Veličina teksta

() ·

Slika napravljena za vas, ručno

Дискови са спиралама

Ručno rađena uljana reprodukcija

Ručno oslikano uljanim bojama na platnu u dimenzijama i okviru po vašem izboru, izrađeno po porudžbini od strane naših umetnika. ( Pređi na štampu Pređi na digitalnu sliku)

Opis predmeta

Djušanovo дело под утицајем кубизма одбацује традицију. Истражите Оп арт магију оптичке илузије.

Biografija umetnika

Dadaista pionir Марсел Дјушан redefinisao je umetnost readymade radovima poput Fountain-a. Otkrijte njegov revolucionarni uticaj već danas.

od ·

Poglavlje 1

Koje bi dimenzije trebalo da ima?

Prevucite da promenite veličinu; slika levo prikazuje okvir u njegovoj stvarnoj širini. Proporcije originala su zadržane.

Standardne dimenzije
po meri
CM
INCH

Izaberite jednu od naših unapred definisanih veličina koje odgovaraju originalnim proporcijama umetničkog dela.

širina
visina

Unesite potrebnu širinu i visinu kako bi se slika uklopila u vaš ram ili zid. Pošto je ovo ručno oslikano delo, umetnik može za dimenzije drugačijeg oblika naslikati malo više prostora oko slike ili malo skratiti ivice — izbor je na vama. Pre početka rada, poslaćemo vam digitalni prikaz radi potvrde. Slika prikazana na ovoj stranici ne predstavlja konačan rezultat — samo digitalni prikaz pokazuje stvarnu sliku.

Poglavlje 2

Na koji način želite da vam stigne?

Izaberite ivice platna

Izaberite svoj okvir

Corner sample of the WhiteWrap canvas edge finish, stretched on masivno drvo bars
Beli rub дин1
Corner sample of the BlurSideWrap canvas edge finish, stretched on masivno drvo bars
zamrljene ivice дин1
Corner sample of the ExtendedWrap canvas edge finish, stretched on masivno drvo bars
Prošireno дин1
Corner sample of the P118B picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B дин10
Corner sample of the P118H picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H дин10
Corner sample of the P118W picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W дин10
Corner sample of the P438Z picture frame: oblikovani polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z дин10
Corner sample of the P508JH picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH дин12
Corner sample of the P508YH picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH дин12
Corner sample of the P805H picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H дин10
Corner sample of the P805Z picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z дин10
Corner sample of the P919BZ picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ дин10
Corner sample of the P919G picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G дин10
Corner sample of the P919XJ picture frame: oblikovani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ дин10
Corner sample of the P959ZH picture frame: oblikovani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH дин10
Corner sample of the P968JZ picture frame: oblikovani polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ дин12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C дин8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G дин10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH дин8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y дин10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ дин10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G дин10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ дин8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y дин10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ дин8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J дин10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY дин15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH дин15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G дин12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H дин8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG дин15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ дин8
Corner sample of the H24-GOLD picture frame: rezbarano drvo sa gessoom, 10 cm wide and 6 cm thick
H24-GOLD дин30
Corner sample of the H24-SILVER picture frame: rezbarano drvo sa gessoom, 10 cm wide and 6 cm thick
H24-SILVER дин30
Corner sample of the H36-GOLD picture frame: rezbarano drvo sa gessoom, 15 cm wide and 6.5 cm thick
H36-GOLD дин45
Corner sample of the H36-SILVER picture frame: rezbarano drvo sa gessoom, 15 cm wide and 6.5 cm thick
H36-SILVER дин45

Profil: . Ukupna veličina sa okvirom: .

Poglavlje 3

Ko ga slika i da li bi trebalo nešto da se promeni?

Primeri onoga što se može promeniti: Zamena lica fotografijom kupca; Dodavanje ljubimca (npr. zamena mačke psom); Uključivanje skrivene poruke u pozadini; Promena pejzaža ili elemenata u pozadini.
Nakon porudžbine, tim OriginalUniqueArt.com će poslati imejl klijentu radi dobijanja uputstava i dostaviti prikaz makete

Svetska isporuka () za 3/4 nedelje umesto uobičajenih 5 nedelja. (16 новембар). Bez kompromisa po pitanju kvaliteta.

Poglavlje 4

Završni dodiri

Plakica, kao u muzeju?

Detalji gravirane bronze ploče

This elegant plaque features the artist's name and the title of the artwork, finely engraved for a timeless presentation.

It is made from bronze with a refined, elegant finish. The text is precisely laser-engraved for a sharp and permanent result. Measuring 9x2 cm, the plaque is compact yet easy to read. It's built to be durable and scratch-resistant, offering a professional, museum-quality look. Mounting is simple thanks to the included adhesive backing.

Detalji prozirne akrilne pločice

The plaque includes essential engraved details such as the artist's name, the title of the artwork, the date it was created, the type of media used-like oil on canvas or watercolor-a brief description of the piece, and a QR code that links to the complete artwork information.

It is crafted from clear acrylic, offering a sleek, modern appearance. The text is UV-engraved in black to ensure strong visual contrast. With a size of 10x15 cm, it ensures optimal readability. It comes equipped with two metal hooks for secure wall mounting. The plaque is designed to be weather-resistant, making it suitable for various environments, and it includes interactive features that work seamlessly with smartphone scanning.

Detalji crne akrilne pločice

This elegant plaque includes engraved information such as the artist's name, the title of the artwork, the date it was created, the type of media used (like oil on canvas or watercolor), a short description of the artwork, and a QR code for quick access to more information.

The plaque itself is made from refined black acrylic with a premium finish. The text is laser-engraved in white for high contrast and readability. Its size is 10x15 cm, designed to be easy to read. It comes with two metal hooks for professional mounting. The design is sleek and fits any interior style. It is also weather-resistant and durable, with built-in digital integration for mobile compatibility.

Zaštitni lak?

Kada vam je potrebno?

Poglavlje 5

Vaša slika, upravo onakva kakvu ste naručili

Дискови са спиралама

Tehnika reprodukcije

Dimenzije reprodukcije

-

Vrhunski maestri umetnosti

Više detalja, prefinjenosti i dodatnog vremena za izradu

-

Okvir za reprodukciju

-

-

Za umetnička dela ili reprodukcije čija je bilo koja strana veća od 105 cm (približno 41 inč), okvir će biti isporučen u obliku rastavljenog seta za sklapanje. Ovaj metod osigurava bezbednu dostavu i sprečava oštećenja tokom transporta.

Potrebna je profesionalna montaža – ovo nije proizvod namenjen samostalnoj izradi.
Set mora sastaviti i platno zategnuti iskusni profesionalni ramitelj, koristeći drveni lepak (nije uključen u set), hvataljku za zatezanje platna i stege kako bi se održao prav ugao okvira dok se lepak suši. Nepravilno sklapanje ili neravnomerno zategnuto platno mogu trajno oštetiti umetničko delo, što nije pokriveno našom garancijom.

  • Sve šipke od masivnog drveta su uključene, precizno isečene po veličini.

  • Montira se pomoću priloženih šrafova, uz dodatno korišćenje lepka za drvo za spojeve u uglovima, koji nije uključen u set i koji vaš čuvar okvira mora obezbediti.

  • Potreban je profesionalni alat koji nije uključen u set: klešta za zatezanje platna (zatezač) i stege za održavanje pravih uglova letvica tokom sušenja lepka.

Važno:
Za spojeve u uglovima neophodan je lepak za drvo, šipke se moraju pričvrstiti stezgama dok lepak potpuno ne osuši, a za zatezanje platna na sklopljenom ramu potrebne su hvataljke za zatezanje platna. Nijedan od ovih alata nije uključen u komplet. Pre naručivanja ove veličine, molimo Vas da unapred obezbedite iskusnog profesionalca za ramačenje.

Kratki opis natpisa

-

-

Zaštitni lak

Sjajni lak (pojačava intenzitet boja, štiti od svetlosti i vlage)

-

Personalizujte svoje umetničko delo

Primeri mogućnosti izmene: Zamena lica fotografijom kupca; Dodavanje ljubimca (npr. zamena mačke psom); Uključivanje skrivene poruke u pozadini; Promena pejzaža ili elemenata pozadine.

-

Hitna dostava

Svetska isporuka () za 3/4 nedelje umesto uobičajenih 5 nedelja. (16 новембар). Bez kompromisa po pitanju kvaliteta.

-

Brza dostava

Dostava širom sveta () u roku od 5 nedelja. (23 новембар).

Uključeno u cenu

Ukupna cena

дин 31299

Ukupna cena дин 31299

Opcija sa staklom dostupna je samo za dimenzije manje od 110 cm

Uključeno uz svaku porudžbinu

  • Besplatna ekspresna dostava širom sveta
  • Visokokvalitetno laneno platno
  • Potpuno osiguranje transporta
  • Garancija povraćaja carine i uvoznih dažbina
  • Garancija vernosti boja
  • Politika povraćaja u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
  • Garancija povrata 100% novca
  • Popust na više proizvoda

A Pioneering Spiral: Marcel Duchamp’s Discs Bearing Spirals

Marcel Duchamp's “Discs Bearing Spirals,” created in 1923, stands as a cornerstone of Op Art and a testament to the artist’s radical reimagining of artistic expression. More than just a visual spectacle, this deceptively simple pencil drawing embodies a profound philosophical challenge—a deliberate rejection of traditional representation in favor of pure perception.

  • The Artwork: Six meticulously drawn circles dominate the composition against a stark black backdrop. Each circle is populated with intricate spiral patterns radiating outwards, creating an illusion of movement and depth that captivates the viewer’s gaze.
  • Influenced by Mechanistic Cubism: Duchamp's approach was deeply rooted in Mechanistic Cubism, championed by artists like Jesús Rafael Soto. This movement sought to liberate art from representational constraints, mirroring a broader artistic impulse toward abstraction and geometric forms.

Decoding the Spirals: Symbolism and Technique

The spirals themselves are not merely decorative elements; they carry symbolic weight reflecting Duchamp’s fascination with mathematical principles and his desire to explore the relationship between mind and matter. The spiral, historically associated with growth, evolution, and cosmic order, serves as a visual metaphor for disrupting established conventions.

Duchamp's technique is characterized by remarkable precision—each spiral line painstakingly rendered with graphite pencil. This meticulous attention to detail underscores his commitment to mastering traditional drawing skills while simultaneously pushing the boundaries of artistic practice. The monochrome palette enhances the artwork’s impact, focusing attention on the subtle variations in texture and tonal shading.

Historical Context: Dada and Beyond

"Discs Bearing Spirals" emerged during the turbulent era of Dadaism—a movement born from disillusionment with the horrors of World War I. Dada artists rejected logic and reason, embracing absurdity and chance as artistic tools. Duchamp’s work aligns perfectly with this ethos, questioning notions of authorship and originality.

"Fountain," Duchamp's iconic readymade sculpture—a urinal signed “R. Mutt”—further solidified his reputation as a provocateur who fundamentally altered the landscape of modern art. Like "Discs Bearing Spirals," it exemplifies Duchamp’s unwavering conviction that art should transcend mere visual beauty, engaging viewers in intellectual contemplation.

A Legacy of Visual Illusion

"Disks Bearing Spirals" continues to fascinate audiences today with its masterful manipulation of optical perception. It serves as a powerful reminder that art can provoke thought and challenge assumptions—a legacy firmly established by Marcel Duchamp’s groundbreaking contribution to the development of Op Art and his enduring influence on subsequent generations of artists.

Pitanja i odgovori

Koliko je poznato delo "Дискови са спиралама" autora Марсел Дишан?

„Дискови са спиралама”, autor Марсел Дишан ima kultne nivo popularnosti. Ova klasifikacija odražava širinu priznatosti ovog dela.

Koja veličina se preporučuje za "Дискови са спиралама" u prostoriji tipa Dnevna soba?

Za Dnevna soba, preporučena veličina štampe dela „Дискови са спиралама”, autor Марсел Дишан je Veliki format.

Kako se kontrast i harmonija spajaju u delu "Дискови са спиралама"?

U delu "Дискови са спиралама", Izjava kontrast je uparen sa Snažno kolorističko jedinstvo harmonijom.

Saznajte više o ovoj slici

Pregledaj u prostoru AR pregled Pređi na štampu Pređi na digitalnu sliku Pošalji
Detalji o delu Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi Slični predmeti Rendgenski snimak Automatska prezentacija Pitanja i odgovori Statistika

U brojevima

  • 1923godina kada je naslikano
  • 29okviri na izboru
  • standardne dimenzije, u sopstvenim proporcijama
  • 5nedelja za oslikavanje i isporuku

O originalnom delu

Марсел Дишан

Марсел Дишан

1887 - 1968, Француска

Kratke činjenice o umetniku Марсел Дишан

  • Artistic Movement Or Style:
    • Кубизам
    • Дадаизам
    • Концептуална уметност
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Концептуална уметност
    • Минимализам
    • Поп арт
    • Сурреализам
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Сезан']
  • Date Of Birth: 1887
  • Date Of Death: 1968
  • Full Name: Анри-Робер-Марсел Дјушан
  • Nationality: Француски Американац
  • Notable Artworks:
    • Фонтана
    • L.H.O.O.Q
    • Велико стакло
    • Nude Descending a Staircase, No.2
  • Place Of Birth: Бленвил-сур-Мер, Француска

Biografija umetnika

Марсел Дјушан: Револуционар уметности који је поставио нова питања

Марсел Дјушан, рођено име Анри-Робер-Марсел Дјушан, рођен 1887. године у близини Руана, Француска, био је више од уметника; био је филозофски провокатор који је дубински изменио ток модерне уметности. Иако је потекао из породице која цени уметност – са браћом који су били успешни уметници – Дјушан је рано показао тенденцију да изазива, да руши усталене норме. Није био задовољан само приказом света; желео је да изазове како га посматрамо и шта чини уметничку вредност. Та немилосрдна интелектуална љубопитљивост дефинисала је његову плодну каријеру.

Од кубизма до дадаизма: Одбацивање конвенција

Уметничко путовање Дјушана било је обележено сталном еволуцијом, свесним одбацивањем устаљених норми. Његов рани ангажман са кубизмом, видљив у делима као што је *Портрет играча шаха* (1911), показао је интересовање за фрагментиране облике и више перспектива – одступање од традиционалног представљања. Међутим, брзо је прешао даље од чисто естетских брига, препознајући да једноставно преуређивање визуелних елемената није довољно да се решавају дубинска питања која су га занимала. Ужаси Првог светског рата наговелили су тај немир, што је Дјушана довело до прихватања дадаизма, покрета који је настао из разочарања и одбацивања логике, разума и традиционалних уметничких вредности. У оквиру дадаизма Дјушан је заиста почео да руши конвенционалне идеје о уметности. Није био заинтересован за стварање лепих објекта; желео је да провоцира размишљања, изазове претпоставке и разоткрије произвољност естетског суђења.

Реади-мејди и подривање уметности

Увођење реади-меја – обичних производа који се бирају и представљају као уметност – било је Дјушанова најзначајнија доприноса 20. веку. То нису били само пронађени објекти; то су била свесне чинове уметничког подривања. Узимањем свакодневног предмета, као што је увез (*Фонтана*, 1917), потписивањем га „Р. Мут“ и слањем на изложбу уметности, Дјушан је поставио питање саме дефиниције уметничке вештине и ауторства. Да ли је рука уметника створила дело или је идеја уметника? Ово питање постало је централно за његову праксу и положило основу за Концептуалну уметност. Други познати реади-меји као што је *L.H.O.O.Q.* (1919), постерна репродукција Моне Лизе коју је исцртао мустаћем и брадом, били су шаљиви али проницни критике уметности и утврђених културних икона. Ова дела нису била намењена да се цене по естетским квалитетима; била су намењена да провоцирају дебату и натерају гледаоце да преиспитају своја предрасуду о томе шта чини уметност. Дјушан је веровао да уметност треба да борави у уму, а не само у оку.

Наслеђе и трајни утицај

Утицај Марсела Дјушана на касније генерације уметника неизмерив је. Он је фундаментално променио наше разумевање уметности, отварајући пут за покрете као што су Концептуална уметност, Минимализам, Поп арт и безброј других. Његов нагласак на идеји иза дела – концепту иза рада – уместо његових естетских квалитета наставља да инспирише уметнике данас.
  • Кубизам: Раније истраживање фрагментираних облика и просторне репрезентације.
  • Дадаизм: Одбацивање логике, разума и традиционалних уметничких вредности као одговор на Први светски рат.
  • Концептуална уметност: Нагласак на идеји иза дела уметности, а не на његовим естетским квалитетима.
Његово дело наставља да провоцира дебате и изазива гледаоце да преиспитају своје претпоставке о креативности и уметничком изразу. Дјушан није био само уметник; био је филозоф, провокатор и револуционар који се усудио да постави питање свега. Остаје централна фигура у дискусијама о природи уметности и њену месту у друштву, његово наслеђе снажно резонује у савременом свету уметности. *The Large Glass* (1915-1923), са својом сложеном симболиком и енигматском сликовношћу, стоји као сведочанство његове интелектуалне строгости и трајног утицаја. Дело Дјушана не говори о пружању одговора; то је о постављању питања – питањима која настављају да нас изазивају и инспиришу данас.

Osnovne informacije

  • Artistic style: Апстрактно
  • Title: Дискови са спиралама
  • Notable elements or techniques: Спирални обрасци, монохроматска шема боја
  • Movement: Оп арт
  • Medium: Туш и оловка на папиру

Kviz o umetnosti

Svako pitanje ima samo jedan tačan odgovor.

Pitanje 1:
Са којим уметничким покретом се првенствено везује Марсел Дјушаново дело „Дискови са спиралама“?
Pitanje 2:
Која је сврха црне позадине у овом делу?
Pitanje 3:
„Дискови са спиралама“ су пример Дјушановог истраживања ког концепта?
Pitanje 4:
Који уметнички покрет је утицао на Дјушанов приступ геометријским облицима и механичким елементима?
Pitanje 5:
Која је кључна карактеристика спиралних шарова унутар сваког обојеног круга у делу „Дискови са спиралама“?