Åpne meny
Se i rommet Se i AR Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde Del som digitalt kort
Detaljer Studentguide Legg til i favoritter Last ned Liknende objekter Røntgen Lysbildefremvisning Besøksstatistikk

Adorarer av Magierne

Opplev Botticellis mesterverk! «Adorarer av Magierne» fanger tidløs tro og prakt med sine elegante linjer og detaljerte komposisjon. En reise inn i den tidlige renessansen.

Sandro Botticelli (1445-1510): En italiensk maler kjent for 'Skapelsen' og 'Våren'. Hans elegante stil og mytologiske temaer er et symbol på renessansen.

Giclée / Kunsttrykk

Giclée- eller lerretsprint av museumskvalitet med rask produksjon og fleksible valgmuligheter for etterbehandling. ( Bestill håndmalt reproduksjon Gå til digitalt bilde)

Corner sample of the P118B picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Nkr10
Corner sample of the P118H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Nkr10
Corner sample of the P118W picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Nkr10
Corner sample of the P438Z picture frame: støpt polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Nkr10
Corner sample of the P508JH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Nkr12
Corner sample of the P508YH picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Nkr12
Corner sample of the P805H picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Nkr10
Corner sample of the P805Z picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Nkr10
Corner sample of the P919BZ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Nkr10
Corner sample of the P919G picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Nkr10
Corner sample of the P919XJ picture frame: støpt polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Nkr10
Corner sample of the P959ZH picture frame: støpt polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Nkr10
Corner sample of the P968JZ picture frame: støpt polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Nkr12
Corner sample of the W106C picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Nkr8
Corner sample of the W218G picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Nkr10
Corner sample of the W218JH picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Nkr8
Corner sample of the W218Y picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Nkr10
Corner sample of the W307PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Nkr10
Corner sample of the W316G picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Nkr10
Corner sample of the W316PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Nkr8
Corner sample of the W316Y picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Nkr10
Corner sample of the W398PJ picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Nkr8
Corner sample of the W4111J picture frame: massivt tre, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Nkr10
Corner sample of the W500HY picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Nkr15
Corner sample of the W500JH picture frame: massivt tre, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Nkr15
Corner sample of the W692G picture frame: massivt tre, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Nkr12
Corner sample of the W849H picture frame: massivt tre, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Nkr8
Corner sample of the W940BG picture frame: massivt tre, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Nkr15
Corner sample of the W953PJ picture frame: massivt tre, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Nkr8

Standardformat
tilpasset
CM
INCH

Velg mellom våre forhåndsdefinerte størrelser som bevarer kunstverkets opprinnelige proporsjoner.

bredde
høyde

Skriv inn bredden og høyden du trenger, slik at den passer til din ramme eller vegg. Et trykk kan kun beskjæres, aldri gjøres større enn bildet, så et format med en annen form vil miste en del av motivet. Vi sender deg en digital mockup for godkjenning før vi trykker noe som helst. Bildet som vises på denne siden viser ikke den faktiske beskjæringen — det er kun mockuppen som gjør det.

Verdensomspennende levering () på 2 uker i stedet for standard 4/5 uker. (25 October)

Gratis ekspressfrakt over hele verden
Lerretsduk av høykvalitets lin
Full transportforsikring
Garanti for refusjon av toll og importavgifter
Garantert fargeekthet
100 dagers returrett ved fabrikasjonsfeil
100% pengene tilbake-garanti
Mengderabatt

Totalpris

Nkr 760

Adorarer av Magierne

Giclée / Kunsttrykk

Format på reproduksjon

-

Totalpris

Nkr 760

Kort om verket

  • Location: Santa Maria Novella, Firenze
  • Movement: Renaissance
  • Year: 1475
  • Notable elements: Detaljert, overlappende
  • Artist: Sandro Botticelli

Kunstquiz

Det er kun ett riktig svar på hvert spørsmål.

Spørsmål 1:
Hva er hovedtemaet i maleriet "Adoration of the Magi"?
Spørsmål 2:
Hvilken kunstner malte "Adoration of the Magi"?
Spørsmål 3:
Hvilken type panel ble sannsynligvis brukt til å male "Adoration of the Magi"?
Spørsmål 4:
Hva representerer de tre gaveobjektene (gull, frankincense og myrrh) i maleriet?
Spørsmål 5:
Hvilken historisk kontekst er maleriet knyttet til?

A Moment of Reverence: Sandro Botticelli’s “Adoration of the Magi”

Sandro Botticelli's "Adoration of the Magi" isn't merely a painting; it’s a portal to the heart of the Early Renaissance, a time when faith and artistry intertwined in breathtaking ways. Completed around 1475 for Gaspare di Zanobi del Lama’s chapel in Santa Maria Novella, Florence, this monumental work transports us to a pivotal moment – the presentation of gifts by the Magi to the infant Jesus. It's a scene brimming with energy, yet profoundly serene, capturing the essence of reverence and the promise of divine grace.

At first glance, the composition is remarkably dynamic. The Virgin Mary, radiating tenderness, cradles the Christ Child, while kneeling before them are the Magi – figures representing the diverse corners of the known world. These aren’t just wealthy travelers; they symbolize humanity's yearning for connection with the divine. The gifts themselves—gold, frankincense, and myrrh—hold layers of symbolic meaning: gold signifying royalty and divinity, frankincense representing purification and prayer, and myrrh symbolizing sacrifice and immortality. Surrounding this central tableau are attendants, onlookers, and perhaps even shepherds, all drawn into this sacred encounter, creating a vibrant tapestry of human experience.

The Language of Renaissance Art

Botticelli’s mastery lies in his ability to seamlessly blend the stylistic conventions of the Early Renaissance with an intensely personal vision. The painting is characterized by graceful lines, delicate modeling – a subtle sculpting effect achieved through layering paint—and a refined sense of composition. Notice how Botticelli expertly uses overlapping figures to create depth and a feeling of spatial complexity, while the architectural elements, particularly the dilapidated structure behind the scene, subtly emphasize humility and foreshadow Christ’s future sacrifice. The artist likely employed tempera on panel, a technique known for its smooth surfaces and luminous quality, meticulously building up color through countless layers of pigment mixed with egg yolk.

Historical Context & Patronage: A Reflection of Florence

The “Adoration of the Magi” is deeply rooted in the artistic and social landscape of Renaissance Florence. Commissioned for a chapel within Santa Maria Novella, it reflects the patronage of powerful families like the Medici, who were instrumental in fostering an environment of artistic innovation. Interestingly, Botticelli incorporated contemporary figures into the scene – potentially portraits of patrons or influential individuals—a practice common at the time that blurred the lines between the biblical narrative and the present day. This deliberate inclusion speaks to a desire to connect with the audience through recognizable faces and symbols.

Symbolism & Emotional Resonance

Beyond its formal elements, the painting resonates deeply on an emotional level. The scene evokes a sense of wonder, humility, and profound reverence. The Virgin Mary’s gentle gaze, the Magi's earnest devotion, and the infant Jesus’ serene presence all contribute to this powerful atmosphere. Botticelli masterfully uses light and shadow to draw our attention to key figures, creating a dramatic focal point that anchors the composition. The overall impression is one of opulence and grandeur, reflecting the importance of religious commissions during this era – yet beneath the surface lies a quiet contemplation on faith, humanity, and the promise of salvation.

Botticelli’s “Adoration of the Magi” remains a timeless masterpiece, inviting us to contemplate its rich symbolism and artistic brilliance. A hand-painted reproduction captures not only the visual beauty of this iconic work but also the spirit of the Renaissance itself – a testament to human creativity, faith, and the enduring power of art.

Spørsmål og svar

Hvor kjent er "Adorarer av Magierne" av Sandro Botticelli?

"Adorarer av Magierne" er klassifisert som Ikonisk.

Hvordan kan "Adorarer av Magierne" av Sandro Botticelli brukes i interiøret?

Bruk (Blikkfang) og plass (Stue og oppholdsrom) er de to anbefalingene som er oppgitt for "Adorarer av Magierne" av Sandro Botticelli.

Er "Adorarer av Magierne" av Sandro Botticelli en anbefalt gave, og til hvem?

Gaveanbefalingen for "Adorarer av Magierne" av Sandro Botticelli kombinerer Jubileum med Blikkfang.


Kunstnerbiografi

Early Life and Florentine Beginnings

Sandro Botticelli, egentlig Alessandro di Mariano di Vanni Filipepi, ble født i Firenze rundt 1445 – en tid preget av enestående kulturell oppblomstring, den tidlige renessansen. Hans liv var dypt forankret i byens kunstneriske og sosiale stoff, uten å ha tråkket langt fra sitt nabolag Ognissanti, et bevis på både familiære bånd og det levende kreative økosystemet som pleiet ham. Faren hans, Mariano Filipepi, startet som guldsmed og senere tanner, og ga ham en tidlig eksponering for håndverk og metisjon – kvaliteter som ville påvirke Botticellis kunstneriske tilnærming i stor grad. Selv om første rapporter antydet at han fikk utdanning som gulssmed, fant han snart sin kall under veiledningen av Fra Filippo Lippi, en fremtredende maler av sin tid. Dette lærerskapet var avgjørende, og dyptet ham i teknikkene og estetikkene til den florentinske skolen, samtidig som det knyttet ham til innflytelsesrike mecenater som familien Medici.

A Style Defined by Grace and Myth

Botticellis kunstneriske stil er umiddelbart gjenkjennelig for sin lyriske skjønnhet, preget av elegant linje, flytende konturer og en delikat bruk av farger. Han mestret gapet mellom de sene gotiske tradisjonene og den gryende renessanseæstetikken, og absorberte innflytelser fra mestere som Fra Angelico og Paolo Uccello, men skapte likevel en unik personlig visjon. Hans figurer har en eterisk kvalitet, ofte avbildet med forlengers proporsjoner og elegante positurer som formidler både ro og en subtil melankoli. En definerende egenskap ved hans arbeid er den hyppige inkluderingen av klassisk mytologi – et speilbilde av de humanisteriske interessene som strømmet gjennom renessanse-Firenze. Han illustrerte ikke bare disse gamle fortellingene; han innpreget dem med nye lag av mening, og utforsket temaer som kjærlighet, skjønnhet og åndelig lengsel.

Botticellis teknikk var innovativ for sin tid. Han brukte ofte en sølvstift-tegningsmetode under maling av sine lerret, noe som bidro til luminøsiteten og den delikate detaljeringen i hans ferdige verk. Hans bruk av temperafarger tillot presis gjengivelse og livlige farger, mens hans senere eksperimenter med oljemaling utvidet hans uttrykksmuligheter.

Iconic Masterpieces and Artistic Development

Botticelli’s arv hviler på en håndfull ikoniske malerier som fortsatt fengsler publikum århundrer etter. The Birth of Venus, ferdigstilt rundt 1486, står som kanskje hans mest berømte verk – en allegorisk fremstilling av gudinnen som stiger ut av en sjøpelyd, og representerer renessanseidéene om skjønnhet og harmoni. Dens elegante komposisjon, delikate fargepalett og suggestive symbolikk har gjort den til et vedvarende symbol på epoken. Like berømt er Primavera, skapt rundt 1482, en kompleks og gåtefull maleri som feirer vår og kjærlighet, befolket av symbolske figurer hentet fra klassisk mytologi. Disse verkene viser Botticellis mesterskap i komposisjon, hans evne til å skape atmosfærisk dybde og hans dype forståelse for menneskelige følelser.

Hans kunstneriske reise utfoldet seg i distinkte faser. De tidlige 1470-årene så han fokusere på religiøse emner, og finpusset sine tekniske ferdigheter og etablerte en rykte for dyktig utførelse. 1480-tallet markerte toppen av hans kreative krefter, med skapelsen av hans mest berømte mytologiske malerier. Likevel vitnet de sene 1490-årene om et skifte i stilen hans, påvirket av den lidenskapelige prekenen til Girolamo Savonarola – en dominikanerklosterordens prest som fordømte det han så på som dekadanse og moralsk korrupsjon i Firenze. Denne perioden resulterte i mer austere og emosjonelt ladde verk, reflektert av økende åndelig intensitet.

Major Works

  • The Birth of Venus (c. 1486): An iconic depiction embodying Renaissance ideals of beauty.
  • Primavera (c. 1482): A complex allegorical painting celebrating spring and love.
  • Adoration of the Magi (1475-1476): Demonstrates early mastery of composition and perspective.
  • Mystic Nativity (1501): Reflects a shift towards spiritual themes in his later career.

Legacy and Rediscovery

Etter sin død i 1510, forsvant Botticelli’s rykte gradvis inn i glemselen. I nesten tre hundre år ble hans verk stort sett gjenkjent, overskygget av prestasjonene til renessanse-mestere som Leonardo da Vinci og Michelangelo. Likevel skjedde det en bemerkelsesverdig gjenoppdagelse i sen 1800-tall med fremveksten av Pre-Raphaelittene – en gruppe engelske kunstnere som avviste akademiske konvensjoner og søkte inspirasjon i kunsten fra den tidlige italienske renessansen. De ble fascinert av Botticellis lineære eleganse, livlige farger og poetiske sans, og anerkjente ham som en slektning. Denne gjenoppblomstringen utløste en omfattende omsynsvurdering av hans arbeid, etablerte ham som en av de viktigste kunstnerne i den tidlige renessansen. I dag feires han for sin unike kunstneriske visjon, hans mesterskapsteknik og hans vedvarende evne til å fremkalle skjønnhet, følelser og åndelig kontemplasjon. Hans innflytelse kan sees i etterfølgende generasjoner av kunstnere som har søkt å fange den samme følelsen av eleganse og raffinement i sitt eget arbeid. Han er et symbol på florentinsk kunstnerisk prestasjon og et vitnesbyrd om renessansen humanistiske kraft.

Sandro Botticelli

Sandro Botticelli

1445 - 1510 , Italia

Kort om kunstneren

  • Artistic Movement Or Style: Tidlig renessanse
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pre-Raphaelitter']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Fra Angelico
    • Paolo Uccello
  • Date Of Birth: c. 1445
  • Date Of Death: 1510
  • Full Name: Alessandro di Mariano Filipepi
  • Nationality: Italiensk
  • Notable Artworks:
    • Venus' fødsel
    • Våren
  • Place Of Birth: Florence, Italia
Utforsk kunstverk organisert etter temaer, stiler og kjennetegn.