Menü
Önizle AR ile önizle El Yapımı Tablo Satın Al Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

The Mountain Ford

Experience the serene beauty of Thomas Cole's 'The Mountain Ford,' a Hudson River School masterpiece capturing American wilderness with masterful light and color. Explore its significance at The Metropolitan Museum.

Thomas Cole (1801-1848), Hudson Nehri Şehri sanat akımının kurucusu ressamdır! Romantik manzarasını, İmparatorluk Serisinin eserleriyle ve Amerikan sanat tarihine yön veren uzun süreli etkisini keşfedin. Ayrıca İngiliz doğumlu Amerikalı bir sanatçıydı ve Amerikan sanatında önemli bir yere sahiptir.

Giclée / Sanat Baskısı

Hızlı üretim ve esnek bitiş seçenekleriyle müze kalitesinde giclée veya kanvas baskı. ( El Yapımı Tablo Satın Al Dijital Görsel Satışına Geç)

Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B ₺10
Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H ₺10
Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W ₺10
Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z ₺10
Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH ₺12
Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH ₺12
Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H ₺10
Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z ₺10
Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ ₺10
Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G ₺10
Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ ₺10
Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH ₺10
Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ ₺12
Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C ₺8
Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G ₺10
Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH ₺8
Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y ₺10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ ₺10
Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G ₺10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ ₺8
Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y ₺10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ ₺8
Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J ₺10
Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY ₺15
Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH ₺15
Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G ₺12
Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H ₺8
Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG ₺15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ ₺8

Standart Boyutlar
özel boyutlu
CM
INCH

Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

genişlik
yükseklik

Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişlik ve yüksekliği yazın. Bir baskı yalnızca kesilebilir, görselden daha büyük hale getirilemez; bu nedenle farklı bir formdaki boyut seçimi, görselin bir kısmının kaybına neden olur. Herhangi bir baskı yapmadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek kesimi göstermez — bunu yalnızca taslak gösterir.

Dünya Çapında Teslimat (); standart 4/5 hafta yerine 2 haftada. (21 Ekim)

Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
Yüksek Kaliteli Keten Tuval
Tam Nakliye Sigortası
Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
Gerçek Renk Uyumu Garantisi
100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
%100 Para İade Garantisi
Toplu Alım Avantajı

Toplam Fiyat

₺ 3907

The Mountain Ford

Giclée / Sanat Baskısı

Baskı Boyutu

-

Toplam Fiyat

₺ 3907

Kısa Bilgiler

  • Subject or theme: Landscape Serenity
  • Artist: Thomas Cole
  • Influences: Hudson River School
  • Medium: Oil on Canvas
  • Title: The Mountain Ford

Sanat Bilgisi Testi

Her soru için yalnızca bir doğru cevap bulunmaktadır.

Soru 1:
What artistic movement is Thomas Cole associated with?
Soru 2:
Where is 'The Mountain Ford' currently housed?
Soru 3:
What is a key characteristic of Cole’s painting style regarding color?
Soru 4:
The painting depicts a scene featuring what animals?
Soru 5:
What does the serene atmosphere created by Cole’s brushstrokes convey?

The Majesty of the American Wilderness in Thomas Cole's Masterpiece

To gaze upon The Mountain Ford is to be transported across time and space, standing at the threshold of an idealized American landscape. Painted by the visionary Thomas Cole in 1846, this work stands as a towering testament to the Hudson River School—a movement that sought not merely to record scenery, but to imbue it with profound spiritual meaning. The scene unfolds with breathtaking grandeur: a majestic mountain range anchors the background, its scale suggesting the immense, untamed power of nature itself. Before this colossal backdrop, life moves gently; a man on horseback guides his journey through meadows dotted with grazing sheep, while meandering streams whisper tales of perpetual flow and renewal.

A Symphony of Light and Composition

Cole’s technical mastery is immediately apparent upon viewing the canvas. He employed a palette rich in warm earth tones and soft, luminous hues that seem to emanate from within the scene itself. The handling of light is nothing short of miraculous; it filters through the surrounding trees and illuminates the foreground with an almost divine glow. This careful orchestration of light draws the eye deep into the composition, guiding the viewer's gaze along the path suggested by the horseman and the water. The soft brushstrokes are not merely decorative; they build a palpable atmosphere of profound tranquility, inviting contemplation.

Symbolism Rooted in American Identity

Beyond its sheer beauty, The Mountain Ford resonates with deep symbolic weight. For Cole, and for many of his contemporaries, the American wilderness was more than just scenery; it was a spiritual crucible. The mountain represents permanence and challenge, while the gentle presence of the sheep speaks to innocence and pastoral harmony. The journey undertaken by the man and horse suggests humanity's harmonious, yet respectful, interaction with this overwhelming natural power. It captures that quintessential moment where civilization meets sublime nature—a narrative central to the burgeoning American identity of the mid-nineteenth century.

Bringing the Serenity Home

For the discerning collector or those seeking to infuse a space with timeless elegance, a reproduction of The Mountain Ford offers an unparalleled opportunity. It is more than just wall art; it is a portal to contemplation. Imagine this scene gracing your drawing-room or study—the sense of quiet majesty and enduring peace permeating the artwork will transform any interior. Owning this piece allows one to connect directly with the artistic fervor of Thomas Cole, experiencing firsthand the sublime vision that defined an era of American art.

Soru ve Cevaplar

Thomas Cole imzalı "The Mountain Ford" bir yağlı boya tablo mu, çizim mi yoksa baskı mı?

"The Mountain Ford", bir WallArt eseridir.

"The Mountain Ford" eseri tarihsel olarak nerede konumlanıyor?

Thomas Cole imzalı "The Mountain Ford" eserinin sanat tarihi sınıflandırması, 19th Century dönemine ait Hudson River School akımıdır.

"The Mountain Ford" eserinin renk paleti ne kadar doygun?

Thomas Cole imzalı "The Mountain Ford" eserinin renkleri Subtle Color doygunluğa sahiptir. Doygunluk, renklerin ne kadar canlı veya mat olduğunu ifade eder.


Sanatçı Biyografisi

Thomas Cole (1801-1848): Founder of the Hudson River School

Thomas Cole, doğumlu Bolton le Moors, Lancashire İngiltere'de 1801 yılında, Amerikan sanat tarihine yön veren bir dönüm noktası oldu. Aynı zamanda İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole’ın gençliği, onun sonraki sanatçı yolculuğuna dair pek fazla ipucu vermiyordu. Ancak 1818 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne göç ederek Ohio'da yerleşti ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Başlangıçta dolaşmaya gitmek üzere çalışan Cole, kısa sürede Amerikan vahşi yaşamının çekiciliğine kapıldı. Bu değişim sadece konuyla ilgiliydi; Avrupa sanatı genellikle tarihi veya mitolojik anlatılara odaklanırken Cole’ın eserleri sık sık içsel karmaşa olarak kendini göstermek yerine doğanın gücüyle uyumlu bir ruh hali ifade etti. Özellikle Claude Lorrain ve J.M.W. Turner gibi Avrupa Romantiklerinin eserlerinden etkilenerek Cole, Amerikan bağlamında bu eğilimleri benimseyerek sanat tarihine yön verdi.

Early Life and Artistic Training

Cole'ın hayatının ilk yılları İngiltere’de geçti ve genç yaşta ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Pennsylvania Akademisi Güzel Sanatlar’ında eğitim aldıktan sonra iki yıl boyunca dolaştı ve Amerikan kırsalını yansıtan etkileyici manzara eserleriyle tanınır. Cole'ın sanatçı olma yolculuğuna başlaması için Pennsylvania Akademisi Güzel Sanatlar’ında eğitim alması gerekiyordu. Ayrıca genç yaşta ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaşta Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı ve bu göçe Amerikan sanatının özgünlüğünü temsil eden bir dönüşüm yaşadı. Cole'ın kendini keşfetmesi ve sanat alanına yön vermesi için uzun bir yolculuğa çıktı. İlk olarak İngiliz göçmen ailesinin oğlu olan Cole, genç yaş
Thomas Cole

Thomas Cole

1801 - 1848 , Birleşik Krallık

Kısa Bilgiler

  • Artistic Movement Or Style: Hudson Nehri Okulu
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Asher B. Durand']
  • Date Of Birth: Feb 1, 1801
  • Full Name: Thomas Cole
  • Nationality: Amerikalı
  • Notable Artworks:
    • Kurs Çevresi
    • Oxbow
    • Etna Görüşü
    • Yaşam Yolculuğu
  • Place Of Birth: Bolton, İngiltere
Temalara, stillere ve özelliklere göre gruplandırılmış sanat eserlerini keşfedin.