Menü
Önizle AR ile önizle Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç Gönder
Detaylar Rehber Favorilere ekle Dosyayı İndir Benzerleri X-Işını Slayt Gösterisi İstatistikler

The Emerald Pool

Experience Albert Bierstadt’s monumental ‘The Emerald Pool,’ a breathtaking Hudson River School landscape showcasing the grandeur of Mount Washington in New Hampshire with its serene river and majestic trees – perfect for art lovers.

Albert Bierstadt (1830-1902), Amerikan Batı'sının ustası! Hudson River Okulu ressamının nefes kesen manzaralarını ve dramatik sahnelerini keşfedin. Aydınlık stiliyle tanınan, 19. yüzyıl sanatının önemli ismi.

El Yapımı Yağlı Boya Reproduksiyon

Sanatçılarımız tarafından sipariş üzerine hazırlanan; istediğiniz boyut ve çerçevede, tuval üzerine el boyaması yağlı boya. ( Baskı Satışına Geç Dijital Görsel Satışına Geç)

Corner sample of the P118B picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B 10
Corner sample of the P118H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H 10
Corner sample of the P118W picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W 10
Corner sample of the P438Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z 10
Corner sample of the P508JH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH 12
Corner sample of the P508YH picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH 12
Corner sample of the P805H picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H 10
Corner sample of the P805Z picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z 10
Corner sample of the P919BZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ 10
Corner sample of the P919G picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G 10
Corner sample of the P919XJ picture frame: kalıplanmış polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ 10
Corner sample of the P959ZH picture frame: kalıplanmış polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH 10
Corner sample of the P968JZ picture frame: kalıplanmış polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ 12
Corner sample of the W106C picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C 8
Corner sample of the W218G picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G 10
Corner sample of the W218JH picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH 8
Corner sample of the W218Y picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y 10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ 10
Corner sample of the W316G picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G 10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ 8
Corner sample of the W316Y picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y 10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ 8
Corner sample of the W4111J picture frame: masif ahşap, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J 10
Corner sample of the W500HY picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY 15
Corner sample of the W500JH picture frame: masif ahşap, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH 15
Corner sample of the W692G picture frame: masif ahşap, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G 12
Corner sample of the W849H picture frame: masif ahşap, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H 8
Corner sample of the W940BG picture frame: masif ahşap, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG 15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masif ahşap, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ 8

Standart Boyutlar
özel boyutlu
CM
INCH

Eserin orijinal oranlarıyla uyumlu, önceden belirlenmiş boyutlarımız arasından seçim yapın.

genişlik
yükseklik

Çerçevenize veya duvarınıza uygun olması için ihtiyacınız olan genişliği ve yüksekliği yazın. Bu eser el boyamasıdır; bu nedenle farklı bir formdaki boyutlar için sanatçı, resmin etrafına biraz daha fazla boya ekleyebilir veya biraz daha kırpabilir — seçim sizin. Boyama işlemi başlamadan önce onaylamanız için size bir dijital taslak gönderiyoruz. Bu sayfada gösterilen resim gerçek sonucu yansıtmamaktadır — gerçek sonucu yalnızca taslak göstermektedir.

Değiştirilebilecek örneklere dair: Yüzün müşteri fotoğrafıyla değiştirilmesi; Evcil hayvan eklenmesi (örneğin kedinin köpek ile değiştirilmesi); Arka plana gizli bir mesaj dahil edilmesi; Arka plan manzarasının veya öğelerinin değiştirilmesi.
Siparişten sonra, OriginalUniqueArt.com ekibi talimatlar için müşteriye e-posta gönderecek ve bir taslak önizleme sunacaktır

Dünya Çapında Teslimat (); standart 5 hafta yerine 3/4 haftada. (21 Ekim). Kaliteden ödün verilmez.

Dünya Çapında Ücretsiz Ekspres Kargo
Yüksek Kaliteli Keten Tuval
Tam Nakliye Sigortası
Gümrük Vergisi İadesi Garantisi
Gerçek Renk Uyumu Garantisi
100 Günlük İade Koşulları (Sadece Üretim Hatalı Ürünler İçin)
%100 Para İade Garantisi
Toplu Alım Avantajı

Toplam Fiyat

₺ 14651

The Emerald Pool

Baskı Tekniği

Baskı Boyutu

-

Toplam Fiyat

₺ 14651

Kısa Bilgiler

  • Movement: Hudson River School
  • Artistic style: Romanticism
  • Subject or theme: Landscape, nature
  • Medium: Oil on canvas
  • Artist: Albert Bierstadt

Sanat Bilgisi Testi

Her soru için yalnızca bir doğru cevap bulunmaktadır.

Soru 1:
In which mountain range is the scene depicted in 'The Emerald Pool' located?
Soru 2:
What is the approximate size of the canvas for 'The Emerald Pool'?
Soru 3:
Which specific mountain peak dominates the background of the painting?
Soru 4:
What technique did Bierstadt use to achieve a luminous effect in his oil paintings?
Soru 5:
In which country was the artist Albert Bierstadt born?

A Monumental Vision of New Hampshire’s Majesty: Albert Bierstadt's *The Emerald Pool*

Albert Bierstadt’s *The Emerald Pool* stands as a testament to the Romantic fascination with the untamed beauty of the American West. This monumental canvas, measuring 194 x 302 cm, transports the viewer directly into the heart of New Hampshire's White Mountains, capturing a scene rendered with breathtaking scale and meticulous detail – hallmarks of Bierstadt’s signature style. Unveiled as one of his largest works, *The Emerald Pool* was not merely a painting; it was an event, a spectacle designed to evoke awe and wonder in the burgeoning American public.

  • Subject Matter: The scene depicts a pristine river winding its way through a dense forest, culminating in the imposing silhouette of Mount Washington dominating the background. Bierstadt’s choice of subject – a dramatic landscape teeming with natural grandeur – reflects the prevailing artistic trends of the Hudson River School, which sought to elevate nature to a position of spiritual and aesthetic significance.
  • Technique: Bierstadt's mastery of oil paint is immediately apparent. He employs a layered glazing technique, building up color gradually to achieve an almost luminous effect, particularly evident in the reflections on the water’s surface and the atmospheric haze clinging to the mountain peaks. The scale of the painting demands attention to detail; every leaf, every ripple, every shadow contributes to the overall illusion of depth and realism.

The Romantic Ideal: Scale, Light, and the Sublime

*The Emerald Pool* embodies the core tenets of the Hudson River School’s artistic philosophy. Bierstadt deliberately exaggerated the scale of the landscape, catering to a public appetite for grand, heroic vistas that mirrored the nation's aspirations for expansion and progress. This technique, coupled with his masterful manipulation of light – particularly the dramatic interplay of sunlight and shadow – creates an atmosphere of sublime grandeur, evoking a sense of awe and reverence for nature’s power. The painting isn’t simply a representation of a place; it’s an *experience* designed to transport the viewer beyond the confines of everyday life.

  • Light and Atmosphere: Bierstadt's use of light is crucial to the painting's emotional impact. He meticulously studied atmospheric perspective, employing subtle gradations of color and tone to create a convincing illusion of depth and distance. The golden light filtering through the trees adds a sense of warmth and tranquility, while the darker shadows heighten the drama and emphasize the scale of the mountains.
  • Symbolism: The river itself can be interpreted as a symbol of life’s journey, while the towering mountains represent strength, resilience, and the enduring power of nature. The inclusion of a solitary figure – likely an observer appreciating the scene – adds a human element to the vast landscape, emphasizing our place within the natural world.

Historical Context and Bierstadt's Legacy

Created during a period of significant westward expansion in America, *The Emerald Pool* reflects the nation’s growing fascination with its wild landscapes. Albert Bierstadt was a pioneer in capturing these scenes, often traveling extensively to sketch and paint from life. His work played a crucial role in shaping public perceptions of the American West, contributing to the romanticized image that continues to resonate today. Born in Germany in 1830, Bierstadt’s European training profoundly influenced his artistic approach, allowing him to translate his profound appreciation for nature into works of exceptional technical skill and emotional depth. His legacy endures as one of the most celebrated figures of the Hudson River School.

Size:** 194 x 302 cm Date:** Unknown

Soru ve Cevaplar

"The Emerald Pool" eserinin ön izlemesini nerede görebilirim?

"The Emerald Pool" eserinin Önizleme sayfası, sipariş vermeden önce eseri önizlemenize olanak tanır.

Albert Bierstadt imzalı "The Emerald Pool" eserinin duygusal tonu nedir?

"The Emerald Pool", Tranquil bir duyguyla ilişkilendirilir. Duygusal ton, eserin uyandırdığı izlenimi tanımlar.

Albert Bierstadt imzalı "The Emerald Pool" eserinin parlaklık değeri nedir?

Albert Bierstadt imzalı "The Emerald Pool", Dark düzeyinde bir parlaklığa sahiptir. Parlaklık, renklerin ne kadar ışık yansıtıyor gibi göründüğünü tanımlar.


Sanatçı Biyografisi

Amerikan Batı'sının Öncüsü: Albert Bierstadt'ın Yaşamı ve Sanatı

1830 yılında Prusya'da doğan Albert Bierstadt'ın hikayesi, Amerika'nın gelişmekte olan kimliğiyle derinden iç içe geçmiştir. Henüz bir yaşındayken ailesinin Massachusetts, New Bedford'a göç etmesi, sanat mirasını tanımlayacak olan manzaralara karşı ömür boyu sürecek bir hayranlığın tohumlarını atmıştır. Gençliğinde pastel boyalarla çizimler yaparak kendi kendini eğitmiş olsa da Bierstadt, resmi bir eğitime duyduğu ihtiyacı fark ederek 1ası3 yılında Almanya'nın Düsseldorf kentinde çalışmalara başlamıştır. Bu Avrupa temeli, ona teknik bir ustalık kazandırmış; detaylara titiz bir dikkat ve ışık ile atmosferin sofistike bir kavranışı sağlayarak, daha sonra Amerikan vahşi doğasını tasvir ederken kullanacağı yetkinliği sunmuştur. Bierstadt'ın arayışı yalnızca bir kopyalama değil, duygusal bir yankı uyandırmak, doğanın yüce gücünü ve güzelliğini aktarmanın bir yolunu bulmaktı.

Görkemi Yakalamak: Hudson River Okulu ve Ötesi

1857 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne dönüşünde Bierstadt, Amerikan manzarasını hem doğruluk hem de romantik bir idealizmle betimlemeye kendini adamış sanatçılardan oluşan Hudson River Okulu ile hızla ilişkilendirildi. Ancak, doğaya duyulan bu saygıyı paylaşırken, Bierstadt kısa sürede iddialı ölçeği ve dramatik kompozisyonlarıyla kendisini farklılaştırmayı başardı. Sadece güzel resimler yapmaya razı değildi; izleyicileri vahşi doğanın kalbine taşıyan sürükleyici deneyimler yaratmayı hedefliyordu. 1858 yılında National Academy of Design'da sergilenen bir İsviçre manzarasıyla yakaladığı büyük başarı, ona anında takdir ve onursal üyelik kazandırdı. Fakat asıl sanatsal vizyonunu ateşleyen, batıya doğru gerçekleştirdiği seferler oldu; önce 1859'da arazi ölçümcüsü Frederick W. Lander ile, ardından 1863'te yazar Fitz Hugh Ludlow ile Yosemite Vadisi'ne yaptığı yolculuklar... Bu geziler sadece birer gözlem değil, birer içine dalma süreciydi; Bierstadt'ın Rocky Dağları'nın ihtişamını, ovaların uçsuz bucaksızlığını, kanyonların ve şelalelerin büyüleyici ölçeğini özümsemesine olanak tanıdı.

İmparatorlukların Ressamı: Batı Algısını Şekillendirmek

Bierstadt'ın tabloları sadece manzara resimleri değildi; ulusal kimlik ve "Manifest Destiny" (Belirgin Kader) üzerine kurulmuş birer beyandı. Genellikle devasa boyutlardaki tuvalleri, Amerikan Batısı'nı sert ve evcilleşmemiş bir sınır bölgesi olarak değil, vaatlerle dolu, bereketli ve ilahi bir güzelliğe sahip bir toprak parçası olarak tasvir ediyordu. 1863 yılında tamamlanan ve o dönem için inanılmaz bir rakam olan 25.000 dolara (bugünün değeriyle yaklaşık 400.000 dolar) satın alınan The Rocky Mountains, Lander’s Peak, bu yaklaşımın en somut örneğidir. Bu tablo kesin bir topografik çizim değil; altın ışığa bürünmüş, ruhani bir derinlik duygusuyla yoğrulmuş, idealize edilmiş bir görkem vizyonudur. Duyguları uyandırma ve hayranlık uyandırma yeteneği, Bierstadt'ı yaşadığı dönemde son derece popüler kıldı. O sadece bir sanatçı değil, Amerikalıların ve dünyanın Batı'yı algılama biçimini şekillendiren kültürel bir elçiydi. Çalışmaları, batıya doğru genişlemeyi asil ve ilahi olarak belirlenmiş bir girişim olarak sunarak bu hareketi besledi.

Miras ve Etki: Kalıcı Bir İz

Sanat zevklerinin değişmesiyle 19. yüzyılın sonlarında Bierstadt'ın popülaritesi biraz azalsa da, Amerikan manzara resmine olan etkisi yadsınamaz. Büyük ölçekli tuvallerin sürükleyici deneyimler yaratma gücünü kanıtladı ve bu teknik daha sonra birçok sanatçı tarafından benimsendi. Detaylara gösterdiği titiz dikkat ve ışığı ustaca kullanımı, bugün bile ressamlara ilham vermeye devam ediyor. Teknik başarılarının ötesinde, Bierstadt'ın eserleri, hızlı değişim ve genişleme döneminde Amerikan Batı'sına dair evrilen algılara ışık tutan değerli bir tarihi belge niteliğindedir. İnsan müdahalesiyle geri dönülemez şekilde değişmeden önceki o bozulmamış vahşi doğa vizyonunu, yani bir zaman dilimini yakalamayı başarmıştır. Onun tabloları sadece güzel görüntüler değildir; Amerikan tarihinin dönüm noktası olan bir çağa açılan pencerelerdir; bize batıya doğru genişlemenin hem vaatlerini hem de bedellerini hatırlatırlar. Mirası, nefes kesici manzaralarının gelecek nesilleri büyülemeye ve ilham vermeye devam edeceğini garanti ederek varlığını sürdürüyor.
Albert Bierstadt

Albert Bierstadt

1830 - 1902 , Almanya

Kısa Bilgiler

  • Doğum Tarihi: 7 Ocak 1830
  • Doğum Yeri: Solingen, Almanya
  • Sanatsal Akım: Hudson River Okulu
  • Tam Adı: Albert Bierstadt
  • Uyruğu: Alman-Amerikalı
  • Ölüm Tarihi: 18 Şubat 1902
  • Önemli Eserleri:
    • Batı Manzarası
    • Kıyı Sahnesi
Temalara, stillere ve özelliklere göre gruplandırılmış sanat eserlerini keşfedin.