Format papira

Vodič za studentske radove

Thomas Hare

Ime Razred Datum

Lous Kето Dikinson, Thomas Hare (1867). Domen javnog dobra. Pogledajte ovo platno pod pokretnim svetlom: crtež, pravu boju ispod vernisa, čisti pigment

Osnovne informacije

Umetnik
Lous Kето Dikinson originaluniqueart.com/sr/artists/lous-keto-dikinson_sr/
Podaci o umetniku
1819 – 1908
Slikano
1867
Originalne dimenzije
79 x 62 cm

U kontekstu

Thomas Hare — Lous Kето Dikinson

Dimenzije

Originalne dimenzije su 79 × 62 cm (visina × širina), prikazane ovde pored odrasle osobe prosečne visine.

Godina nastanka

  1. 1810
  2. 1820
  3. 1830
  4. 1840
  5. 1850
  6. 1860
  7. 1870
  8. 1880
  9. 1890
  10. 1900

Red iznad: godine. Red ispod: koliko je umetnik imao godina na početku i na kraju svakog perioda — 0 u rođenju, 89 u smrti.

Naslikano kada je umetnik imao 48 godina. Umetnik je doživeo 89. 9 od 60 datiranih dela ovog umetnika u našem katalogu nastalo je ranije.

Osenčeno: životni vek umetnika Lous Kето Dikinson (1819–1908) ▲ ovo delo, 1867 svaka datirana slika, deceniju po deceniju

Prva dela: do 1869 Glavne radne godine: 1869–1890 Kasna dela: od 1890

Ova tri segmenta dele dela koja u ovom katalogu imaju naveden datum na prvi kvartal, srednju polovinu i poslednji kvartal. Ona ne predstavljaju kompletan umetnikov opus: tanji niz može biti praznina u arhivu pre nego period mirovanja. Iste godine kroz koje se proteže život umetnika

Slična dela

Izaberite jedno od gore navedenih dela: navedite dve stvari koje su mu zajedničke sa ovim i jednu stvar koja ga razlikuje.

Još dela koja se mogu postaviti pored ovog: originaluniqueart.com/sr/art/similar/lowes-cato-dickinson-thomas-hare-AQSBRH-en/

Paleta boja

Izmereno na osnovu slike

    Glavna boja

    Black #0c0604

    Katalogizovana paleta

    • #0C0604
    • #432A18
    • #C19070
    • #845C42

    Ove boje unutar cele umetnikove palete Pronađite druge slike prema boji

    Paleta
    Earthy Dominantna grupa boja na slici.
    Naziv glavne boje
    Black
    Intenzitet
    Monochromatic Koliko su boje zasićene i raznolike, od jedne prigušene nijanse do mnoštva jarkih tonova.
    Kontrast
    Gentle Razlika u svetlini i zasićenosti boja širom slike.
    Harmonija
    Strong Color Unity Koliko se dobro boje uklapaju, od kontrastnih do potpuno ujedinjenih.
    Osvetljenost
    Deep_shadow Koliko je slika u celini svetla ili tamna, od duboke senke do najsvetlijih tonova.
    Zasićenost
    Muted Koliko su boje čiste i snažne, od skoro sivih do potpuno živopisnih.

    Gde u svetu se posmatra ova slika?

    • ispod 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% i više
    Ova slika sama po sebi ima premalo zabeleženih posetilaca da bi se napravila mapa, pa ploča prikazuje svaki rad koji je kreirao Lous Kето Dikinson tokom poslednjih dvanaest meseci — ukupno u 6 zemalja. Odakle ovi podaci potiču

    Deset vodećih zemalja

    1. 1 Кина 68,1%
    2. 2 Грчка 22,2%
    3. 3 Сједињене Америчке Државе 4,2%
    4. 4 Ujedinjeno Kraljevstvo 2,8%
    5. 5 Хонг Конг 1,4%
    6. 6 Сингапур 1,4%

    Pronađite tri najtamnije zemlje na mapi. Da li se muzej u kojem se čuva ova slika nalazi u bilo kojoj od njih? Navedite jedan razlog zbog kojeg bi je ljudi sa dalekih mesta mogli posmatrati.

    20 najposećenijih dela umetnika Lous Kето Dikinson

    1. 1 Gladstone's Cabinet of 1868, 1874 18,1%
    2. 2 James Clerk Maxwell, Fellow, Physicist, 1891 4,2%
    3. 3 Henry Sidgwick, Fellow, Philosopher and Knightsbridge Professor, 1902 4,2%
    4. 4 Sir Henry James Sumner Maine (1822–1888), 1890 4,2%
    5. 5 Henry Wilkinson Cookson, Master (1847–1876), 1876 4,2%
    6. 6 The Right Honourable Hugh McCalmont Cairns (1819–1885) , 1st Earl Cairns, PC, QC, DCL, 1876 4,2%
    7. 7 Edmund Law Lushington, 1876 4,2%
    8. 8 John Bright (1811–1889), 1873 4,2%
    9. 9 Charles Barry Junior (1823–1900), PRIBA, 1880 4,2%
    10. 10 Žarko Sklater Bojt, Lord Bajsing 4,2%
    11. 11 General the Right Honourable Robert Cornellis (1810–1890), Baron the Lord Napier of Magdala, GCB, GCSI, Governor of Gibraltar (1876–1883), 1889 2,8%
    12. 12 The Constable of the Tower (General the Right Honourable Robert Cornellis, 1810–1890, Baron the Lord Napier of Magdala, GCB, GCSI, Governor of Gibraltar, 1876–1883), 1890 2,8%
    13. 13 Thomas Hare, 1867 ova slika 2,8%
    14. 14 John Richardson Selwyn, DD, Bishop, Master, 1898 2,8%
    15. 15 Хенри Вилкинсон Куксон, 1875 2,8%
    16. 16 The Reverend Joseph Waite (1824–1908), DD, 1874 2,8%
    17. 17 The Lawn at Goodwood, 1886 2,8%
    18. 18 Arthur Penrhyn Stanley, 1850 1,4%
    19. 19 Charles Kingsley, 1862 1,4%
    20. 20 James Anthony Froude, 1890 1,4%

    Zajedno, ova dela privlače 79,7% pažnje koju su slike ovog umetnika dobile tokom poslednjih dvanaest meseci. Katalog sadrži 74 dela ovog umetnika, od kojih je 35 pregledano barem jednom. Ova slika zauzima 13 mesto među njima, sa 2,8% te pažnje. Isto važi i za mesec po mesec

    Barovi mere pažnju, ne kvalitet. Odaberite rad na vrhu i ovaj: navedite jednu stvar koja bi sliku mogla učiniti slavnom pored toga koliko je dobro naslikana.

    Umetnik i muzej

    Umetnik

    Lous Kето Dikinson

    Mesto rođenja Kilburn, United Kingdom

    Живот исписан портретима: Свет Ловеса Като Дикинсона

    Ловес Като Дикинсон, рођен у Килбурну, Лондону, 1819. године, био је фигура дубоко укорењена у уметничким и друштвеним струјањима викторијанске Енглеске. Потицао је из породице уско повезане са уметничким светом – његов отац, Џозеф Дикинсон, био је поштовани литограф и издавач на Бонд улици – па је његова судбина изгледала предодређена. Ипак, његово путовање није било само наслеђено, већ активно учествовање у развијајућим се естетичким осећањима и прогресивним друштвеним покретима свог времена. Као један од једанаест браће и сестара, добио је рану едукацију у школи Топшам и школи др Лорда у Тутингу, стекавши чврсту основу пре него што се у потпуности уронио у породични посао након смрти оца 1849. године. Затим се удружио са својом браћом, Гилбертом Белом Дикинсоном и Вилијамом Робертом Дикинсоном, да би наставио наслеђе Дикинсон Бротерс-а на Бонд улици, фирме која је брзо постала синоним за квалитетно уметничко издавање и фотографију. Ово рани експозиција није била само о трговини; то је било учеништво визуелној култури, обликујући његово око за детаље и композицију – квалитете који ће дефинисати његов каснији рад као портретисте.

    Прерафаелитски круг и позив на друштвену реформу

    Уметнички развој Дикинсона претрпео је значајан заокрет са трогодишњим боравком у Италији око 1850. године. Овај период се показао као формирајући, излажући га ремек-делима Ренесансе и утичући на његов развијајући се стил. По повратку у Енглеску, привукла га је орбита Прерафаелитског братства. Иако није био формални члан, Дикинсон је ступио у дописништво и сарадњу са кључним личностима као што су Данте Габријел Росети и Џон Раскин, апсорбујући њихов нагласак на истини природе и емоционалном интензитету. Чак је предавао заједно са њима, учвршћујући свој положај у овом утицајном уметничком миљеу. Ова асоцијација није била чисто естетичка; била је испреплетенa са растућим осећајем друштвене одговорности. Дикинсон се дубоко укључио у хришћанско-социјалистички покрет, групу која се залагала за социјалну правду кроз призму вере. Његова посвећеност се најконкретније манифестовала 1854. године суоснивањем Радничке колеџ у Лондону. Ова институција, посвећена пружању приступачне едукације радницима, била је сведочење његове вере у трансформативну моћ знања и одраз њеже жеље да премости друштвене поделе. Присуство Форда Мадокса Брауна, који је радио за Дикинсон Бротерс-а, додатно подвлачи његову везу са овом живописној уметничкој и интелектуалној мрежом.

    Портретиста викторијанског друштва

    Ловес Като Дикинсон изградио је нишу као тражени портретиста током викторијанске ере. Његова вештина није била у великим историјским нарацијама или драматичним алегоријама, већ у заробљавању суштине својих модела – истакнутих личности које су обликовале британско друштво. Сликао је саму краљицу Викторију, чланове парламента, водеће научнике као што су Артур Кејли и Џејмс Клерк Максвел, и ревене хришћанске социјалисте попут Чарлса Кингслија и Томаса Хјуза. Развио је приметну технику, често фокусирајући се искључиво на рендеринг лица својих субјеката са прецизним детаљима, остављајући опис одеће и додатне опреме другим уметницима. Овај колаборативни приступ му је омогућио да се концентрише на преношењу личности и карактера кроз нијансиране изразе лица и суптилну сенку. Можда једно од његових најславнијих достигнућа био је кабинет портрет господина Гледстоуна из 1868. године, заробљен у иконичној просторији Кабинета на Даунинг улици – дело које нуди фасцинантан увид у унутрашње функционисање британске политике. Такође је постао познат по својој јединственој способности да ствара постхумне портрете, вешто реконструишући ликове из фотографија или описа, обезбеђујући да памћење траје иза физичког присуства.

    Наслеђе и трајан утицај

    Утицај Ловеса Като Дикинсона се протеже далеко ван платна које је испунио лицима. Његова дела су истакнуто изложена у Националној портретној галерији у Лондону, сведочење његовог значајног доприноса британском портретирању. Радничка колеџ наставља да одаје почаст његовом сећању кроз годишњу награду Ловес Дикинсон, уметничку награду која признаје изврсну студентима. Штавише, његова документа, педантно сачувана на Универзитетима Принстон, Оксфорд и Кембриџ, служе као непроцењиви ресурси за научнике који проучавају викторијанску уметност, друштвену историју и пресек вере и реформе. Дикинсонов живот отелотворује фасцинантно спајање уметничког талента, друштвене савести и интелектуалне радозналости. Он није био само сликач портрета; он је био хроничар свог времена – визуелни историчар који је заробљен дух ере дефинисане прогресом и дубоким друштвеним изазовима. Његово наслеђе траје не само у сликама које је створио, већ иу институцијама које је помогао да изгради, настављајући да инспирише генерације посвећеношћу образовању, социјалној правди и моћи уметности.

    Saznajte više

    Pronađite ovo na mreži

    QR kod koji vodi na stranicu za preuzimanje Thomas Hare

    originaluniqueart.com/sr/art/download/lowes-cato-dickinson-thomas-hare-AQSBRH-en/

    Citiranje ovog umetničkog dela

    MLA
    Dikinson, Lous Kето. Thomas Hare. 1867, https://originaluniqueart.com/sr/art/lowes-cato-dickinson-thomas-hare-AQSBRH-en/
    APA
    Dikinson, Lous Kето (1867). Thomas Hare [Painting]. https://originaluniqueart.com/sr/art/lowes-cato-dickinson-thomas-hare-AQSBRH-en/
    Chicago
    Lous Kето Dikinson. Thomas Hare. 1867. https://originaluniqueart.com/sr/art/lowes-cato-dickinson-thomas-hare-AQSBRH-en/
    Harvard
    Dikinson, Lous Kето (1867) Thomas Hare. Available at: https://originaluniqueart.com/sr/art/lowes-cato-dickinson-thomas-hare-AQSBRH-en/

    Pogledajte pažljivije

    Thomas Hare — Lous Kето Dikinson

    Pažljiviji pogled

    Odgovorite svojim rečima. Ovde nema netačnih odgovora — postoje samo odgovori koje možete objasniti.

    1. Šta vam prvo privuče pažnju i zašto?
    2. Koje boje ili oblici stvaraju atmosferu — i kakva je to atmosfera?
    3. Koliko lica možete pronaći? ____ (u našem katalogu ih je izbrojano 1 — slažete li se?)
    4. U našem katalogu ovo delo je klasifikovano pod: portraiture, victorian era, bust sculpture. Da li se slažete? Šta biste dodali ili uklonili?
    5. Vratite se na James Clerk Maxwell, Fellow, Physicist (1891), koji ste ranije videli u ovom vodiču. Navedite dve zajedničke karakteristike ovog i prethodnog dela, kao i jednu koja ih razlikuje.

    Vaš odgovor

    Napišite kratak pasus o ovom umetničkom delu. Koristite činjenice iz prethodnih delova ovog vodiča i svoje odgovore navedene iznad.

    Pitanja i odgovori

    Da li se prikaz „Thomas Hare”, Lous Kето Dikinson može slobodno reprodukovati?

    Status autorskih prava za „Thomas Hare”, Lous Kето Dikinson: delo je u javnom vlasništvu – autorska prava su istekla. Ovo određuje da li se reprodukcije slike mogu slobodno izrađivati.

    Koliko je "Thomas Hare" ukupno svetla?

    U pogledu percepcije osvetljenosti, „Thomas Hare”, Lous Kето Dikinson je deep_shadow.

    Kako mogu da nabavim print dela „Thomas Hare”, Lous Kето Dikinson?

    „Thomas Hare“ je dostupno kao umetnička štampa na pamučnom platnu ili arhivskom kanvas papiru. Porudžbine se vrše na stranici Umetski print, u dimenziji po vašem izboru.