Meni
Preverite v realnem okolju Predogled v AR Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
Podrobnosti Priročnik Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

Golden Age

Experience Fauvism's bold color with Pyotr Konchalovsky's Golden Age painting; capture the energy of this 1946 masterpiece for your collection.

Pyotr Konchalovsky (1876-1956) je bil ruski slikar, znan po inovativnem stilu, ki združuje impresionizem, fauvizem in socialistični realizem. Odkrijte njegove pokrajine, portrete ter ikonična dela, ki odražajo turbulentno obdobje ruske zgodovine.

Giclée tisk / Umetniški tisk

Giclée ali platnati odtis muzejske kakovosti z hitro proizvodnjo in prilagodljivimi možnostmi končne obdelave. ( Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko)

Corner sample of the P118B picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: izoblit polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: izoblit polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standardna velikost
po meri
CM
INCH

Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

širina
višina

Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete za svoj okvir ali steno. Tiskanje se lahko le odreže, vendar ga ni mogoče narediti večjega od slike, zato format z drugačno obliko pomeni izgubo dela slike. Pred tiskanjem vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ne prikazuje dejanskega izrezkov — le predogled to omogoča.

Globalna dostava () v 2 tednih namesto standardnih 4/5 tednov. (25 oktober)

Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
Visokokakovostno laneno platno
Popolno zavarovanje pošiljke
Garancija povračila carine in uvoznih davkov
Garancija popolnega barvnega ujemanja
Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
Garancija 100% povračila denarja
Popust pri večjem naročilu

Skupna cena

€ 70

Golden Age

Giclée tisk / Umetniški tisk

Velikost reprodukcije

-

Skupna cena

€ 70

Hitri podatki

  • Notable elements or techniques: Bold colors, expressive brushwork
  • Dimensions: 135 x 102 cm
  • Influences: French Impressionism
  • Artist: Pyotr Konchalovsky
  • Title: Golden Age

Kviz o umetnosti

Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

Vprašanje 1:
What art movement is Pyotr Konchalovsky's 'Golden Age' described as being an example of?
Vprašanje 2:
What is a notable characteristic of the brushwork used in 'Golden Age'?
Vprašanje 3:
What object is the central figure depicted holding in the painting?
Vprašanje 4:
The warm, golden hue of the man's skin contrasts against what color in the background?
Vprašanje 5:
Pyotr Konchalovsky was associated with which group of Russian artists?

The Luminous Echoes of a Golden Age

To stand before Pyotr Konchalovsky's "Golden Age" is to step into a moment suspended between memory and vibrant possibility. This 1946 canvas does not merely depict a scene; it captures an atmosphere—a rich, almost palpable sense of repose tinged with the energy of artistic awakening. The eye is immediately drawn to the central figure, seated in a posture of profound ease, his legs crossed over what appears to be a simple stool. He holds a fish, an object that anchors the narrative, suggesting a connection to sustenance, tradition, or perhaps the quiet bounty found at the close of a day’s labor. The entire composition breathes with a warmth emanating from the man's skin tone, rendered in luminous golden hues that seem to absorb and reflect the light.

A Symphony of Fauvist Color

Technically, the painting is a masterful exercise in expressive color theory, firmly rooted in the spirit of Fauvism. Konchalovsky employs brushwork that is wonderfully loose and unrestrained, allowing the paint itself to sing across the canvas. This technique moves far beyond mere representation; it prioritizes emotional resonance over photographic accuracy. The bold application of color—the vibrant golds against the cool, enveloping blue background—creates an immediate visual vibration. It is a dialogue between warm earth tones and cool ether, giving the piece a dynamic yet strangely tranquil energy. One can almost hear the rhythmic scrape of the brush as it laid down these confident strokes.

Symbolism and the Passage of Time

The title itself, "Golden Age," invites contemplation on what that period might represent—a time perceived by the artist as idyllic, perhaps a return to foundational truths or a moment of perfect balance. The fish, in art history, is often a potent symbol of abundance, prosperity, and even spiritual renewal. Coupled with the man's neutral, slightly averted gaze, which suggests introspection rather than direct engagement with the viewer, the painting becomes an invitation into a private meditation. It speaks to moments of quiet fulfillment, where simple elements—a chair, a fish, a patch of blue sky—are elevated to profound statements about life’s enduring rhythms.

A Touch of Russian Modernism

Understanding Konchalovsky's context enriches the viewing experience. As an artist whose career spanned Russia's tumultuous modern history, his work carries the weight of cultural endurance. While influenced by the grand currents of French Impressionism and Fauvism, his signature remains distinctly personal—a blend of European avant-garde techniques filtered through a deeply Russian sensibility. For those who collect art that speaks to historical depth while embracing modernist freedom, this piece offers a perfect nexus point. It is not merely decoration; it is a conversation across decades, offering the collector or designer a piece imbued with intellectual weight and undeniable visual poetry.

Vprašanja in odgovori

Katera barva prevladuje v kompoziciji dela "Golden Age" avtorja Petar Končalovski?

Prevladujoča barva dela "Golden Age" avtorja Petar Končalovski je Prussian Blue (#242a51).

Kakšno zasičenost in intenzivnost prikazuje "Golden Age" avtorja Petar Končalovski?

Barvna zasičenost dela "Golden Age" znaša Clear Color Presence, njegova intenzivnost pa je Vivid.

V kateri letnici in v katerem umetnostnem slogu je nastalo "Golden Age"?

"Golden Age" je bila ustvarjena leta 1946 kot del pokreta Fauvism. Datum in slog umetniškega pokreta postavita umetniško del na mesto v zgodovini umetnosti.


Biografija umetnika

Petro Končalovski: Kronist Ruske Duše in Umjetniške Preobrazbe

Pyotr Petrovich Končalovski, rojen februarja 1876 v Slavyansku blizu Harkova, je bil mnogo več kot le slikar; bil je vizualni kronist Rusije, ki se je soočala z globokimi spremembami. Njegovo umetniško potovanje je odražalo nemirno obdobje ruske zgodovine, zaznamovano s iskanjem novih izraznih oblik. Končalovski je rasel v okolju bogatem z intelektualnimi in ustvarjalnimi tokovi. Njegov oče, Petr Petrovich Končalovski, cenjen prevajalec in založnik umetnosti, je imel v Moskvi dom, ki je postal živahno središče, kjer so se srečevali vodilni ruski umetniki tiste dobe – Valentin Serov, Mihail Vrubel, Vasilij Surikov. Ta zgodnja izpostavljenost ni bila le opazovanje; vzbudila je v mladem Pyotru globoko cenjenje za umetnost in položila temelj za njegovo prihodnjo pot. Sobote, preživete z absorpcijo mojstrovin v Tretyakovsko galerijo, so bile ključne, oblikovale so njegove estetske občutljivosti s pomočjo ruskih mojstrov.

Od Pariza do Avangarde: Iskanje Lastnega Glasa

Končalovski se je izobrazeval na moskovski šoli za slikarstvo, kiparstvo in arhitekturo, vendar je ključno obdobje sledilo v Parizu od 1896 do 1898 leta Akademiji Julian. Ta potopitev v francoski svet umetnosti se je izkazala za transformativno. Spoznal je dela Paula Cézanna in Vincenta van Goga, umetnikov, ki so izpodbijali konvencionalne predstavitve in raziskovali nove načine dojemanja oblike in barve. Nadaljnje potovanje v Arles mu je omogočilo globlji vpogled v Van Goghovo umetniško vizijo – romanje v srce izrazite intenzivnosti. Po vrnitvi v Rusijo se je nadaljeval s študijem na cesarski akademiji za umetnost v Sankt Peterburgu, kjer je diplomiral leta 1907. Vendar pa je šele po vrnitvi začel resnično kovati svoj značilen stil. Postal je osrednja figura v ruskem avangardnem gibanju in soustanovitelj vplivne skupine "Knave of Diamonds" (Bubnovi Valet) leta 1910. Ta skupina je zavrnila akademske tradicije in podpirala eksperimentiranje, pri čemer se je po navdih obračala ne le k zahodnoevropskemu modernizmu, ampak tudi k ruskim ljudskim umetnostnim tradicijam – ikone, gostilni znaki in barvne priljubljene slike, imenovane *lubok*.

Navigacija Med Spreminjajočimi se Ideologijami: Stil in Tematika

Končalovski se je skozi svojo kariero umetniški stil razvijal, odražal pa je tako osebno raziskovanje kot spreminjajoče se politične poglede Rusije. Sprva pod vplivom fauvizma in Cézanna so bila njegova zgodnja dela zaznamovana s krepkimi barvami, poenostavljenimi oblikami in osredotočenjem na strukturo. Slike kot je "Naravnanje z skodelico za kavo" ponazarjajo to obdobje, pri čemer kažejo živahno paleto in dinamično kompozicijo. Po službi v ruski vojski med prvo svetovno vojno se je njegov stil začel spreminjati. S pojavom socialistične realizma pod sovjetsko režimo je zahtevala umetnost, ki služi ideološkim namenom, proslavlja socialistične ideale in prikazuje pomembne figure. Čeprav to predstavlja odstop od njegove zgodnje avangarde, se je Končalovski prilagodil in postal znan po svojih ceremonialnih portretih. Kljub tem spremembam je ohranil značilen umetniški glas, celo v svoja bolj politično obremenjena dela vnašajoč občutek trdnosti in monumentalnosti. Z neverjetnim številom del – več kot 5000 – je dosledno raziskoval naravnanja, pokrajine in portrete, s čimer je pokazal izjemno vsestranost in predanost umetnosti slikanja.

Zapuščina in Trajna Pomembnost

Končalovski prispevek k ruski umetnosti je neizrecen. On je premostil razliko med zgodnjim modernizmom in socialističnim realizmom, navigiral skozi kompleksne politične tokove in obenem ostal pomembna umetniška sila. Njegova prva samostojna razstava v Tretyakovsko galeriji leta 1922 je utrdila njegov sloves kot enega vodilnih ruskih umetnikov. Poleg svojega dela je spodbujal družino, ki je bila globoko vpletena v umetnost; njegov sin, Mihail Petrovich Končalovski, je postal priznan filmski režiser, njegova hči pa Natalia Končalovskaja uspešna umetnica. Njegova dela niso le estetsko prijetni predmeti, ampak so tudi zgodovinski dokumenti, ki odražajo nemirno obdobje, v katerem so bila ustvarjena. Ponujajo dragocen vpogled v razvoj ruske umetnosti in izzive, s katerimi so se soočili umetniki, ki delujejo v hitro spreminjajoči se družbi. Končalovski je bil mojster opazovanja, zmožen preobraziti vsakdanje stvari v nekaj izjemnega s pomočjo svoje vizije.

Petar Končalovski

Petar Končalovski

1876 - 1956 , Rusija

Ključne informacije

  • Datum Rojstva: 21. februar 1876
  • Kraj Rojstva (Mesto In Država): Harkov, Rusija
  • Nacionalnost: Rus
  • Polno Ime: Piotr Petrovich Končalovski
  • Umetniki Ali Gibanja, Ki So Bili Pod Njegovim Vplivom: ['Ruska avangarda']
  • Umetniki, Ki So Vplivali Na Njega:
    • Paul Cézanne
    • Vincent van Gogh
  • Umetniški Slog Ali Gibanje: Avangarda, Fauvizem, Realizem
  • Znani Umetnine:
    • Pokrajina
    • Still Life with Coffeepot
    • Novgorodijanci