Meni
Preverite v realnem okolju Predogled v AR Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko Pošlji kot čestitko
Podrobnosti Priročnik Dodaj v priljubljene Prenesi Podobni artefakti Rentgenski posnetek Predvajaj diaporama Statistika

The Goldfinch

Experience trompe l'oeil realism with Fabritius's Goldfinch, a masterpiece of the Dutch Golden Age; discover this luminous 17th-century gem today.

Carel Fabritius (1622-1654) je bil nizozemski slikar Zlate dobe in učenec Rembrandta, znan po inovativni uporabi svetlobe, perspektive in realističnih prizorih vsakdanjega življenja, kot je 'Zlati kanček'. Vplival na Vermeera. Raziščite njegovo zapuščino!

Giclée tisk / Umetniški tisk

Giclée ali platnati odtis muzejske kakovosti z hitro proizvodnjo in prilagodljivimi možnostmi končne obdelave. ( Naročite ročno slikano reprodukcijo Preklop na digitalno sliko)

Corner sample of the P118B picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: izoblit polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: izoblit polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: izoblit polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: izoblit polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standardna velikost
po meri
CM
INCH

Izberite eno od naših vnaprej določenih velikosti, ki ustrezajo prvotnim proporcijam umetničkega dela.

širina
višina

Vnesite širino in višino, ki jih potrebujete za svoj okvir ali steno. Tiskanje se lahko le odreže, vendar ga ni mogoče narediti večjega od slike, zato format z drugačno obliko pomeni izgubo dela slike. Pred tiskanjem vam pošljemo digitalni predogled za potrditev. Slika, prikazana na tej strani, ne prikazuje dejanskega izrezkov — le predogled to omogoča.

Globalna dostava () v 2 tednih namesto standardnih 4/5 tednov. (24 oktober)

Brezplačna ekspresna dostava po vsem svetu
Visokokakovostno laneno platno
Popolno zavarovanje pošiljke
Garancija povračila carine in uvoznih davkov
Garancija popolnega barvnega ujemanja
Politika vračila v 100 dneh (le v primeru okvar)
Garancija 100% povračila denarja
Popust pri večjem naročilu

Skupna cena

€ 70

The Goldfinch

Giclée tisk / Umetniški tisk

Velikost reprodukcije

-

Skupna cena

€ 70

Hitri podatki

  • Artist: Carel Fabritius
  • Movement: Dutch Golden Age painting
  • Notable elements or techniques: Trompe l’œil, Illusionistic brushwork
  • Year: 1654
  • Artistic style: Realistic depiction
  • Location: Mauritshuis The Hague

Kviz o umetnosti

Pri vsakem vprašanju je na voljo le eden pravilen odgovor.

Vprašanje 1:
What artistic technique is prominently featured in Carel Fabritius’s painting ‘The Goldfinch’, creating a sense of depth and realism?
Vprašanje 2:
Where is ‘The Goldfinch’ currently housed?
Vprašanje 3:
What was the primary association of goldfinches in Renaissance painting?
Vprašanje 4:
Approximately how large is ‘The Goldfinch’?
Vprašanje 5:
Fabritius's painting style is characterized by a focus on:

The Goldfinch: A Masterpiece of Trompe L'oeil and Symbolism

Carel Fabritius’s *The Goldfinch* (1654) stands as an emblem of the Dutch Golden Age, a period characterized by unparalleled artistic innovation and meticulous realism. More than just a depiction of a bird perched on a vase—a commonplace subject for its time—the painting embodies Fabritius's mastery of trompe l’œil technique and resonates with profound symbolic meaning, offering viewers a glimpse into the intellectual and aesthetic sensibilities of seventeenth-century Europe.
  • Subject Matter: The central focus is undeniably a goldfinch (Carduelis carduelis), meticulously rendered against a pale beige background. Alongside it sits a vase adorned with a gilded handle—a detail that contributes significantly to the painting’s visual allure.
  • Style and Technique: Fabritius employed a groundbreaking approach, utilizing trompe l'œil – French for “fool the eye” – to create an illusion of depth and realism. This technique involved subtly manipulating perspective and shading to make the vase appear as if it were projecting outwards from the panel surface, blurring the boundaries between painting and reality. The artist’s brushstrokes are visible, yet skillfully blended to achieve a luminous effect that captures the bird's plumage with remarkable accuracy.
  • Historical Context: Painted in Delft shortly before Fabritius’s untimely death during the devastating gunpowder explosion of 1654, *The Goldfinch* reflects the prevailing artistic trends of the Delft School. Rembrandt’s influence is palpable, particularly in Fabritius's exploration of chiaroscuro – dramatic contrasts between light and dark – which imbues the scene with warmth and intimacy.
  • Symbolism: The goldfinch itself held considerable symbolic significance during the Renaissance period, representing faith, repentance, and the Passion of Jesus Christ. Its inclusion in Fabritius’s composition underscores these themes, inviting contemplation on spiritual matters. Furthermore, the vase—often associated with domestic tranquility—suggests a serene interior space and reinforces the painting's contemplative mood.
  • Emotional Impact: The painting’s understated elegance and masterful execution evoke a sense of quiet beauty and profound observation. Fabritius’s ability to capture not only the visual appearance of his subject but also its perceived movement—the bird seemingly poised to take flight—demonstrates an exceptional understanding of artistic psychology.

A Closer Examination of Trompe L'œil Mastery

Fabritius’s triumph lies in his flawless execution of trompe l’œil, a technique that elevates *The Goldfinch* beyond mere representation. The artist meticulously crafted the illusion of depth by subtly manipulating perspective and shading—a daring departure from conventional artistic conventions. As Walter Liedtke noted, Fabritius “went beyond the imitation of solid forms and textures (although they are wonderfully described in *The Goldfinch*) to suggest the behavior of light and an actual movement—a twitching response—of the bird.” This masterful manipulation of visual cues creates a captivating experience for the viewer, drawing them into the scene and fostering a feeling of immersion. The careful layering of paint—particularly the textured brushwork—further enhances this illusionistic effect, convincingly simulating the appearance of a three-dimensional surface.

The Delft School's Influence: Rembrandt’s Legacy

Fabritius’s artistic vision was undeniably shaped by his apprenticeship under Rembrandt van Riijn, one of the most influential painters of his era. Like Rembrandt, Fabritius prioritized realism and employed chiaroscuro to illuminate his subjects with dramatic light—a stylistic hallmark that distinguishes him from many other artists of the time. The Delft School's commitment to meticulous observation and technical virtuosity found its apex in Fabritius’s work, cementing his place as a pivotal figure in Dutch art history.

Rediscovery and Enduring Value

The painting’s journey through history is marked by periods of obscurity—lost for over two centuries before its rediscovery in Brussels. Today, *The Goldfinch* commands considerable esteem among collectors and scholars alike, recognized as one of the most precious works of art from the Dutch Golden Age. Its enduring appeal stems not only from Fabritius’s unparalleled artistic skill but also from its profound symbolic resonance—a testament to the power of art to convey complex ideas and emotions across time.

Bringing Home a Masterpiece: Reproductions Available

At OriginalUniqueArt.com, we offer high-quality reproductions of *The Goldfinch*, meticulously crafted to capture the original’s vibrancy and detail. Explore our comprehensive guide at OriginalUniqueArt.com for insights into Fabritius's life and work, and discover how you can adorn your home with a stunning representation of this iconic masterpiece.

Vprašanja in odgovori

Kdo je ustvaril "The Goldfinch" in v letu katerega?

Carel Fabritius je ustvaril "The Goldfinch" leta 1654.

Za kakšno priložnost je "The Goldfinch" avtorja Carel Fabritius primerno za darilo?

Kot darilo za Anniversary priporočamo "The Goldfinch" avtorja Carel Fabritius. Primerno je tudi za druge priložnosti.

Ali uporablja "The Goldfinch" avtorja Carel Fabritius močne kontraste ali nežne harmonije?

Barvna analiza dela "The Goldfinch" avtorja Carel Fabritius beleži Statement kontrast in Unified Palette harmonijo.


Biografija umetnika

Kratko Življenje, Bleščeča Svetloba: Enigmatični Svet Carela Fabritiusa

Carel Fabritius, ime, ki se šepeta z občudovanjem med poznavalci nizozemske zlate dobe, ostaja skrivnostna osebnost kljub globokemu vplivu kratke kariere na razvoj slikarstva. Rojeni leta 1622 v Middenbeemsterju in tragično izgubljeni v delftovski eksploziji prahu leta 1654, pri komaj dvaintridesetih letih, je Fabritius za seboj pustil izjemno majhno, a intenzivno močno opus dela, ki še danes očara in navdihuje. Njegova slikarstva niso le upodobitve resničnosti; so raziskave svetlobe, zaznave in samega bistva vizualne izkušnje.

Fabritiusovo umetniško potovanje se je začelo v spodbudnem okolju družinskega doma. Njegov oče, Pieter Carelsz Fabritius, je bil tudi slikar – učitelj, ki je udejanjal svojo poklic, in mlademu Carelu vlil zgodnje spoštovanje do umetnosti. Ta temelj ga je okoli leta 1641 popeljal v Amsterdam, kjer se je pridružil Rembrandtu van Rijnovemu ateljeju. Čeprav natančna dolžina vajništva ostaja predmet razprav, je vpliv mojstra nesporno prisoten. Vendar Fabritius ni bil zgolj posnemovalec. Hitro se je začel utirati lastno pot, odstopil od Rembrandтове značilne tenebrizme in razvil edinstven slog, ki je dajal prednost jasnosti, hladnim harmonijam in skoraj znanstvenemu opazovanju učinkov svetlobe.

Delftška Šola in Izrazita Vizija

Po času s Rembrandtom se je Fabritius naselil v Delftu in postal član lokalne cehovske zveze leta 1652. Prav tu, znotraj razvijajoče se umetniške skupnosti, znane kot delftška šola, je njegov zrel slog resnično zacvetel. Za razliko od mnogih sodobnikov, ki so se osredotočali na veličastne zgodovinske pripovedi ali živahne žanrske scene, se je Fabritius usmeril v intimne domače notranjosti in natančne študije vsakdanjih predmetov. Njegova slikarstva posedujejo izjemno mirnost, tiho intenzivnost, ki gledalca potegne v svet, ujet v času.

To, kar Fabritiusa loči od ostalih, je mojstrsko manipuliranje s svetlobo. On ni preprosto upodabljal osvetlitve; jo je analiziral, zajel njene subtilne gradacije in njeno sposobnost definirati obliko ter ustvariti vzdušje. To fascinacija z optiko ga je vodila k eksperimentiranju s perspektivo – pogosto je uporabljal nenavadne vidne točke, ki okrepijo občutek realizma in gledalca potegnejo v prizor. Zlati kanček, morda njegovo najbolj slavno delo, to popolnoma ponazarja. Na videz preprosta upodobitev verige zlatkančka na beli steni je dejansko mojstrska tehnika trompe-l'oeil in prostorske iluzije. Ptica se zdi lebdeti tik za slikovno ravnino, njena perje pa je izjemno podrobno upodobljeno, medtem ko igra svetlobe in sence ustvari skoraj otipljiv občutek globine.

Pomembna Dela in Trajna Dedščina

Poleg Zlatega kančka Fabritiusov opus vključuje tudi druga prepričljiva dela, ki prikazujejo njegovo izrazito vizijo. Pogled na Delft (1652) je očarljivo mestno slikarstvo, znano po svoji edinstveni perspektivi in atmosferski upodobitvi mestne arhitekture. Slika ni le topografski zapis; je evocacija prostora, prežeta s občutkom miru in poetske lepote. Stražar, naslikan kmalu pred njegovo smrtjo, je morda njegovo najbolj enigmatično delo – srhljiva portret osamljenega vojaka, ki spodbuja razmišljanje o temah dolžnosti, izolacije in človekovega stanja.

Fabritiusova tragično kratka kariera je pomenila, da je ustvaril le približno dvanajst preživelih slik. Vendar so ta maloštevilna dela imela izjemen vpliv na naslednje generacije umetnikov. Njegova inovativna uporaba svetlobe in perspektive se verjetno močno pozna pri Johannesu Vermeerju, ki je delil podobno fascinacijo z optičnimi učinki in domačimi notranjostmi. Hladne tonalitete, natančna upodobitev in tiha intimnost, ki zaznamujejo Vermeerjeva mojstrska dela, se lahko izsledita do Fabritiusovega pionirskega dela.

Slikar Pred svojim Časom

Eksplozija v Delftu je prekinila ne le Fabritiusovo življenje, ampak tudi potencialno revolucionarno umetniško pot. Njegova slikarstva ponujajo vpogled v um umetnika, ki je premikal meje upodabljanja in raziskoval samo naravo gledanja in zaznave. Medtem ko so se njegovi sodobniki pogosto osredotočali na pripoved ali simbolizem, se je Fabritius osredotočil na temeljne elemente slikarstva – svetlobo, barvo, obliko – ustvarjal dela, ki so tako vizualno osupljiva kot intelektualno spodbudna.

Danes je Carel Fabritius priznan kot ključna osebnost nizozemske zlate dobe, slikar, katerega kratka, a bleščeča kariera je pustila neizbrisen pečat v zgodovini umetnosti. Njegova slikarstva še danes odmevajo pri gledalcih in ponujajo brezčasno pričevanje o moči opazovanja, inovacij in trajni lepoti svetlobe.

Carel Fabritius

Carel Fabritius

1622 - 1654 , Nizozemska

Ključne informacije

  • Datum Rojstva: 27. februar 1622
  • Datum Smrti: 12. oktober 1654
  • Državljanstvo: Nizozemec
  • Kraj Rojstva: Muiden, Nizozemska
  • Polno Ime: Carel Pietersz Fabritius
  • Pomembna Dela:
    • Vstajenje Lazarja
    • Pogled na Delft
    • Ščinkavec
  • Umetniki, Ki Jih Je Vplival: ['Johannes Vermeer']
  • Umetniki, Ki So Vplivali Nanj: ['Rembrandt van Rijn']
  • Umetniški Smer: Baročna umetnost