Menu
BEZPLATNÁ KONSULTÁCIA O UMENÍ
PreviewPreview Kúpiť tlač Kúpiť tlačKúpiť digitálnu verziu Kúpiť digitálnu verziu OdoslaťOdoslať
Podrobnosti o dieloPodrobnosti o dielo Pridať do obľúbených Pridať do obľúbených StiahnuťStiahnuť Podobné dielaPodobné diela RTG skúškaRTG skúška PrezentáciaPrezentácia

Horses and Eagle

Franz Marcovo Rozžiarujúci Koňa je ikonický obraz expresionizmu, ktorý oslňuje svojimi jasnými farbami a abstraktným vyjadrením prírody. Pozrite si tento umelecký diel v múzeu Hugo Fischer.

Ručne maľovaná olejová reprodukcia

Ručne maľovaný olej na plátne vo vašej zvolenej veľkosti a v ráme, vyrobený na mieru našimi umelcami.

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standard
custom
CM
INCH

Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

šírka
výška

Môžete zadať vlastné rozmery tak, aby sa hodili do konkrétneho rámu alebo priestoru. Ak sa váš zvolený rozmer nezhoduje s pôvodnými proporciami obrazu, dielo buď orezáme, alebo ho doplníme ručne maľovanými prvkami. Pred začiatkom výroby vám zašleme digitálny náhľad na schválenie.
Upozorňujeme, že ukážka na obrazovke neodráža skutočné orezanie alebo doplnenie. Skutočnú finálnu kompozíciu zobrazuje iba digitálny náhľad.
Hoci sú k dispozícii vlastné rozmery, odporúčame vybrať rozmer z preddefinovaného zoznamu, aby sme zachovali pôvodné proporcie.

Príklady možných zmien: nahradiť tvár fotografiou zákazníka; pridať domáce zviera (napr. nahradiť mačku psom); vložiť skryté posolstvo do pozadia; zmeniť krajinu alebo prvky pozadia.
Po odoslaní objednávky vám tím OriginalUniqueArt.com pošle e-mail s pokynmi a poskytne náhľad na návrh.

Celosvetová doprava () za 3 až 4 týždne namiesto štandardných 5 týždňov. (27 júl). Bez kompromisov v kvalite.

why_choose_icon
Bezplatná expresná doprava po celom svete
why_choose_icon
Prémiové lnianske plátno
why_choose_icon
Kompletné poistenie prepravy
why_choose_icon
Záruka vrátenia colného poplatku
why_choose_icon
Záruka presného farebného zhodnutia
why_choose_icon
60-dňá politika vrátenia (iba pri defektoch)
why_choose_icon
100% záruka vrátenia peňazí
why_choose_icon
Výhodná množstevná zľava

Celková cena

-

reproduction

Horses and Eagle

Technika reprodukcie

Veľkosť reprodukcie

-

Celková cena za vybrané možnosti

-

Základné informácie

  • Notable elements or techniques: Dynamic Composition; Vibrant Colors
  • Year: 1912
  • Movement: Expressionism
  • Title: Horses and Eagle
  • Artistic style: Cubist Influence
  • Medium: Oil on Canvas
  • Subject or theme: Animal Symbolism; Harmony of Nature

Kvíz o umení

Pri každej otázke je iba jedna správna odpoveď.

Otázka 1:
What artistic movement is Franz Marc’s ‘Horses and Eagle’ primarily associated with?
Otázka 2:
The painting depicts two horses positioned side by side. What is a common symbolic representation of horses in Marc's artwork?
Otázka 3:
Where can visitors see ‘Horses and Eagle’ displayed?
Otázka 4:
What color palette is characteristic of Franz Marc's style in ‘Horses and Eagle’?
Otázka 5:
According to the description, what contributes to the painting’s dynamic composition?

Popis diela

Franz Marc’s Horses and Eagle: A Symphony of Color and Spiritual Resonance

The painting “Horses and Eagle,” created by Franz Marc in 1912, stands as a cornerstone of Expressionist art—a testament to the movement's profound preoccupation with capturing inner emotion rather than merely depicting external reality. More than just a visual representation, it’s an exploration of primal forces and spiritual contemplation rendered in a breathtaking palette of vibrant hues. Marc, deeply influenced by Nietzschean philosophy and his own fervent belief in the transformative power of art, sought to express not what he *saw*, but what he *felt*.

Stylistic Influences and Artistic Technique

Marc’s approach was decisively shaped by Cubism's fragmentation of form—though he rejected its analytical rigor. Instead, he embraced a more intuitive method, prioritizing expressive color over precise geometric representation. Thick impasto brushstrokes dominate the canvas, layering pigment onto the surface to create palpable texture and conveying an immediacy that distinguishes Expressionist painting from earlier academic styles. The artist skillfully utilized complementary colors – reds and greens predominantly – to heighten visual impact and imbue the scene with dynamism. This technique wasn’t merely decorative; it served as a conduit for channeling emotion directly onto the canvas, mirroring the turbulent inner landscape of the artist himself.

Historical Context: The Dawn of Expressionism

“Horses and Eagle” emerged during a period of intense intellectual ferment in Germany—the early years of the Weimar Republic. Artists like Marc were grappling with anxieties surrounding societal upheaval, industrialization, and the decline of traditional values. Expressionism sought to confront these concerns head-on, rejecting bourgeois optimism for an unflinching portrayal of human experience. The painting reflects this spirit of rebellion against convention, presenting a vision of nature untainted by rational thought—a deliberate counterpoint to the dominant scientific worldview of the time. It’s important to note that Marc's interest in animal symbolism stemmed from his conviction that animals possessed a purity and instinct untouched by human corruption, offering a path toward spiritual renewal.

Symbolism: Horses, Eagles, and the Quest for Harmony

The central figures—two horses—represent strength, vitality, and primal energy. Their gaze directs towards an unseen horizon, symbolizing aspiration and transcendence. Simultaneously, the eagle embodies freedom, dominion, and divine power – mirroring Marc’s belief in a higher order of existence. Scattered birds contribute to the overall composition's sense of movement and harmony, representing interconnectedness within the natural world. Together, these symbols communicate a profound meditation on the relationship between humanity and nature—a yearning for spiritual balance amidst the anxieties of the modern age.

Emotional Impact: A Vision of Tranquility Amidst Chaos

Despite its bold color palette and energetic brushstrokes, “Horses and Eagle” possesses an unexpected serenity. The artist’s deliberate simplification of form invites contemplation rather than judgment, fostering a feeling of quiet reverence for the beauty and mystery of existence. It's a painting that speaks to the viewer on an emotional level—eliciting feelings of awe, wonder, and perhaps even a subtle apprehension about the fragility of life itself. Like many Expressionist masterpieces, it continues to resonate today as a powerful reminder of art’s capacity to illuminate the deepest recesses of human consciousness.

Biografia umelca

Franz Marc: Život a Dielo – Pionier Duše v Farbách

Franz Moritz Wilhelm Marc, narodený v Mníchove v roku 1880, bol maliar, ktorého krátka, no intenzívne zameraná kariéra zásadne ovplyvnila smerovanie nemeckej expresionistickej maľby. Jeho príbeh je o hlbokom duchovnom hľadaní prenesenom do živých vizuálnych jazykov – o snhe o pochopenie podstaty života prostredníctvom čistoty, ktorú našiel v prírode, najmä v zvieracom svete. Počas svojho detstva bol ovplyvnený svojím otcom, Wilhelmom Marcim, krajinárskym maliarom, no jeho umelecká cesta nebola hneď jasná. Krátko uvažoval o teológii, snažiac sa riešiť otázky viery a existencie, pred tým, ako sa konečne zaviazal k umeniu na Akadémii umení v Mníchove. Tieto rané skúsenosti s náboženskými myšlienkami zostali hlboko zakorenené v jeho dieli, formujúc jeho presvedčenie, že umenie môže byť kanálom pre duchovný zážitok. Jeho akademické vzdelanie mu poskytlo technické základy, no stretnutia s prácami Vincenta van Gogha počas návštev Paríža ho skutočne rozžiarlili umeleckou viziou. Van Goghov emocionálne použitie farieb a surový výraz rezonovali hlboko s Marcim, oslobodzujúc ho od konvenčných techník a smerujúc ho k osobitnejšiemu a emotívnejšie ladenému štýlu.

Der Blaue Reiter: Nová Umelecká Vizia

Marcova umelecká rozvoja nebola izolovaná; prosperovala v dynamickom kontexte skorého 20. storočia v Mníchove. Experimentoval s rôznymi umelckými skupinami, vrátane Neue Künstlervereinigung München, predtým ako sa v roku 1911 spolupodielil na založení *Der Blaue Reiter* (The Blue Rider) spolu s Wassylijom Kandinskym. Toto nebolo len zoskupenie alebo séria výstav – bolo to filozofická a umelecká revolúcia. *Der Blaue Reiter* hľadal spôsob, ako ísť za hranice jednoduchého znázorňovania, namiesto toho aby sa snažil vyjadriť vnútoré duchovné pravdy prostredníctvom abstrakcie a symbolickej farby. Žurnál s rovnakým názvom sa stal platformou pre šírenie týchto myšlienok, prezentujúc ich vlastné diela, ale aj práce iných umelcov – ako napríklad Paul Cézanne, ktorý ovplyvnil Marcove vnímanie priestoru a kompozície. Marcove prínosk pri tomto období boli kľúčové. Odvrátil sa od znázorňovania krajiniek ako statických scén, namiesto toho sa zamerával na zvieraťa – kone, losy, líšice – ako na nositeľov duchovnej energie. Tieto obrazy neboli len portréty zvierat; boli symbolickými reprezentáciami nevinnosti, harmonie a spojenia s prírodou, ktorú si ľudstvo podľa Marcových názorov odobralo. Vplyv Roberta Delaunayho skúmania abstraktných foriem a živých farieb ďalej poháňal Marca smerom k zjednodušeniu a zvýšenému emocionálnemu vyjadreniu v jeho dieli. Diely ako *The Tiger* (1912) a *Red Deer* (1912) ilustrujú tento posun, ukazujúc výrazné farebné výberom a zameranie na podstatu svojich subjektov namiesto realistického znázorňovania.

Symbolizmus, Farby a Esencia Bytia

Marcova umelecká štýl je okamžite rozpoznateľná pre svoj charakteristický spôsob použitia farieb a foriem. Nevyužíval farby popisne; namiesto toho im vložil symbolické významy. Modrá predstavovala duchovnosť a maskulinitu, žltá znamenala radosť a feminitu, a červená embodied violenciu a materiálitu. Tieto výbery neboli náhodné, ale starostlivo vytvorený systém určený na prenos špecifických emócií a filozofických myšlienok. Jeho zvieratá nie sú len subjekty; sú reprezentáciami týchto konceptov. Zjednodušenie foriem – redukovanie postavy na jej základné tvary – ďalej zdôrazňovalo podstatnú duchovnú esenciu, ktorú sa snažil zachytiť. *The Tower of Blue Horses* (1913), smutne stratený počas druhej svetovej vojny, je možno najikonickejším príkladom tohto prístupu – silný a sugestívny obraz, ktorý zachytene podstatnú duchovnú esenciu Marcoveho umeleckého videnia. Veril, že zvieratá majú zabudovanú čistotu a spojenie s prírodou, ktoré ľudstvo stratilo prostredníctvom spoločenských obmedzení a intelektualizácie. Tým, že ich zobrazoval s takovou rešpektom a symbolickým vážnosťou, Marc hľadal spôsob, ako pripomenúť divákom túto stratenú harmóniu a inšpirovať ich k hlbokejším vnímaniam prírody. Jeho dielo nebolo o znázorňovaní *čoho* videl, ale skôr *ako* cítil – hlboko osobné a duchovné reakcie na jeho okolité prostredie.

Tragický Závrat a Trvalá Dedina

Rozruch druhej svetovej vojny v roku 1914 dramaticky zmenil Marcove život a umeleckú trajektóriu. Hoci sa snažil o výnimku kvôli svojmu postaveniu umelca, bol povolaný do nemeckej armády, kde slúžil ako jazdecký dôstojník. Závažnosti vojny hlboko zasiahli jeho život, no aj v tomto chaose pokračoval v maľovaní, nachádzal útočisko a význam v svojom dieli. Tragicky Franz Marc zomrel 4. marca 1916 na bojiisku pri Verdune, čo bolo bolestná strata pre umelecké svetové kruhy. Jeho príliš skorý smútok skratil kariéru plnú potenciálu, no zároveň zabezpečil jeho miesto v dejinách modernej umenia. Jeho dielo sa dodnes rezonuje, ovplyvňuje generácie umelcov a fascinuje divákov svojou hlbokou emocionálnosťou a duchovnou esenciou. Marcove obrazy sú vystavené v hlavných múzeách po celom svete, vrátane Lenbachhausu v Mníchove, ktorý uchová rozsiahlu zbierku jeho diel. Je spomenutý nie len ako pionier nemeckej expresionistickej maľby, ale aj ako vizionársky umelec, ktorý odvážne skúmal hlboké spojenie medzi umením, duchovnosťou a prírodou – dedičstvo, ktoré stále inšpiruje úžas a rozjavenie.
Franz Marc

Franz Marc

1880 - 1916 , Nemecko

Základné informácie

  • Artistic Movement Or Style: Nemecký expresionizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Abstraktná umenosť
    • Der Blaue Reiter
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Van Gogh
    • Delaunay
  • Date Of Birth: 8. február 1880
  • Date Of Death: 4. marec 1916
  • Full Name: Franz Moritz Wilhelm Marc
  • Nationality: Nemecký
  • Notable Artworks:
    • Rozžiarujúci Koňa
    • Lesný interiér
    • Flock of Sheep II
  • Place Of Birth: Mníchov, Nemecko
Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.