Menu
Zobraziť v interiéri Náhľad v AR Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu Odoslať
Podrobnosti Príručka Pridať do obľúbených Stiahnuť Podobné položky RTG skúška Prehliadanie diapo\] Štatistiky

Lion Hunt

Experience Eugène Delacroix’s ‘Lion Hunt,’ a dramatic Romantic masterpiece depicting a thrilling Moroccan lion chase with dynamic brushwork and vibrant colors. A powerful exploration of adventure and heroism, perfect for art lovers.

Eugène Delacroix: popredný predstaviteľ francúzskeho romantizmu! Objavte jeho dramatické obrazy ako Sloboda vedie ľud, exotické témy a majstrovskú hru farieb. Významný maliar 19. storočia.

Giclée / Umenotlač

Giclée tlač alebo plátno múzeálnej kvality s rýchlou výrobou a rôznymi možnosťami povrchovej úpravy. ( Objednať ručne maľovanú reprodukciu Prepnúť na digitálnu verziu obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: lisovaný polystyrén, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: lisovaný polystyrén, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: lisovaný polystyrén, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masívne drevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masívne drevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masívne drevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masívne drevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masívne drevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masívne drevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Štandardné rozmery
na mieru
CM
INCH

Vyberte si z našich preddefinovaných rozmerov, ktoré zodpovedajú pôvodným pomeroḿ diela.

šírka
výška

Zadajte šírku a výšku, ktoré potrebujete, aby sa reprodukcia hodila k vášmu rámu alebo stene. Print možno len orezávať, nikdy však nemennú veľkosť zvětšiť oproti pôvodnému obrázku, preto pri inom formáte stráca časť obrazu. Pred samotným vytlačiacím procesom vám pošleme digitálny náhľad na schválenie. Obrázok zobrazený na tejto stránke nezobrazuje reálny rez — len digitálny náhľad ukazuje presný výsledok.

Celosvetová doprava () do 2 týždňov namiesto štandardných 4 až 5 týždňov. (23 október)

Bezplatná expresná doprava po celom svete
Vysokokvalitné lnianske plátno
Úplné poistenie prepravy
Záruka vrátenia colného poplatku
Záruka presného farebného zhodnutia
100-dená politika vrátenia tovaru (iba pri vadách)
100% záruka vrátenia peňazí
Ponuka množstevnej zľavy

Celková cena

€ 70

Lion Hunt

Giclée / Umenotlač

Veľkosť reprodukcie

-

Celková cena

€ 70

Rýchle fakty

  • Notable elements or techniques: Dramatic composition; Baroque flair
  • Movement: Romanticism
  • Subject or theme: Lion hunting expedition
  • Title: Lion Hunt
  • Artist: Ferdinand Victor Eugène Delacroix

A Symphony of Motion and Romantic Drama

In the grand tapestry of French Romanticism, few works pulse with as much raw, unbridled energy as Eugène Delacroix’s “Lion Hunt.” Completed in 1861, this monumental oil painting serves as a breathtaking window into an era that rejected the cold, calculated precision of Neoclassicism in favor of the visceral and the sublime. As one gazes upon the canvas, the stillness of the gallery fades, replaced by the deafening roar of the chase and the frantic heartbeat of the pursuit. Delacroix does not merely depict a scene; he orchestrates a sensory experience where the rugged Moroccan landscape becomes a stage for a high-stakes drama between man, beast, and nature.

The composition is a masterclass in dynamic movement, designed to pull the viewer into the very center of the fray. Delacroix meticulously arranges four powerful horses and their riders across a textured terrain, creating a sense of depth that feels both expansive and immediate. The eye is led on a turbulent journey through the scene, following the trajectory of charging stallions and the darting movements of hunting dogs. There is a palpable tension in the way the figures are positioned—some lunging forward with desperate determination, others caught in the breathless moment before impact. This strategic placement ensures that the painting never feels static; it vibrates with a kinetic energy that mimics the unpredictable chaos of a real hunt.

Technique and the Mastery of Light

To appreciate “Lion Hunt” is to admire the revolutionary brushwork of a master who prioritized emotion over anatomical perfection. Delacroix employed a technique reminiscent of the great Venetian Renaissance painters, utilizing loose, expressive strokes that allow color and light to dance across the surface. Rather than relying on sharp, rigid outlines, he used impasto and layered hues to create textures that suggest the dust kicked up by hooves and the shimmering heat of the African sun. This painterly approach allows the light to feel as though it is breaking through a haze, illuminating the golden coats of the horses and the fierce, predatory glint in the lions' eyes.

The color palette is both rich and evocative, utilizing deep, earthy tones to ground the scene in its Moroccan setting, while punctuating the chaos with vibrant, sudden bursts of light. This interplay of shadow and brilliance creates a chiaroscuro effect that heightens the drama, casting much of the background into a mysterious, mountainous gloom, which serves to push the brightly lit subjects toward the foreground. For the collector or interior designer, this technique offers a profound visual depth, making the piece an anchor of sophistication and movement in any curated space.

Historical Echoes and Emotional Resonance

Beyond its technical brilliance, “Lion Hunt” is steeped in the historical currents of the 19th century. Delacroix was deeply moved by the tales of the Moroccan Barbary Wars and the exoticism of North African landscapes, seeing in these distant lands a reflection of the heroic and the untamed. The painting captures the spirit of an age fascinated by the "other"—a period where the boundaries of the known world were being pushed by both explorers and artists alike. The hunt itself serves as a powerful symbol of the struggle between civilization and the wild, a theme that resonates deeply with the Romantic obsession with the sublime power of nature.

For those seeking to bring a piece of art history into their homes, this reproduction offers more than just decoration; it offers an emotional gateway. It is a work that commands attention, inviting contemplation on themes of courage, instinct, and the fleeting nature of glory. Whether placed in a grand salon or a private study, “Lion Hunt” acts as a conversation piece that stirs the soul, reminding the observer of the enduring power of passion and the timeless beauty of the untamed world.

Otázky a odpovede

Aká veľkosť je pre „Lion Hunt“ odporúčaná do Living Room?

Pre Living Room je odporúčaná veľkosť vytlačenej verzie diela „Lion Hunt“ od Eugéne Delacroix Large.

Aký emocionálny tón sprevádza štýl Romanticism diela „Lion Hunt"?

V rámci smeru Romanticism je dielo „Lion Hunt“ zachytené s Romantic tónom.

Je "Lion Hunt" k dispozícii ako umelecká tlač (fine art print)?

Potlač diela „Lion Hunt“ od Eugéne Delacroix si môžete objednať priamo na jeho stránke Výškovotlač fine art: umelecká tlač na bavlnenom plátne alebo archivnom plátnovom papieri.


Biografia umelca

Revolučné štetce: Život a odkaz Eugèna Delacroixa

Ferdinand Victor Eugène Delacroix, narodený v Charenton-Saint-Maurice neďaleko Paríža v roku 1798, bol viac než len maliar; bol zosobnením vášnivého ducha romantizmu. Vznikol ako popredná postava francúzskeho umenia počas obdobia spoločenských otrasov a posúvajúce sa estetiky ideálov. Delacroix odmietol prísny formalizmus neoklasicizmu, namiesto toho prijal drámu, emócie a živú paletu farieb, ktorá navždy zmenila chod maľby. Jeho život, poznačený osobnými tragédiami, sa stal neoddeliteľne spojený s jeho umeleckou víziou – snahou zachytiť sublime, preskúmať exotické svety a vyjadriť surovú silu ľudskej skúsenosti.

Delacroixove rané roky formovala komplexná rodinná história a mierne krehké zdravie. Zostal sirotou v šestnástich rokoch a našiel vedenie vplyvnej postave Charles-Maurice de Talleyrand-Périgorda, ktorého mnohí považovali za svojho pravého otca. Toto spojenie mu poskytlo kľúčovú patronáž a prístup do parížskeho umeleckého sveta. Najprv študoval u Pierre-Narcisse Guérina, rešpektovaného akademického maliara, ale práve dielo Théodora Géricaulta – najmä jeho monumentálna *Raft Medúzy* – skutočne zapálilo Delacroixovu umeleckú vášeň. Dokonca pózoval pre Géricaulta a absorboval od staršieho umelca oddanosť realizmu a emocionálnej intenzite.

Od historických scén k exotickým víziám

Delacroix prerazil na Salóne v roku 1822 s *Dante a Virgílius v pekle*, dielo, ktoré okamžite signalizovalo jeho odklon od zavedených noriem. Inšpirovaný Dante Alighieriho *Infernom* maľba predstavovala odvážne použitie farieb, dynamické kompozície a hmatateľný pocit psychického zmätku. Toto znamenalo začiatok kariéry venovanej skúmaniu tém vášne, konfliktu a ľudskej kondície. Hoci sa stretol so zmiešanými reakciami – niektorí kritici chválili jeho originalitu, iní odmietali jeho prácu ako chaotickú a postrádajúcu klasické zdokonaľovanie – Delacroix vytrval a rozvíjal osobitý štýl charakterizovaný voľnou maľbou štetcom, bohatými textúrami a dôrazom na pohyb.

Jeho fascinácia presahovala historické a literárne témy. Kľúčová cesta do severnej Afriky v roku 1832 hlboko ovplyvnila jeho umeleckú trajektóriu. Ponorený do živého kultúry Maroka bol Delacroix očarený exotickou krajinou, kočovným životným štýlom arabských kmeňov a intenzitou ich tradícií. Táto skúsenosť vniesla do jeho obrazov nový pocit farieb, svetla a energie, ako je vidieť na dielach ako *Arab Horses Fighting* a početných štúdiách alžírskych životov. Nesnažil sa len dokumentovať tieto scény; hľadal pochopenie základného ducha kultúry výrazne odlišnej od jeho vlastnej.

Sila farieb a politické angažovanie

Delacroixova majstrovská znalosť farieb je možno jeho najtrvalejším dedičstvom. Inšpiroval sa baroknou exuberanciou Rubensa a benátskych renesančných majstrov, pričom uprednostňoval chromatickú intenzitu pred presným kreslením. Pochopil, že farba môže vyvolať emócie, vytvárať atmosféru a odovzdávať význam spôsobmi, ktoré čiara sama o sebe nedokáže. Tento inovatívny prístup hlboko ovplyvnil nasledujúce generácie umelcov a pripravil cestu pre impresionizmus a postimpresionizmus.

Okrem svojich estetických inovácií bol Delacroix politicky angažovaný umelec. Jeho najikonickejšie dielo, *Sloboda vedie ľud* (1830), nie je len zobrazením júlovej revolúcie; je to silná alegória slobody a povstania. Dynamické kompozície maľby, alegorické postavy a surová emocionálna sila upevnili jej miesto v dejinách umenia ako symbol francúzskej národnej identity a revolučných ideálov. Nešlo len o dokumentovanie udalosti; išlo o zachytenie ducha národa bojujúceho za slobodu.

Trvalý vplyv

Delacroix pokračoval v plodnom maľovaní počas celého svojho života a skúmal rôznorodé témy od shakespearovských tragédií po biblické príbehy. Podieľal sa aj na významnej miere ako litograf, ilustrujúc diela literárnych gigantov ako William Scott a Johann Wolfgang von Goethe. Jeho štúdio sa stalo centrom umeleckých výmen, priťahujúc ambicióznych maliarov, ktorých zaujal jeho nekonvenčný prístup.

Do času svojej smrti v roku 1863 si Delacroix pevne upevnil pozíciu jedného z najväčších umelcov Francúzska. Jeho vplyv presahoval romantické hnutie a formoval vývoj moderného maliarstva, inšpiroval nespočetných umelcov svojím odvážnym použitím farieb, dynamickými kompozíciami a neochvejnou oddanosťou emocionálnemu vyjadreniu. Zostáva kľúčovou postavou v dejinách umenia – svedectvom o sile individuálnej vízie a trvalej príťažlivosti sublime.

Eugéne Delacroix

Eugéne Delacroix

1798 - 1863 , Francúzsko

Rýchle fakty

  • Artistic Movement Or Style: Romantizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Impresionizmus
    • Postimpresionizmus
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Rubens
    • Talianski renesanční majstri
  • Date Of Birth: 26. apríl 1798
  • Date Of Death: 13. august 1863
  • Full Name: Eugène Delacroix
  • Nationality: Francúz
  • Notable Artworks:
    • Liberty Leading the People
    • The Death of Sardanapalus
    • Arab Horses Fighting
  • Place Of Birth: Chantonnay, Francúzsko
Preskúmajte umelecká diela usporiadané podľa tém, štýlov a charakteristík.