Portrét sochára
Akryl na plátne
WallArt
Spanish Mannerism
1576
94.0 x 87.0 cm
Kúpte si digitálnu snímku vo vysokom rozlíšení s vylepšenými detailmi, ktorá je oveľa kvalitnejšia než online náhľad.
Každý súbor starostlivo pripravujú naši interní špecialisti pomocou pokročilých nástrojov a odborného manuálneho retušovania. Zabezpečujeme, aby každý obrázok disponoval výnimočnou čistotou, presnou farebnou vernosťou a jemnými detailmi.
Konečný súbor vám bude doručený e-mailom do 72 hodín, optimalizovaný pre okamžité použitie v profesionálnom, redakčnom aj tlačovom prostredí. Ponúkame rovnakú kvalitu, ktorej dôverujú špičkové dizajnérske štúdiá, vydavateľstvá a galérie.
Digitálny obraz
Stiahnite si vysokorozlíšený súbor na osobné zobrazovanie, tlačenie a kreatívne projekty. ( Prepnúť na tlač
Objednať ručne maľovanú reprodukciu)
Súčasťou každej objednávky digitálneho obrazu
Profesionálne digitálne doručenie, garantované
Keď si vyberiete OriginalUniqueArt.com, nezískate len obyčajný obrázok – získate profesionálne upravené digitálne umenie, vytvorené s maximálnou precíznosťou a podložené zárukou vašej spokojnosti. Tu je všetko, čo je súčasťou vašej objednávky automaticky:
Rýchle doručenie e-mailom
Vaša vysokorozlíšená digitálna súprava obrázkov vám bude zaslaná e-mailom do 72 hodín od objednávky – pripravená na okamžité použitie.
Digitálny súbor s vylepšením AI
Vaše dielo je profesionálne optimalizované pomocou pokročilých nástrojov umelej inteligencie a manuálnej úpravy, čo zaručuje maximálnu mieru detailov, čistotu a presnosť farieb.
Bezplatné celoživotné opätovné doručenie
Súbor ste náhodou zmazali alebo ste ho stratili? Nebojte sa – kedykoľvek vám ho môžeme poslať znova, úplne bez poplatkov.
Bez poplatkov za dovoz – navždy
Užite si svoje umelodelo okamžite bez colných poplatkov, daní alebo nákladov na dopravu – digitálne stiahnutia sú vždy oslobodené od dane.
Garantovaná presnosť farieb
Pomocou profesionálnych nástrojov a farebného manažmentu zabezpečujeme, aby vaša digitálna fotografia čo najpresnejšie odrážala pôvodné farby.
Záruka spokojnosti 100 dní
Ak nebudete spokojní so svojím digitálnym obrázkom, upravíme ho alebo vám v priebehu 100 dní vrátime 100% – bez zbytočných otázok.
100% Záruka vrátenia peňazí
Nie ste spokojní? Získajte plnú náhradu platby do 100 dní od prijatia digitálneho súboru – bez zbytočných otázok.
Zľavy pri veľkom odbere
Pri kúpe 3 obrázkov získate zľavu 10% - Pri kúpe 5 obrázkov získate zľavu 15% - Pri kúpe 10+ obrázkov získate zľavu 20%. Ideálne pre kreatívne projekty, galérie a agentúry.
El Grecoho obraz „Portrét sochára“ – Výrazný zážitok z obdobia Renesansu
Doménikos Theotokópoulos, ktorý svet pozná ako El Greco – „Gréčan“ –, bol maliar svojím životom a tvorbou komplikovaný umelecký výraz. Narodil sa v roku 1541 na ostrove Kreta, potom pod venezenskou vládou, jeho umelecká cesta ho zaviala cez Benátky a Rim pred tým, ako konečne našiel svoje vrcholné vyjadrenie duchovne srdcia Španielska: Toledo. El Greco nebol len produktom týchto miest; syntetizoval ich vplyvy do niečoho úplne unikátneho – štýlu, ktorý anticipoval emocionálnu intenzitu expresionizmu a fragmentované formy kubizmu storočia neskôr. Jeho skoré školenie v bizantskom tradícii vložilo do neho mimoriadne pozornosť k detailom a hlboké porozumenie kresťanským ikonografickým motívom. Toto základné porozumenie však nezaviazalo jeho tvorbu. Podpisoval svoje diela grécky, často pripájaľ „Krḗs“ – Kretský –, ako hrdý vyhlásenie svojich pôvodných zdrojov, dokonca keď sa pustil do nových umeleckých oblastí. Semienka jeho výrazného štýlu boli zasadené ešte pred jeho životom a pokračovali v rozvoji až napríklad cez obraz „Portrét sochára“.- Štýl: El Grecoho tvorba je charakteristická svojím výrazným osobným štýlom, ktorý sa vyznačuje dramatickým perspektívou, žiarivými farbami a deformovanými postavami. Tento unikátny postup pri kreslení odráža jeho záujem o vyjadrenie emocionálneho stavu subjektu.
- Technika: Obrázok bol vytvorený olejom na plátno – klasickou technikou používanou v období Renesansu a neskôr. El Greco dokázal dosiahnuť zvláštny efekt svetla a tienstva pomocou štetca a vrstiev farieb, čo prispieva k jeho výraznému emocionálnemu dopadu.
- Historický Kontext: Obrázok vznikol v roku 1576 – období veľkého umeleckého rozvoja Španielska a zároveň obdobia náboženských reforiem. El Greco žil v Toledskej školi, ktorá bola významným centrom kresťanského umenia a kde pôsobili mnohí ďalší tvorcovia.
- Symbolizmus: Obrázok zobrazuje mladého muža pozretého do vlastného odrazu – čo je častý symbol filozofického zamyšľania nad sebou samým a otázkou ľudskej existencie. Čierne hodvábne oblečenie a výrazná hlavová čierna čiapka sú znakom bohatstva a duchovnej hodnoty.
Otázky a odpovede
Je „Portrét sochára“ od El Greco obrazom, kresbou alebo grafikou?
„Portrét sochára“ od El Greco je klasifikovaný ako WallArt. Táto kategória určuje druh diela, ktorým je originál.
Môžem si objednať olejную reprodukciu diela "Portrét sochára"?
Ručne maľované kópie diela „Portrét sochára“ od El Greco sa predávajú na stránke táto webstránka: ručne maľovaná olejná reprodukcia na plátne z ľanu, pričom objednávka sa realizuje prostredníctvom ich stránky Ručne maľovaná reprodukcia.
Aká je odporúčaná veľkosť a orientácia tlače pre dielo "Portrét sochára"?
Pre dielo „Portrét sochára“ sa odporúča tlač vo veľkosti Large v orientácii Square.
Biografia umelca
Doménikos Theotokópoulos – El Greco
Doménikos Theotokópoulos, známy ako El Greco – “grécki” – bol maliar, ktorého život a dielo vyvracalo ľahké kategorizovanie. Narodil sa v roku 1541 na ostrove Kreta, potom pod veneckou vládou, jeho umelecká cesta vedla cez Benátky a Rim pred tým, čo nakoniec našlo svoje posledné vyjadrenie duchovným srdcom Španielska: Toledo. El Greco nebol len produktom týchto miest; syntetizoval ich vplyvy do niečoho úplne unikátneho – štýlu, ktorý anticipoval emocionálnu intenzitu expresionizmu a fragmentované formy kubizmu storočia neskôr. Jeho skoré školenie v bizantickej tradícii zabezpečilo mu dôkladnú pozornosť detailom a hlboké porozumenie kresťanským ikonografickým obrazom. Toto základné porozumenie však nezabránilo jeho tvorbe rozšíriť svoje hranice. Podpisoval svoje práce grécky, často pripájač „Krḗs“ – Kretský – ako hrdý vyhlásenie svojich pôvodných zdrojov, dokonca keď vstupoval do nových umeleckých oblastí. Semienka jeho výnimočného štýlu boli zasadené nie len technikou, ale aj intenzívnym náboženským prostredím jeho domova a bohatým tapisériou veneckého umenia.Od Benátok k Tokiolu: Transformácia
Presun do Benátok okolo roku 1567 predstavil zásadný okamih. Ponorený do živého umeleckého prostredia študoval El Greco majstrov – Titiana, Tintoretta, Veronese – získavajúc ich maestriu farieb, kompozície a dramatického osvetlenia. Naučil sa uvoľňovať štetcovú prácu, prijímať zmyselnosť olejovej maści a zobrazovať postavy s novým dynamickým pohybom. Tento venecký vplyv je viditeľný v skorších dielach ako *Svätý Sebastián* (1600), kde anatomický detail hladko prelína s témou dramatického osvetlenia a tieňov. Nasledujúci pobyt v Ríme vystavil ho manierizmu – štýlu charakterizovanému predlžovacími formami, deformovanými perspektívami a sofistikovanými kompozíciami. Hoci dokázal značnú talent, El Greco sa mu nepodarilo dosiahnuť široké uznanie v konkurenčnom rakúskom umeleckom svete. Jeho presun do Tokiola v roku 1577 konečne umožnil jeho jedinečnému zdaneniu rozvinúť svoju činnosť. Mesto, ktoré bolo potom centróm náboženského záujmu počas Kontrar reformácie poskytovalo obidve podporu a atmosféru vhodnú na jeho intenzívne duchovné maľby.Štýl Odlišný od všetkých
El Grecoho umelecký štýl je okamžite rozpoznateľný – a úplne fascinujúci. Jeho postavy sú často dramaticky predĺžené, ich telo rozprestierané v pozíciách vyjadrujúcich duchovnú ekstáziu alebo hlbokú úzkosť. Nie ide o prostredné umelecké efektívnosť; je to pokus zobrazovať nepriame svetlá, ktoré sú mimo povrchu vecí. Mistrovsky využíval farby – nie nevyhnutne realistické farebné škály, ale živé, často nezvyčajné odtiene – aby zvýšil emocionálny dopad jeho diel. Dramatické osvetlenie, s ostrými kontrastami svetla a tieňov vytvára divadelný efekt, čím vtáča pozriteľa do srdca scény. Jeho obraz *Burial of the Count of Orgaz* (1586-1588) dokonalým príkladom týchto vlastností. Maľba zobrazuje zázračné udalosť – sestup svätých na kremovanie zbohatého muža – s pozoruhodným realistickým vyjadrením súčasných postav kontrastovaných s eterickými predlžovacími formami reprezentujúcimi Božie zásah. Používal bizantské tradície kombinované s talianskymi renesančnými technikami, čím vytvoril štýl, ktorý bol inovatívny a hlboko osobnostný. Jeho neskoršie práce sa stali intenzívne mystické, odrážajúce jeho vlastné hlboké náboženské presvedčenie a rastúci odstup od konvenčných umeleckých noriem.Posledné roky života
El Greco zomrel v roku 1614 v Tokiole, kde získal významnú podporu od miestnej šľachty a kresťanských predstaviteľov. Jeho posledné roky boli plné tvorby a skúmania nových umeleckých smerov – čo bolo výsledkom jeho osobného záujmu o filozofické otázky a duchovno. Jeho posledné diela sú oslavou krásy prírody a ľudskej duše, vyjadrujúcím hlboké náboženské hodnoty a estetický cit. El Greco zomrel v pokoji, zanechávajúc po sebe bohatý umelecký odkázanie, ktoré pokračuje v fascinovaní pozorovateľov svojimi emocionálnymi silami a jedinečným umeleckým zdaním. Jeho obrazy nie sú len reprezentáciou kresťanských scén; sú okno do duše, dôkazom trvalej síly viery a oslavou ľudskej duše schopnosti transcendentovať hranice hmotného sveta. ## Významné diela- Burial of the Count of Orgaz (1586-1588): Jeho nezvyčajný majetok, ktorý dokazuje maestriu El Greca kombinovanú s náboženským vyjadrením intenzity.
- View of Toledo (1596-1600): Dramatická krajina ukazujúca mesto v rozmaznanom atmosférickom štýle, zachytávajúcu jeho esenciou témou viditeľnou iba očami pozorovateľa.
- The Opening of the Fifth Seal (1608-1614): Část série inspirovaná knihou Apokalypse, ktorá dokazuje El Grecoho apokalyptické videnie a jeho maestriu kompozície.
- St. Sebastian (1600): Výrazný obraz svätého Jána Evanjelistu zobrazujúci anatomický detail kombinovaný s dramatickým osvetlením a emocionálnou intenzitou.
El Greco
1541 - 1614 , Grécko
Rýchle fakty
- Artistic Movement Or Style: Mannerizmus, Baroko
- Artists Or Movements Influenced By This Artist:
- Výrazenie
- Kubizmus
- Artists Who Influenced This Artist:
- Titian
- Tintoretto
- Date Of Birth: 1541
- Date Of Death: 1614
- Full Name: Doménikos Θεοτοκόπουλος
- Nationality: Grécky-Španielsky
- Notable Artworks:
- Burial of the Count of Orgaz
- View of Toledo
- El Espolio
- Svätý Ján Evanjelista
- Place Of Birth: Crete, Grécko