Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Anton Raphael Mengs de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Anton Raphael Mengs: cifre cheie
Cea mai vizionată operă este Școala Atenei: 4.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 32% din vizualizările lui Anton Raphael Mengs. Apoi Parnassus (study) și The Penitent Magdalene. În total 10.200 vizualizări: 1.500 pe pagina artistului, 8.700 pe opere. Audiența crește: cu 30% mai multe vizite în Oct 2026 față de Sep 2026. Luna de vârf: Iul 2026 cu 6.900 vizualizări. Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (12%) și tablete (2%). O preferință iese în evidență: Inspirațional (Atmosferă) atrage 42% din vizite, deși reprezintă doar 3% din catalog.
Anton Raphael Mengs: cele 10 cele mai vizionate opere
Acest clasament numără vizualizările, nu punctele de catalog: cele mai vizionate 10 opere ale lui Anton Raphael Mengs pe OriginalUniqueArt.com în ultimele doceize luni.
Cum se modifică audiența lui Anton Raphael Mengs de la o lună la alta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
900
6.000
Aug 2026
100
700
Sep 2026
0
1.000
Oct 2026
400
900
Cum sunt vizionate operele lui Anton Raphael Mengs pe parcursul anului?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg publicul dintre operele lui Anton Raphael Mengs?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Inspirațional
2,6%
41,6%
Elegant
12,8%
27,2%
Clasic
38,5%
3,2%
Liniște
5,1%
12,8%
Dramatic
15,4%
8,0%
Serenitate
5,1%
5,6%
Luxuos
15,4%
0,0%
Eteric
5,1%
1,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
33,3%
62,4%
Melancolic
5,1%
11,2%
Tranchil
7,7%
10,4%
Liniștit
12,8%
4,8%
Dramatic
15,4%
4,0%
Sacru
10,3%
3,2%
Sobru
5,1%
3,2%
Impunător
5,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
62,0%
40,9%
Umbră difuză
18,0%
23,4%
Lumină moderată
14,0%
35,8%
Echilibru luminos
4,0%
0,0%
Luminos
2,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
36,0%
42,3%
Culori discrete
42,0%
34,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
22,6%
Culori clar saturate
0,0%
0,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
83,3%
98,5%
Nuanțe închise
4,8%
1,5%
Culori neutre
9,5%
0,0%
Monocrom
2,4%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
62,0%
67,9%
Echilibrat
36,0%
31,4%
Vibrant
2,0%
0,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
6,6%
Nuanțe blânde
22,0%
19,7%
Echilibrat
24,0%
11,7%
Contrast accentuat
26,0%
40,2%
Contrast maxim
14,0%
21,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
6,0%
4,4%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
2,2%
Armonie echilibrată
20,0%
49,6%
Unitate cromatică puternică
44,0%
37,2%
Paletă unitară
26,0%
6,6%
Cum se compară cele mai vizionate opere ale lui Anton Raphael Mengs pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Johann Joachim Winckelmann…
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
100
200
Perseus and Andromeda
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
100
200
Parnassus (study)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
Maria Luisa of Parma
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
0
Self Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Holy Family
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
The Penitent Magdalene
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
100
Archduke Ferdinand and Arch…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Infante Francisco Javier of…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Charles IV as Prince
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
0
Telefoane, tablete sau computere: de unde este vizionat Anton Raphael Mengs?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.800
86,3%
telefoane mobile
1.200
11,8%
tablete
200
2,0%
Ce limbi folosește publicul lui Anton Raphael Mengs?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
100
25,0%
Lituaniană
100
25,0%
Poloneză
100
25,0%
Turcă
100
25,0%
Cum arată vizitele zilnice la Anton Raphael Mengs și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele
Ziua
Vizite
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
200
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
300
Lun 19 Oct
200
Mar 20 Oct
300
Mie 21 Oct
200
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
100
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
300
Lun 26 Oct
200
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
200
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
600
Sâm 31 Oct
100
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
300
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
300
Lun 9 Noi (previzualizare)
200
Mar 10 Noi (previzualizare)
200
Mie 11 Noi (previzualizare)
300
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
400
Sâm 14 Noi (previzualizare)
100
Dum 15 Noi (previzualizare)
300
Lun 16 Noi (previzualizare)
200
Mar 17 Noi (previzualizare)
200
Mie 18 Noi (previzualizare)
400
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
400
Sâm 21 Noi (previzualizare)
100
Dum 22 Noi (previzualizare)
400
Anton Raphael Mengs: răspunsuri scurte
Care este cea mai vizionată operă a lui Anton Raphael Mengs?
Școala Atenei: 4.400 vizualizări, 32% din totalul vizualizărilor lui Anton Raphael Mengs. Lista continuă până la locul 10.
Câte vizite primește Anton Raphael Mengs?
10.200 în ultimele douăsprezece luni (1.500 pe pagina artistului, 8.700 pe operele de artă).
Utilizatorii îl urmăresc pe Anton Raphael Mengs de pe un telefon sau de pe un computer?
Pe ambele: dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (12%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduce cu 86%.
Publicul preferă un anumit tip de lucrări realizate de Anton Raphael Mengs?
Da, Inspirațional (Atmosferă): 42% din vizitele pentru 3% din catalog.