Hva inneholder denne siden?
Denne siden viser hvor mange som besøker sidene til Matthias Grünewald på dette nettstedet. Et besøk betyr at én person har åpnet en side. Hvert diagram nedenfor har sin egen korte forklaring.
Matthias Grünewald: hva et år med besøk viser
Kristus' lattering er det mest viste verket: 11800 visninger i løpet av et år, noe som utgjør 23% av all oppmerksomhet rettet mot Matthias Grünewald. Etterfølges av Kristus korsfestelse2 og Isenheim Altartuet. Kunstnersiden fikk 7600 besøk og verkene 43800: 51400 totalt. Oppmerksomheten har økt med 178% fra Sep 2026 til Oct 2026. Jul 2026 var den travleste måneden med 26000 besøk. Besøkende leser på Italian (30%), German (17%) og English (10%). Besøkende kommer fra Italy (30%), Germany (17%) og Spain (10%). Besøkende ser på enheter (71%), telefoner (26%) og nettbrett (4%). De foretrekker Alvorstung (Emosjonell tone): 44% av besøk mot 9% av katalogen.
De 10 mest viste verkene til Matthias Grünewald
Hver rangering gjenspeiler antall besøk på OriginalUniqueArt.com i løpet av de siste tolv månedene; rangering 1 er det mest besøkte verket til Matthias Grünewald.
-
1
Kristus' lattering, 1503
11800 visninger · 22.7%
-
2
Kristus korsfestelse2
4200 visninger · 8.1%
-
3
Isenheim Altartuet, 1515
3800 visninger · 7.3%
-
4
Visit of St Anthony to St Paul and Temptation of St Anthony, 1515
1600 visninger · 3.1%
-
5
The Temptation of St Anthony (detail), 1515
1500 visninger · 2.9%
-
6
Den lille korsfestelsen, 1510
1500 visninger · 2.9%
-
7
The Temptation of St Anthony (detail), 1515
1300 visninger · 2.5%
-
8
Annunciation and Resurrection, 1515
1200 visninger · 2.3%
-
9
Concert of Angels (detail), 1515
1100 visninger · 2.1%
-
10
Donoren med fuglekasse, 1515
800 visninger · 1.5%
Når besøker folk siden til Matthias Grünewald?
Hver søyle representerer én måned og viser antall sidevisninger for denne kunstneren i løpet av de siste tolv månedene.
Data i en tabell
| Måned | Kunstnerside | Verksider |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| May 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 300 |
| Jul 2026 | 2500 | 23500 |
| Aug 2026 | 500 | 6100 |
| Sep 2026 | 1500 | 3400 |
| Oct 2026 | 3100 | 10500 |
Når er verkene til Matthias Grünewald åpne?
Hver søyle representerer én måned. Den viser det totale antallet besøk på alle kunstverkene til denne kunstneren, måned for måned, over ett år.
De månedlige tallene for begge diagrammene finnes i den første tabellen ovenfor.
Hva velger besøkende blant verkene til Matthias Grünewald?
Hvert radardiagram sammenligner to elementer. Den stiplede formen representerer kunstnerens egne verk: femti tilfeldig utvalgte kunstverk, sortert etter én egenskap. Den fylte formen viser den faktiske fordelingen av besøk de siste tolv månedene. Der den fylte formen strekker seg lenger ut enn den stiplede, tiltrekker denne typen kunstverk seg mer oppmerksomhet enn kunstnerens generelle produksjon.
Stemning
Emosjonell tone
Lysstyrke
Fargemetning
Fargepalett
Fargeintensitet
Kontrast
Fargeharmoni
Data i en tabell
| Stemning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dramatisk intensitet | 68.6% | 84.2% |
| Harmonisk | 11.4% | 6.3% |
| Eterisk | 0.0% | 2.8% |
| Mystisk | 5.7% | 1.4% |
| Seren | 5.7% | 1.4% |
| Nostalgi preget | 0.0% | 1.6% |
| Drømmende og romantisk | 5.7% | 1.2% |
| Elegant | 2.9% | 1.2% |
| Emosjonell tone | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Alvorstung | 8.6% | 44.5% |
| Melankolsk | 22.9% | 16.4% |
| Sjelelig oppløftende | 28.6% | 15.8% |
| Mysteriefylt | 2.9% | 8.9% |
| Ettertenksomt | 11.4% | 7.1% |
| Dramatisk | 8.6% | 4.0% |
| Romantisk og varm | 8.6% | 0.8% |
| Fredfull | 2.9% | 0.8% |
| Lysstyrke | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Mørkest | 8.0% | 11.7% |
| Myk skygge | 42.0% | 62.7% |
| Mild lysstyrke | 22.0% | 12.9% |
| Lyssterk balanse | 12.0% | 6.2% |
| Lyssterk | 16.0% | 6.5% |
| Fargemetning | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Dempet | 16.0% | 9.4% |
| Subtile farger | 42.0% | 52.5% |
| Balansert mykhet | 30.0% | 30.0% |
| Tydelig fargepreg | 12.0% | 8.1% |
| Livlig farge | 0.0% | 0.0% |
| Fargepalett | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Jordnær | 59.6% | 80.7% |
| Nøytrale toner | 17.0% | 9.8% |
| Mørke toner | 10.6% | 8.1% |
| Pastellfarger | 10.6% | 1.2% |
| Monokrom | 2.1% | 0.2% |
| Fargeintensitet | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Monokromatisk | 8.0% | 9.2% |
| Balansert | 72.0% | 79.0% |
| Klar og intens | 20.0% | 11.7% |
| Kontrast | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Rolig | 10.0% | 2.7% |
| Mild | 2.0% | 4.2% |
| Balansert | 6.0% | 1.9% |
| Sterk kontrast | 10.0% | 12.1% |
| Uttalelse | 72.0% | 79.0% |
| Fargeharmoni | Kunstverk av kunstneren | Besøkninger |
|---|---|---|
| Uharmonisk fargepalett | 4.0% | 2.3% |
| Mykt sammensatt palett | 6.0% | 9.2% |
| Balansert harmoni | 10.0% | 4.0% |
| Sterk fargeharmoni | 44.0% | 70.6% |
| Samstemt palett | 36.0% | 13.9% |
Hvilke verk av Matthias Grünewald er mest sett, måned for måned?
Hver rad representerer et populært kunstverk. Hver søyle viser antall besøk dette kunstverket fikk i løpet av en måned. Høyere søyler betyr flere besøk den måneden.
Data i en tabell
| Kunstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | May 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Oct 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Isenheim Altartuet | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1000 | 1500 | 200 | 500 |
| Kristus' lattering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2500 | 2300 | 1300 | 4600 |
| Donoren med fuglekasse | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 100 | 0 | 100 |
| Kristus korsfestelse2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1900 | 700 | 200 | 600 |
| Møte mellom St Erasmus og S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 | 0 | 0 | 500 |
| The Temptation of St Antony… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 100 | 100 |
| Calvary | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 100 |
| Isenheim Altarpiece (first… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Temptation of St Anthon… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 600 | 0 | 200 | 200 |
| The Crucifixion (detail) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
Hvordan er enhetssammensetningen for Matthias Grünewald-publikummet?
Hver del representerer én type enhet: mobil, nettbrett eller datamaskin. Jo større delen er, desto flere besøk kom fra den typen enhet i løpet av de siste tolv månedene.
Data i en tabell
| Enhet | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| enheter | 36300 | 70.6% |
| telefoner | 13200 | 25.7% |
| nettbrett | 1900 | 3.7% |
I hvilke språk følges Matthias Grünewald?
Hver del representerer ett språk. Jo større delen er, desto flere besøkende har brukt nettstedet på det språket i løpet av de siste tretti dagene. Kun de ti største vises.
Data i en tabell
| Språk | Besøkninger | Del |
|---|---|---|
| Italian | 900 | 30.0% |
| German | 500 | 16.7% |
| English | 300 | 10.0% |
| Spanish | 300 | 10.0% |
| Portuguese | 300 | 10.0% |
| Swedish | 200 | 6.7% |
| Arabic | 100 | 3.3% |
| Greek | 100 | 3.3% |
| Dutch | 100 | 3.3% |
| Polish | 100 | 3.3% |
Hvor mange besøk per dag får Matthias Grünewald, og hva skjer videre?
Hver søyle representerer én dag. De første søylene viser antall besøk de siste tre ukene. Søylene i den andre fargen er vårt estimat for de neste tre ukene.
Data i en tabell
| Dag | Besøkninger |
|---|---|
| Thu 15 Oct | 1100 |
| Fri 16 Oct | 100 |
| Sat 17 Oct | 900 |
| Sun 18 Oct | 1200 |
| Mon 19 Oct | 1400 |
| Tue 20 Oct | 600 |
| Wed 21 Oct | 1200 |
| Thu 22 Oct | 1100 |
| Fri 23 Oct | 200 |
| Sat 24 Oct | 1200 |
| Sun 25 Oct | 600 |
| Mon 26 Oct | 600 |
| Tue 27 Oct | 1000 |
| Wed 28 Oct | 300 |
| Thu 29 Oct | 900 |
| Fri 30 Oct | 100 |
| Sat 31 Oct | 1000 |
| Sun 1 Nov | 500 |
| Mon 2 Nov | 400 |
| Tue 3 Nov | 500 |
| Wed 4 Nov | 1200 |
| Thu 5 Nov (prognose) | 700 |
| Fri 6 Nov (prognose) | 100 |
| Sat 7 Nov (prognose) | 700 |
| Sun 8 Nov (prognose) | 500 |
| Mon 9 Nov (prognose) | 600 |
| Tue 10 Nov (prognose) | 500 |
| Wed 11 Nov (prognose) | 600 |
| Thu 12 Nov (prognose) | 600 |
| Fri 13 Nov (prognose) | 100 |
| Sat 14 Nov (prognose) | 600 |
| Sun 15 Nov (prognose) | 400 |
| Mon 16 Nov (prognose) | 500 |
| Tue 17 Nov (prognose) | 400 |
| Wed 18 Nov (prognose) | 500 |
| Thu 19 Nov (prognose) | 500 |
| Fri 20 Nov (prognose) | 100 |
| Sat 21 Nov (prognose) | 500 |
| Sun 22 Nov (prognose) | 400 |
| Mon 23 Nov (prognose) | 400 |
| Tue 24 Nov (prognose) | 300 |
| Wed 25 Nov (prognose) | 400 |
Hva folk spør om angående Matthias Grünewald
Hvilket verk av Matthias Grünewald har flest visninger?
- Kristus' lattering først, med 11800 visninger, som utgjør 23% av visningene. 10 verk er rangert over.
Hvor stort er publikummet til Matthias Grünewald på OriginalUniqueArt.com?
- 51400 besøk de siste tolv månedene: 7600 til kunstnersiden, 43800 til verkene.
Hvilke enheter bruker publikummet til Matthias Grünewald?
- Publikum kommer fra enheter (71%), telefoner (26%) og nettbrett (4%); enheter står for 71% av besøkene.
Hvilke språk bruker følgerne til Matthias Grünewald?
- Italian (30%), German (17%) og English (10%); Italian utgjør 30%.
Hvilke verk av Matthias Grünewald treffer smaken til de besøkende?
- Verk beskrevet som Alvorstung (Emosjonell tone) får 44% av visningene for 9% av katalogen.