Menu
GRATIS KUNSTADVIES
VoorvertoningVoorvertoning Bekijk in ARBekijk in AR Bestel handgeschilderde reproductie Bestel handgeschilderde reproductieKoop afbeelding Koop afbeelding VerstuurVerstuur
Details bekijkenDetails bekijken Toevoegen aan favorieten Toevoegen aan favorieten DownloadDownload Vergelijkbare itemsVergelijkbare items RöntgenonderzoekRöntgenonderzoek DiavoorstellingDiavoorstelling

Balcony in Winter

Een prachtige winterlandschap schilderij van John Henry Twachtman! Laat je verwonderen door de warme kleuren en gedetailleerde stijl van deze Impressionistische klassieker. Ontdek meer kunst bij Artisoo!

John Henry Twachtman (1853-1902): Een Amerikaanse impressionist & tonalist, bekend om zijn sfeervolle landschappen en een unieke kijk op de natuur. Ontdek zijn meesterwerken!

Giclée / Kunstafdrukken

Giclée- of canvasafdruk van museumkwaliteit met een snelle productie en flexibele afwerkingsmogelijkheden. (Bestel handgeschilderde reproductie Bestel handgeschilderde reproductieKoop afbeelding Koop afbeelding)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standaardformaat
op maat gemaakt
CM
INCH

Kies uit onze vooraf ingestelde maten die overeenkomen met de originele verhoudingen van het kunstwerk.

breedte
hoogte

U kunt uw eigen afmetingen opgeven om in een specifieke lijst of ruimte te passen. Als de door u gekozen maat niet overeenkomt met de proporties van het originele kunstwerk, zullen wij de afbeelding bijsnijden of uitbreiden met een gespiegelde of effen rand. Een digitaal mockup wordt ter goedkeuring naar u verzonden voordat de productie begint.
Houd er rekening mee dat de preview op het scherm de werkelijke bijsneding of uitbreiding niet weergeeft. Alleen de mockup toont de uiteindelijke compositie nauwkeurig.
Hoewel aangepaste maten beschikbaar zijn, raden wij aan een afmeting uit de vooraf bepaalde lijst te kiezen om de originele proporties te behouden.

Wereldwijde levering () binnen 2 weken in plaats van de standaard 4/5 weken. (30 augustus)

why_choose_icon
Gratis wereldwijde expressverzending
why_choose_icon
Hoogwaardig linnen canvas
why_choose_icon
Volledige verzendverzekering
why_choose_icon
Garantie op terugbetaling van invoerrechten
why_choose_icon
Garantie op exacte kleurweergave
why_choose_icon
Retourbeleid van 60 dagen (alleen bij defecten)
why_choose_icon
100% Geld-terug-garantie
why_choose_icon
Korting bij meerdere afnames

Totaalprijs

$ 81

reproduction

Balcony in Winter

Giclée / Kunstafdrukken

Afmetingen reproductie

-

Eindtotaal

$ 81

Snelle feiten

  • Dimensions: 76 x 76 cm
  • Medium: Oil on Canvas
  • Movement: Impressionism
  • Influences: Tonalist Painting
  • Artist: John Henry Twachtman
  • Year: 1902
  • Artistic style: Atmospheric Landscape

Kunstquiz

Er is slechts één goed antwoord op elke vraag.

Vraag 1:
What artistic movement is Balcony in Winter primarily associated with?
Vraag 2:
In what year was Balcony in Winter created?
Vraag 3:
What medium was used to create Balcony in Winter?
Vraag 4:
Which artist is credited with creating Balcony in Winter?
Vraag 5:
What prominent museum houses a copy of Balcony in Winter?

Balcony in Winter – Een Adembenemende Visie van John Henry Twachtman

De schilderkunstenaar John Henry Twachtman staat bekend om zijn prachtige landschappen en winterscènes, maar ‘Balcony in Winter’ (1902) is een bijzonder werk dat een unieke combinatie biedt van technische innovatie en emotionele expressie. Deze olie op doek kunstwerk, afkomstig uit een privécollectie, vangt de essentie van het Impressionisme en biedt een fascinerende kijkje achter de schermen van Twachtman’s artistieke reis. ### Compositie en Stijl – Een Zoektocht naar Licht en Atmosfeer Het beeldmateriaal is eenvoudig maar briljant: een balkon met enkele prachtige kamerplanten tegen een achtergrond van een serene winterdag. Twachtman gebruikte een combinatie van zachte kleuren en delicate penseelstreken om een gevoel van rust en contemplatie te creëren, waardoor de kijker wordt uitgenodigd om zich onderdompelen in de vredige sfeer van het seizoen. Een belangrijke rol speelt de manier waarop het licht valt op het balkon en de omgeving – Twachtman’s kunstenaarschap draait om het vastleggen van de vluchtige effecten van het licht, een techniek die kenmerkend is voor zijn stijl. De twee bomen die zich aan beide zijden van het balkon bevinden, dienen als prachtige achtergrondelementen en dragen bij aan de ruimtelijke dimensie van het kunstwerk. ### Techniek – Een Innovatieve Aanpak van Impressionisme Twachtman’s gebruik van impressionistische technieken is bijzonder indrukwekkend gezien de tijd waarin hij werkte. Hij experimenteerde met verschillende soorten kleuren en gebruikte een innovatieve manier om licht en schaduw weer te geven, waardoor het beeldmateriaal een gevoel van beweging en dynamiek krijgt. De kunstenaar’s aandacht voor detail is zichtbaar in de zorgvuldige penseelstreken waarmee hij de oppervlakte van het balkon en de planten behandelt, wat bijdraagt aan de natuurlijke kwaliteit van het kunstwerk. Een belangrijke factor was het gebruik van een speciale soort olie die Twachtman gebruikte om een prachtige glans te creëren op het doek – een techniek die veel voorkwam onder impressionistische schilders. ### Historische Context en Symbolisme – Een Reflectie van Zijn Tijd ‘Balcony in Winter’ werd geschreven tijdens een periode waarin de Amerikaanse kunstwereld zich begon af te vragen over nieuwe vormen van expressie en stijl. Twachtman’s werk is een directe reactie op de academische traditie die nog steeds dominant was, maar hij omarmde juist de principes van het Impressionisme – een beweging die werd geboren uit een zoektocht naar een meer authentieke manier om de natuur en het leven vast te leggen. De winterperiode zelf heeft vaak een symbolische betekenis in kunstgeschiedenis, waarbij het staat voor rust, stilte en introspectie. Deze thema’s komen terug in ‘Balcony in Winter’, waardoor het kunstwerk een diepere emotionele lading krijgt en een prachtige kijk biedt op de schoonheid van het seizoen. ### Een Laatste Inspiratie – Een Kunstwerk Voor Elke Collectie ‘Balcony in Winter’ is een prachtige illustratie van Twachtman’s artistieke visie en zijn beheerschap over impressionistische technieken. Het kunstwerk spreekt tot een breed publiek, zowel kunstliefhebbers als mensen die op zoek zijn naar inspiratie voor hun huisdecoratie. Een hoogwaardige reproductie biedt een unieke kans om het prachtige licht en de atmosfeer van deze klassieke winterscène mee naar huis te nemen – een kunstwerk dat eeuwig zal blijven aanspreken bij iedereen die waarde hecht aan schoonheid en kunstzinnigheid.

Biografie van de kunstenaar

A Pioneer of American Impressionism: The Life and Art of John Henry Twachtman

John Henry Twachtman, geboren in Cincinnati, Ohio, op 4 augustus 1853, staat als een cruciale figuur centraal in de ontwikkeling van de Amerikaanse impressionisme. Zijn reis van academische training naar een uniek en persoonlijk stijl weerspiegelt niet alleen zijn artistieke evolutie, maar ook de bredere verschuivingen die plaatsvonden binnen de Amerikaanse kunstwereld aan het einde van de 19e en begin 20e eeuw. Twachtman’s verhaal is één van voortdurende exploratie, een onrustige zoektocht naar het vastleggen van sfeer en emotie door middel van kleur en licht, wat uiteindelijk een onuitwisbare stempel drukt op de traditie van landschapsschilderkunst. Zijn vroege artistieke basis kwam dankzij Frank Duveneck, zijn leraar in zijn thuisstad, een vormende ervaring die binnen hem een toewijding aan directe waarneming en een afwijzing van overdreven geïdealiseerde representaties instilled. Deze vroege training legde de basis voor zijn latere omarming van meer progressieve technieken.

Europese Invloeden en de Omhelsing van Tonalisme

Gedreven door ambitie om zijn vaardigheden te verfijnen en zijn artistieke horizon te verbreden, begon Twachtman een periode van studie in Europa die transformatief bleek. Tussen 1875 en 1877 bezocht hij de Academie voor Schone Kunsten in München, waar hij de principes van een losjes gekleurde, schaduwrijke techniek opnam die destijds gangbaar was. Een volgende bezoek aan Venetië met William Merritt Chase ontketende zijn passie voor het vastleggen van de nuances van licht en atmosfeer. Deze Europese ervaringen waren cruciaal in het vormen van zijn artistieke visie, maar Twachtman kopieerde simpelweg wat hij daarbuiten tegenkwam; in plaats daarvan synthetiseerde hij deze invloeden tot iets dat uniek was voor hemzelf. De periode tussen 1883 en 1885 bracht hem naar de Académie Julian in Parijs, een keerpunt waar zijn stijl begon te koesteren naar een zachtere, meer atmosferische benadering – een beweging die zijn kenmerkende esthetiek zou definiëren. Het was tijdens deze Parijse interlude dat hij volledig omarmde Tonalisme, gekarakteriseerd door gedempte kleuren, subtiele gradaties van tint en een nadruk op het creëren van sfeer en stemming. Werken zoals *Arques-la-Bataille*, nu te vinden in de Metropolitan Museum of Art, illustreren deze periode, waarbij zijn meesterschap van tonale harmonieën en evocatieve landschappen wordt getoond.

De Cos Cob Colony en een Persoonlijke Impressionistische Stijl

Na terugkeer naar Amerika vestigde Twachtman zich in Connecticut, waar hij een boerderij kocht in Greenwich die zowel thuis als artistieke schuilplaats zou worden. Zijn aanwezigheid in de opkomende Cos Cob kunstkolonie bleek instrumenteel, bevorderend een levendige creatieve gemeenschap waar ideeën vrijelijk werden uitgewisseld en experimenten werden aangemoedigd. Hij was niet alleen een resident-kunstenaar; hij werd een katalysator, inspireerde zijn vrienden en studenten met zijn innovatieve technieken en filosofische benadering van schilderen. Deze periode zag Twachtman verder gaan dan strikt Tonalisme naar een zeer persoonlijke vorm van Impressionisme. Hoewel hij de nadruk op sfeer en licht behield, laten zijn latere werken zien dat hij een gedurfder gebruik van kleur en een dynamischere penseelstreek toepaste. Hij schilderde vaak sneeuwbedekte landschappen van zijn boerderij en tuin, waardoor bekende scènes werden omgezet in poëtische meditaties over de schoonheid van de natuur. Zijn serie levendige beelden in Gloucester, Massachusetts, voorspelde een meer modernistische gevoeligheid in de Amerikaanse kunst, en anticipeerde op de abstracte verkenningen die zouden volgen.

Een Legacy van Sfeer en Licht

John Henry Twachtman’s plotselinge dood in 1902, op slechts 49 jarige leeftijd, beëindigde een veelbelovende carrière, maar zijn invloed bleef resoneren door de volgende generaties Amerikaanse kunstenaars. Zijn werk wordt gevierd om zijn poëtische gevoeligheid, technische meesterschap en innovatieve benadering van landschapsschilderkunst. Zijn schilderijen zijn niet alleen representaties van plaatsen; ze zijn evocaties van sfeer, licht en de emotionele verbinding tussen mens en natuur. Twachtman’s bijdrage gaat verder dan zijn individuele doeken; hij speelde een cruciale rol in het vestigen van Amerikaanse Impressionisme als een afzonderlijke artistieke beweging. Hij was een oprichter van “The Ten,” een groep kunstenaars die zich in 1898 tot hun eigen recht boog en hun werk exposeren op de manier waarop de Franse impressionisten dat deden. Zijn schilderijen, zoals *Reflections*, demonstreerden zijn vermogen om vluchtige momenten van licht en atmosfeer vast te leggen.

Belangrijke Werken

  • Landscape 3 (c. 1894-1902): Een kenmerkend voorbeeld van Twachtman’s Tonalist periode, die zijn meesterschap van atmosferische perspectief en subtiele kleurharmonieën laat zien.
  • Arques-la-Bataille (1885): Schilderd tijdens zijn tijd in Parijs, dit werk illustreert de invloed van Franse Impressionisme op zijn stijl.
  • Reflections (c. 1902): Een serene weergave van een dokscène, die het spel van licht en schaduw op water vastlegt.
  • Brook among the Trees (1891): Een boeiende pastel die Twachtman’s vermogen laat zien om rust en natuurlijke schoonheid over te brengen.
  • The Holland Dyke (c. 1886-1890): Demonstreert zijn vaardigheid in het vastleggen van atmosferische effecten en subtiele tintvariaties.
John Henry Twachtman

John Henry Twachtman

1853 - 1902 , Verenigde Staten van Amerika

Belangrijkste feiten

  • Artistic Movement Or Style: Impressionisme, Tonalisme
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['American Impressionisme']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Frank Duveneck
    • William Chase
  • Date Of Birth: 4 aug 1853
  • Date Of Death: 8 aug 1902
  • Full Name: John Henry Twachtman
  • Nationality: Amerikaans
  • Notable Artworks:
    • Arques-la-Bataille
    • Springtime
    • The Holland Dyke
  • Place Of Birth: Cincinnati, USA
Ontdek kunstwerken georganiseerd op thema, stijl en kenmerk.