Menü
Előnézet AR előnézet Kézzel festett másolat vásárlása Áttérés digitális képre Megosztás
Részletek Útmutató Kedvencekhez ad Letöltés Hasonló darabok X-ray felvétel Diavetítés Statisztika

Frédéric Chopin

Size: 45 x 37 cm

Fedezze fel Eugène Delacroix vibráló világát, a francia romantika vezető képviselőjét! Ismerje meg drámai jeleneteit, egzotikus témáit és mesteri színérzékét. Lásd ikonikus műveit, mint például a 'Szabadság vezeti a népet'. #Delacroix #Romantizmus #FranciaMűvészet

Giclée / Műnyomat

Múzeumi minőségű giclée vagy vászonnyomat, gyors gyártással és rugalmas finomítási lehetőségekkel. ( Kézzel festett másolat vásárlása Áttérés digitális képre)

Corner sample of the P118B picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Ft10
Corner sample of the P118H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Ft10
Corner sample of the P118W picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Ft10
Corner sample of the P438Z picture frame: formázott polisztirol, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Ft10
Corner sample of the P508JH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Ft12
Corner sample of the P508YH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Ft12
Corner sample of the P805H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Ft10
Corner sample of the P805Z picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Ft10
Corner sample of the P919BZ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Ft10
Corner sample of the P919G picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Ft10
Corner sample of the P919XJ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Ft10
Corner sample of the P959ZH picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Ft10
Corner sample of the P968JZ picture frame: formázott polisztirol, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Ft12
Corner sample of the W106C picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Ft8
Corner sample of the W218G picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Ft10
Corner sample of the W218JH picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Ft8
Corner sample of the W218Y picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Ft10
Corner sample of the W307PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Ft10
Corner sample of the W316G picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Ft10
Corner sample of the W316PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Ft8
Corner sample of the W316Y picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Ft10
Corner sample of the W398PJ picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Ft8
Corner sample of the W4111J picture frame: tömörfa, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Ft10
Corner sample of the W500HY picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Ft15
Corner sample of the W500JH picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Ft15
Corner sample of the W692G picture frame: tömörfa, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Ft12
Corner sample of the W849H picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Ft8
Corner sample of the W940BG picture frame: tömörfa, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Ft15
Corner sample of the W953PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Ft8

Standard méret
egyedi
CM
INCH

Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.

szélesség
magasság

Írja be a keretének vagy a falának megfelelő szélességet és magasságot. A nyomatot csak le lehet vágni, soha nem tehető nagyobbá, mint az eredeti kép, így egy eltérő alakú méretnél a kép egy része elveszik. Mielőtt bármit kinyatintanánk, küldünk egy digitális próbamodellt jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a valós levágást — ezt csak a próbamodell mutatja meg.

Világszerte történő kiszállítás területére mindössze 2 hét alatt, a szokásos 4-5 hét helyett. (22 október)

Ingyenes globális expressz szállítás
Prémium minőségű len vászon
Teljes körű szállítási biztosítás
Vámvisszatérítési Garancia
Tökéletes színarányosság garancia
100 napos visszaküldési garancia (csak gyártási hibás termékek esetén)
100% pénzvisszatérítési garancia
Több darab vásárlásakor kedvezmény

Összesített ár

Ft 25277

Frédéric Chopin

Giclée / Műnyomat

Reprodukció méretei

-

Összesített ár

Ft 25277

Eugène Delacroix: Capturing Romantic Emotion Through Monochrome

Eugène Delacroix’s Frédéric Chopin is more than just a portrait; it's an embodiment of Romantic idealism distilled into the stark beauty of black and white. Created in 1838 during Delacroix’s prolific period—marked by monumental canvases like Liberty Leading the People—this intimate depiction reveals Delacroix’s masterful ability to convey profound emotion through restrained color palettes.

  • The Artist's Vision: Delacroix drew inspiration from Rubens and Venetian Renaissance painters, prioritizing dynamism and expressive gesture. He sought to capture not merely physical likeness but the inner spirit of his subject—Chopin—a feat accomplished with remarkable precision.
  • Technique & Material: Executed in oil on canvas, the portrait showcases Delacroix’s meticulous attention to detail. The artist painstakingly rendered Chopin's features, capturing the subtle nuances of expression and texture. Notice the delicate shading around Chopin’s eyes—a testament to Delacroix’s mastery of chiaroscuro, a technique favored by Rembrandt and Caravaggio.
  • Historical Context: Painted during the Romantic era, Frédéric Chopin reflects the prevailing fascination with emotion and imagination—themes central to Delacroix’s artistic philosophy. It speaks to a broader cultural preoccupation with individualism and spiritual contemplation.

A Study in Quiet Intensity

Delacroix deliberately eschewed vibrant hues, opting for monochrome to heighten the emotional impact of the piece. This decision wasn't merely stylistic; it served to focus the viewer’s gaze on Chopin’s face—a canvas for conveying profound introspection and melancholy. The artist skillfully portrays Chopin with a solemn expression, his gaze directed outwards, suggesting contemplation and perhaps longing.

  • Symbolism: The subdued palette symbolizes not absence but purity—allowing the viewer to concentrate solely on Chopin’s psychological state. It mirrors the Romantic ideal of confronting inner turmoil with unwavering resolve.
  • Composition: Delacroix's compositional choices contribute to the portrait's overall sense of serenity and dignity. The careful arrangement of Chopin’s pose and gaze reinforces his contemplative demeanor, inviting viewers to engage in a dialogue about beauty, sorrow, and artistic expression.

Legacy & Reproduction

Displayed prominently at the Musée du Louvre, Frédéric Chopin continues to inspire admiration for Delacroix’s artistic genius and Chopin's enduring musical legacy. OriginalUniqueArt offers exceptional reproductions of this iconic artwork—allowing you to experience its timeless beauty in your own home.

  • OriginalUniqueArt Offerings: Explore high-quality prints and canvases of Frédéric Chopin at OriginalUniqueArt, capturing the essence of Delacroix’s masterful technique and Romantic vision.
  • Further Exploration: Discover more works by Eugène Delacroix—including Medea about to Kill her Children—on OriginalUniqueArt and delve deeper into the artistic landscape of the Romantic era.

Gyakran Ismételt Kérdések

Menny amountnyi fényt tűnik úgy vissza a "Frédéric Chopin" színei?

A "Frédéric Chopin" színei Sötét tónusú fényerővel rendelkeznek.

Mely művészhez köthető a "Frédéric Chopin"?

A „Frédéric Chopin” műtémét Eugène Delacroix alkotójának tulajdonítják.

Hol javasolt a(z) "Frédéric Chopin" Portré formátumú alkotás kihelyezését?

A formátum (Portré) és a javasolt helyiség (Nappali) az a két elhelyezési adat, amely a „Frédéric Chopin”, Eugène Delacroix alkotása alkotáshoz tartozik.


A művész életrajza

Egy forradalmi ecset: Eugène Delacroix élete és öröksége

Ferdinand Victor Eugène Delacroix, 1798-ban született Charenton-Saint-Maurice-ban Párizs közelében, nem csupán festő volt; a romantika lánglelkét testesítette meg. A francia művészet egyik vezető alakjaként emelkedett ki társadalmi viharok és változó esztétikai ideálok korában. Delacroix elutasította a neoklasszicizmus szigorú formalizmusát, ehelyett a drámát, az érzelmeket és egy vibráló palettát ölelt, ami örökre megváltoztatta a festészet útját. Élete, bár személyes tragédiákkal terhelt, elválaszthatatlanul összefonódott művészi látásával – a szublim felfogásának, egzotikus tájak feltárásának és az emberi tapasztalat nyers erejének megörökítésének törekvésével.

Delacroix korai éveit bonyolult családi történet és kissé törékeny egészség alakította. Tizenhat évesen Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord befolyásos személyiség nyújtott neki útmutatást, akit sokan igazi apjának tartottak. Ez a kapcsolat kulcsfontosságú pártfogást és hozzáférést biztosított a párizsi művészvilághoz. Kezdetben Pierre-Narcisse Guérin tiszteletreméltő akadémiai festőnél tanult, de Théodore Géricault munkája – különösen monumentális *A Medúza tutaja* című alkotása – ébresztette fel igazán Delacroix művészi szenvedélyét. Még Géricault számára is pózolt, elnyelve az idősebb művész realizmus iránti elkötelezettségét és érzelmi intenzitását.

Történelmi jelenetektől egzotikus látásokig

Delacroix 1822-ben robbant be a Szalon színpadára *Dante és Vergilius a pokolban* című művével, amely azonnal jelezte eltérését a megszokott normáktól. Dante Alighieri *Inferno*-jából merítve a festmény báldag színekkel, dinamikus kompozícióval és kézzelfogható pszichológiai nyugtalansággal tündökölt. Ez egy karrier kezdetét jelentette, amely a szenvedély, a konfliktus és az emberi létezés témáinak felfedezésére szenteltetett. Bár eleinte vegyes reakciókat kapott – egyes kritikusok dicsérték eredetiségét, mások pedig kaotikusnak és klasszikus finomság hiányosnak tartották a munkáját –, Delacroix kitartott, és egyedi stílust alakított ki, amelyet laza ecsetkezelés, gazdag textúrák és a mozgás hangsúlyozása jellemezett.

Érdeklődése túlmutatott a történelmi és irodalmi témákon. 1832-ben tett egy sorsfordító utazást Észak-Afrikába, ami mélyen befolyásolta művészi pályáját. Elmerülve Marokkó vibráló kultúrájában Delacroix lenyűgözte az egzotikus tájakat, az arab törzsek nomád életmódját és hagyományaik intenzitását. Ez a tapasztalat újfajta színt, fényt és energiát öltött festményeibe, mint például *Harcoló arab lovak* című művében és számos algériai élet tanulmányában. Nem csupán dokumentálta ezeket a jeleneteket; arra törekedett, hogy megértse egy kultúra mélyebb lényegét, amely nagymértékben eltér az övétől.

A szín ereje és politikai elkötelezettség

Delacroix színek mestersége talán a legmaradandóbb öröksége. A barokk exuberanciából merítve Rubens-től és a velencei reneszánszi mesterektől, a kromatikus intenzitást részesítette előnyben a pontos rajzolással szemben. Megértette, hogy a szín érzelmeket ébreszthet, hangulatot teremthet és olyan jelentést közvetíthet, amelyet egyedül a vonal nem tud. Ez az innovatív megközelítés mélyen befolyásolta a következő generációk művészeit, utat nyitva az impresszionizmus és a posztimpresszionizmus számára.

Esztétikai újításai mellett Delacroix politikai elkötelezett művész volt. Leghíresebb alkotása, *A szabadság vezeti a népet* (1830) nem csupán a júliusi forradalom ábrázolása; a szabadság és a lázadás erőteljes allegóriája. A festmény dinamikus kompozíciója, allegorikus alakjai és nyers érzelmi ereje biztosította helyét a művészettörténetben a francia nemzeti identitás és forradalmi ideálok szimbólumaként. Nem csupán egy esemény dokumentálásáról szólt; az ország szabadságért küzdő lelkének megragadásáról.

Tartós hatás

Delacroix élete során továbbra is termékenyen festett, sokféle témát felfedezve a shakespeare-i tragédiáktól kezdve a bibliai narratívákig. Jelentős hozzájárulást tett a litográfia területén is, William Scott és Johann Wolfgang von Goethe műveit illusztrálva. Stúdiója művészi csere központjává vált, ambiciózus festőket vonzva, akik rajongtak szokatlan megközelítéséért.

1863-ban bekövetkezett halálakor Delacroix Franciaország egyik legnagyobb művészének bizonyult. Hatása messze túlmutatott a romantikus mozgalmon, formálva a modern festészet fejlődését és számtalan művészt inspirálva báldag színekkel, dinamikus kompozíciókkal és az érzelmi kifejezés iránti töretlen elkötelezettségével. Továbbra is kulcsfontosságú alak marad a művészettörténetben – tanúságtevő az egyéni látás erejéről és a szublim örök vonzerejéről.

Eugène Delacroix

Eugène Delacroix

1798 - 1863 , Franciaország

Gyors információk

  • Artistic Movement Or Style: Romantizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Impresszionizmus
    • Posztimpresszionizmus
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Rubens
    • Velencei mesterek
  • Date Of Birth: 1798. április 26.
  • Date Of Death: 1863. augusztus 13.
  • Full Name: Eugène Delacroix
  • Nationality: Francia
  • Notable Artworks:
    • Liberty Leading the People
    • The Death of Sardanapalus
  • Place Of Birth: Chantonnay, Franciaország
Fedezze fel a műalkotásokat témák, stílusok és jellemzők szerint csoportosítva.