New Man
Giclée / Műnyomat
Múzeumi minőségű giclée vagy vászonnyomat, gyors gyártással és rugalmas finomítási lehetőségekkel. ( Kézzel festett másolat vásárlása
Áttérés digitális képre)
P118B Ft10
P118H Ft10
P118W Ft10
P438Z Ft10
P508JH Ft12
P508YH Ft12
P805H Ft10
P805Z Ft10
P919BZ Ft10
P919G Ft10
P919XJ Ft10
P959ZH Ft10
P968JZ Ft12
W106C Ft8
W218G Ft10
W218JH Ft8
W218Y Ft10
W307PJ Ft10
W316G Ft10
W316PJ Ft8
W316Y Ft10
W398PJ Ft8
W4111J Ft10
W500HY Ft15
W500JH Ft15
W692G Ft12
W849H Ft8
W940BG Ft15
W953PJ Ft8
Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.
Írja be a keretének vagy a falának megfelelő szélességet és magasságot. A nyomatot csak le lehet vágni, soha nem tehető nagyobbá, mint az eredeti kép, így egy eltérő alakú méretnél a kép egy része elveszik. Mielőtt bármit kinyatintanánk, küldünk egy digitális próbamodellt jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a valós levágást — ezt csak a próbamodell mutatja meg.
Világszerte történő kiszállítás területére mindössze 2 hét alatt, a szokásos 4-5 hét helyett. (22 október)
Ingyenes globális expressz szállítás
Prémium minőségű len vászon
Teljes körű szállítási biztosítás
Vámvisszatérítési Garancia
Tökéletes színarányosság garancia
100 napos visszaküldési garancia (csak gyártási hibás termékek esetén)
100% pénzvisszatérítési garancia
Több darab vásárlásakor kedvezmény
New Man
Giclée / Műnyomat
Reprodukció méretei
-
Összesített ár
Ft 25565
A Revolutionary Vision: El Lissitzky’s “New Man”
“New Man,” created in 1923 by Russian artist El Lissitzky, is a pivotal work embodying the dynamism and ideological fervor of the Constructivist movement. This geometric abstraction isn't merely an arrangement of shapes; it’s a visual manifesto reflecting the utopian aspirations of post-revolutionary Russia.Deconstructing Form: Style & Technique
The artwork is characterized by sharply defined, non-representational forms – squares, rectangles, and triangles – meticulously arranged to create a sense of energetic motion. Lissitzky masterfully employs a flattened perspective, rejecting traditional illusionistic depth in favor of a dynamic interplay between planes. The technique appears to be dry brush painting, lending a subtle texture to the smooth surfaces and enhancing the visual impact of the bold colors. The composition’s dominance of diagonal lines and intersecting shapes generates an undeniable feeling of forward momentum.A Palette of Revolution: Color & Composition
A striking red square commands central attention, flanked by assertive black geometric forms against a pale beige background. This deliberate contrast amplifies the visual impact and draws the eye to the focal point – a prominent red star. The arrangement is intentionally unbalanced, contributing to the overall sense of dynamism and unrestrained energy. The limited color palette—red, black, and beige—is characteristic of Constructivist aesthetics, prioritizing clarity and impactful symbolism over decorative flourishes.Historical Context: Suprematism & Constructivism
El Lissitzky was a key figure in the Russian avant-garde, initially working alongside Kazimir Malevich to develop Suprematism – an abstract art focused on pure geometric forms. However, he soon moved towards Constructivism, which sought to apply artistic principles to practical design and social purposes. "New Man" exemplifies this shift. Created during a period of intense political and social upheaval following the Russian Revolution, the artwork reflects the belief in building a new society based on rationalism, industrialization, and collective progress. Lissitzky’s work aimed to be more than just aesthetically pleasing; it was intended as a tool for shaping a new world order.Symbolism & Ideology
The red star is arguably the most potent symbol within “New Man,” representing communist ideology, revolution, and hope for the future. The geometric arrangement itself can be interpreted as a representation of industrial structures or the building blocks of a new society. Lissitzky’s work often aimed to bridge the gap between art and life, and this piece embodies that ambition by visually articulating the principles of Constructivist thought.Emotional Impact & Lasting Legacy
“New Man” evokes a sense of optimism, energy, and forward momentum. While abstract, it’s not devoid of emotional resonance. The dynamic composition and bold colors create a feeling of excitement and possibility. The artwork continues to inspire artists, designers, and architects today, serving as a powerful reminder of the transformative potential of art and its ability to reflect – and shape – societal values. Its clean lines and impactful design make it an ideal statement piece for modern interiors, bringing a touch of revolutionary spirit and sophisticated abstraction to any space.Gyakran Ismételt Kérdések
Ki készítette a "New Man" alkotást, és milyen stílusú?
El Lissitzky a Constructivism irányzatban alkototta meg a "New Man" című művét.
Milyen felhasználásra ajánlott a "New Man" nyomata?
A „New Man”, El Lissitzky alkotása reprodukcióját Statement célokra javasoljuk. Ez a javaslat a mű témájából, hangulatából és színeiből adódik.
Miért ajánlott ajándékként a „New Man”, El Lissitzky alkotása?
A Energetic érzelmi hangulatával „New Man”, El Lissitzky alkotása ajándékként is ajánlott Corporate Gift.
A művész életrajza
A Revolutionary Vision: The Life and Art of El Lissitzky
El Lissitzky, született Lazar Markovich Lissitzkyként 1890-ben a rusztikusan szép Pochinok kis vidéki faluban, egy forradalmi áttörést jelentő alak lett az évszázad elejének művészetében. Élete folyamatos átalakulás volt, melyet egy heves hit vezéreltek az művészet ereje iránt a társadalmat formálva és tükrözve a modern világ dinamikus jellegét. Kezdeti tanulmányai építőkövet és mérnöki szakon – foglalkozások, amelyeknek korlátozásokat szabtak meg zsidó diákok számára – Lissitzky útja egy művészi kifejezés felé fordult, eleinte illusztrációkkal, melyek a zsidó nép hagyományait ábrázolták. Ezek korai alkotásai, mint például ‘Chad Gadya’ borítójának illusztrációi már mutatják meg egy szemerítő tehetséget, amely már az elejttől fogva küzdött a történetmesélés és a vizuális kommunikáció kérdéseivel, jelezve a mélyreható kulturális gyökeret, mely továbbra is befolyásolta esztétikai világát. Berlinbe és Darmstadtba költözése bővítette szemszögét, de csak Oroszország visszatérése során találta meg igazán hangját, és szorosan összefonódott a nemzetben áramló forradalmi hevületekkel.Az Absztraktáció Foglala: Suprematizmus és Proun
Egy meghatározó pillanat az életében a Kazimir Malevich-cel való találkozás volt, és a suprematizmus fogadásával. Ez a radikális mozgalom, mely a tiszta geometriai absztraktív művészetre összpontosított, Lissitzky mélyen resonált Lissitzky vágyával a reprezentációk fölött az art, és egy univerzális vizuális nyelvet alkotni. Kulcsfontosságú taggá vált UNovis csoportba, melyet Malevich alapított Vitebszkben, aktívan terjesztve annak elveit oktatással és művészi termeléssel. Lissitzky azonban nem egyszerűen másolta Malevich stílusát; saját egyedi utat kovácsolt a *Proun* sorozattal. Ez az egyedi sorozat, mely a suprematizmus és a konstruktivizmus keverékéből született, dinamikus kompozíciókat alkotott, melyek gyakran építészeti tervrajzok vagy robbanásos diagramok formájában jelennek meg. A *Proun* nem csupán festés volt; egy vizsgálat volt a tér saját struktúrája iránt, egy előrejelzés a jövő építőművészetéről. Ezek a képei, geometriai elemekkel tarkítva, Lissitzky hitét tükrözik az művészet erejében, mint egy új valóság megalkotó erőben. Az építői háttérből származó tapasztalata itt nyilvánul meg, mely strukturális logikát kölcsönöz a geometriai formáknak.Az Art és a Propaganda: A Társadalmi Szerep
Lissitzky művészi látléta kiterjedt az vászonon túlra is. Szenvedélyesen hitt az művészet erejében, mely képes szolgálni egy társadalmi célt, aktívan bevonódott a szovjet kormány politikájába, és létrehozott hatásos plakátokat és grafikus terveket a közvélemény mobilizálására. 1941-es plakátja a páncélgyártásra szólít fel, egy merítő képet mutat be, mely tükrözi a háborús sürgősséget. A propaganda mellett Lissitzky forradalmasította a tipografiát, az kiállítótervek tervezését és a fotomontázst is. Megértette, hogy hatékony kommunikációhoz innovatív vizuális stratégiákra van szükség, ezért bátran kísérletezett új technikákkal, hogy üzenetét közvetítse. Fotomontázsai, mint például a ‘The Constructor’ (1924), különösen lenyűgözőek – önportrék, melyek fotózást és geometriai absztraktiót ötvöznek, komplex kommentárt adnak az identitásról és az művész szerepéről a társadalomban.Kulturális Nagykövet: A Konstruktivista Ideák Terjesztése
Lissitzky hatása határokon átnyúlva terjedt. Szovjet kulturális nagykövetté vált, terjesztve a konstruktivista ideákat Nyugat-Európában, különösen Németországban. Innovatív kiállítótervekkel kihívta a hagyományos galériák konvencióit, létrehozva bevonódó környezeteket, melyek aktívan ösztönzik a látogatókat. Ezek a kiállítások nem csupán műalkotások kiállítása volt; gondolatébresztő, cselekvésre ösztönző komplex élmények voltak. A *Bauhaus* és a De Stijl mozgalmakra is nagy hatással volt, melyek geometriai absztraktivitásával, funkcionális megközelítésével és társadalmi felelősségvállalójukkal inspirálták a következő generációk művészeit és tervezőit. Moholy-Nagy Lászlóval és más építőkkel való együttműködésének köszönhetően egy keresztkultúrájú cserét indított el, mely gazdagította az időszak művészeti világát.Eredményesség és Tartós Hatás
El Lissitzky élete tragikus módon befejeződött 1941-ben Moszkvában, de öröksége ma is él. Egyúttal egyforrásként a képzelőerő és a művészi kifejezés találkozása, melynek alkotásai mindkét területen mélyrehatóak. A Lissitzky Alap létrehozása 2014-ben hangsúlyozza az művészeti örökségének megőrzését és egy teljes katalógus készítését a műalkotásokról. Innovációi a tipografiában, kiállítótervek tervezésében és fotomontázsban továbbra is inspirálják a mai művészeket és tervezőket, míg a művészet ereje iránti heves hite ma is nagyban releváns.El Lissitzky
1890 - 1941 , Oroszország
Gyors információk
- Artistic Movement Or Style:
- Suprematizmus
- Konstruktivizmus
- Proun
- Artists Or Movements Influenced By This Artist:
- Bauhaus
- De Stijl
- Artists Who Influenced This Artist: ['Kazimir Malevich']
- Date Of Birth: Nov 23, 1890
- Date Of Death: Dec 30, 1941
- Full Name: El Lissitzky
- Nationality: Orosz
- Notable Artworks:
- A Konstruktőr
- Chad Gadya borítéka
- Proun sorozat
- Place Of Birth: Pochinki, Oroszország

Az üvegkeretes opció csak 110 cm alatti méretben érhető el
