Mitä tämä sivu sisältää?
Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Naum Gabo sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
Naum Gabo: keskeiset hahmot
Eniten katsottu teos on Kinetic Construction (Standing Wave): 700 katselukertaa kahdenneksitoista kuukaudessa, mikä on 47% Naum Gabo -teosten katselukerroista. Sitten Linear Construction No. 1 ja Constructive torso model, (1918). Yhteensä 1 700 käyntiä: 800 taiteilijan sivulla, 900 teoksissa. Huippukuukausi: Hei 2026 (1 200 käyntiä). Yksi maku erottuu: Tumma (Valoisuus) saa 60% käynneistä, vaikka se on vain 17% koko luettelosta.
Naum Gabo: katsotuimmat 8 teosta
Tämä sijoitus perustuu näyttökertoimiin, ei luettelopisteisiin: Naum Gabo -taiteilijan 8 katsotuinta teosta OriginalUniqueArt.com -palvelussa kahdennentoista kuukauden aikana.
-
1
Kinetic Construction (Standing Wave), 1920
700 käyntiä · 46,7%
-
2
Linear Construction No. 1, 1943
200 käyntiä · 13,3%
-
3
Constructive torso model, (1918)
100 käyntiä · 6,7%
-
4
Model for 'Torsion', 1928
100 käyntiä · 6,7%
-
5
Sloup, (1923)
100 käyntiä · 6,7%
-
6
Untitled, (Detal) (1957)
100 käyntiä · 6,7%
-
7
Untitled (416)
100 käyntiä · 6,7%
-
8
Untitled (473)
100 käyntiä · 6,7%
Miten Naum Gabo -taiteilijan yleisö muuttuu kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
| Kuukausi | Taiteilijan sivu | Teossivut |
|---|---|---|
| Lok 2025 | 0 | 0 |
| Mar 2025 | 0 | 0 |
| Jou 2025 | 0 | 0 |
| Tam 2026 | 0 | 0 |
| Hel 2026 | 0 | 0 |
| Maa 2026 | 0 | 0 |
| Huh 2026 | 0 | 0 |
| Tou 2026 | 0 | 0 |
| Kes 2026 | 100 | 0 |
| Hei 2026 | 300 | 900 |
| Elo 2026 | 0 | 0 |
| Syy 2026 | 400 | 0 |
Kuinka Naum Gabo -taiteilijan teoksia on katsottu vuoden aikana?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä yleisö valitsee Naum Gabo teoksista?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
| Valoisuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Tumma | 16,7% | 60,0% |
| Pehmeä varjo | 0,0% | 0,0% |
| Pehmeä valoisuus | 50,0% | 13,3% |
| Kirkas tasapaino | 25,0% | 20,0% |
| Valoisa | 8,3% | 6,7% |
| Värikylläisyys | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Vaimea | 66,7% | 86,7% |
| Hienovaraiset värit | 8,3% | 6,7% |
| Tasapainoisen pehmeä | 25,0% | 6,7% |
| Selkeä värikylläisyys | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas väri | 0,0% | 0,0% |
| Väripaletti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Neutraalit sävyt | 57,1% | 80,0% |
| Maanläheinen | 28,6% | 0,0% |
| Monokromaattinen | 14,3% | 20,0% |
| Värin voimakkuus | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Monokromaattinen | 58,3% | 86,7% |
| Tasapainoinen | 25,0% | 6,7% |
| Voimakas | 16,7% | 6,7% |
| Kontrasti | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Seesteinen | 25,0% | 60,0% |
| Pehmeä | 8,3% | 13,3% |
| Tasapainoinen | 0,0% | 0,0% |
| Voimakas | 33,3% | 13,3% |
| Lausunto | 33,3% | 13,3% |
| Väriharmonia | Taiteilijan teokset | Käynnit |
|---|---|---|
| Ristiriitainen väripaletti | 33,3% | 60,0% |
| Pehmeästi sekoitettu paletti | 16,7% | 0,0% |
| Tasapainoinen harmonia | 16,7% | 13,3% |
| Vahva väriyhtenäisyys | 25,0% | 20,0% |
| Yhtenäinen väripaletti | 8,3% | 6,7% |
Miten Naum Gabo -taiteilijan katsotuimmat teokset vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
| Teos | Lok 2025 | Mar 2025 | Jou 2025 | Tam 2026 | Hel 2026 | Maa 2026 | Huh 2026 | Tou 2026 | Kes 2026 | Hei 2026 | Elo 2026 | Syy 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kinetic Construction (Stand… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| Linear Construction No. 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Model for 'Torsion' | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Untitled, (Detal) (1957) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Untitled (416) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Untitled, (1957) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Rotterdam kunstwerk gestile… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled, (Detal) (1957) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Fountain at guy's and st th… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Constructive torso model, (… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Mitä kieliä Naum Gabo -taiteilijan yleisö käyttää?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
| Kieli | Käynnit | Jaa |
|---|---|---|
| ranska | 300 | 30,0% |
| tšekki | 200 | 20,0% |
| englanti | 100 | 10,0% |
| espanja | 100 | 10,0% |
| puola | 100 | 10,0% |
| portugali | 100 | 10,0% |
| ruotsi | 100 | 10,0% |
Miltä Naum Gabo -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
| Päivä | Käynnit |
|---|---|
| to 24 Syy | 0 |
| pe 25 Syy | 0 |
| la 26 Syy | 0 |
| su 27 Syy | 200 |
| ma 28 Syy | 200 |
| ti 29 Syy | 400 |
| ke 30 Syy | 0 |
| to 1 Lok | 0 |
| pe 2 Lok | 0 |
| la 3 Lok | 0 |
| su 4 Lok | 0 |
| ma 5 Lok | 100 |
| ti 6 Lok | 100 |
| ke 7 Lok | 0 |
| to 8 Lok | 100 |
| pe 9 Lok | 100 |
| la 10 Lok | 0 |
| su 11 Lok | 200 |
| ma 12 Lok | 300 |
| ti 13 Lok | 200 |
| ke 14 Lok | 400 |
| to 15 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 16 Lok (ennuste) | 100 |
| la 17 Lok (ennuste) | 0 |
| su 18 Lok (ennuste) | 300 |
| ma 19 Lok (ennuste) | 400 |
| ti 20 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 21 Lok (ennuste) | 300 |
| to 22 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 23 Lok (ennuste) | 100 |
| la 24 Lok (ennuste) | 0 |
| su 25 Lok (ennuste) | 300 |
| ma 26 Lok (ennuste) | 400 |
| ti 27 Lok (ennuste) | 500 |
| ke 28 Lok (ennuste) | 300 |
| to 29 Lok (ennuste) | 100 |
| pe 30 Lok (ennuste) | 100 |
| la 31 Lok (ennuste) | 0 |
| su 1 Mar (ennuste) | 300 |
| ma 2 Mar (ennuste) | 500 |
| ti 3 Mar (ennuste) | 600 |
| ke 4 Mar (ennuste) | 300 |
Naum Gabo: lyhyet vastaukset
Mikä on Naum Gaboin katsotuin teos?
- Kinetic Construction (Standing Wave): 700 käyntikertaa, mikä on 47% Naum Gabo -taiteilijan kokonaisnäyttelykerronnoista. Lista jatkuu sijoille 8 asti.
Kuinka monta käyntiä Naum Gabo saa?
- 1 700 viimeisen kahden عشرen kuukauden aikana (800 taiteilijan sivulla, 900 teoksilla).
Suosiko yleisö tietynlaista Naum Gabo -teosta?
- Kyllä, Tumma (Valoisuus): 60% vierailuista vastaa 17% osuutta luettelosta.