Lucas Cranach vanhempi Kuka seuraa

1472 – 1553

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Lucas Cranach vanhempi sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Lucas Cranach vanhempi: yleisö yhdellä silmäyksellä

Adam ja Eeva kerää eniten huomiota: 3 300 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä on 7% kaikista Lucas Cranach vanhempi -taiteilijan näkymistä palvelussa OriginalUniqueArt.com. Seuraavat: Adam ja Eva ja Judit päällään Holofernesin päätä Lucas Cranach vanhempi keräsi yhteensä 47 300 käyntiä: 6 800 artistin sivulla ja 40 500 yksittäisillä teoksilla. Lisää katsojia joka kuukausi: käynnit kasvoivat 119% välillä Elo 2026 – Syy 2026. Vilkkain kuukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 29 100. Yleisö lukee englanti (31%), portugali (11%) ja venäjä (11%) kielellä. Yleisö katsoo tietokoneet (83%), puhelimet (14%) ja tabletit (3%) -laitteilla. Yleisö suosii Pehmeä varjo (Valoisuus): 57% käynneistä, mikä vastaa 36% artistin valikoimasta.

Lucas Cranach vanhempi -taiteilijan 10 eniten huomiota herättävää teosta

Sijoitettu OriginalUniqueArt.com-palvelun todellisten käyntien perusteella viimeisen kahdennentoista kuukauden ajalta: Lucas Cranach vanhempi -taiteilijan 10 eniten katsottua teosta, sijoitusjärjestyksessä ensimmäinen edellä.

  1. Adam ja Eeva 1 Adam ja Eeva, 1531 3 300 käyntiä · 7,4%
  2. Adam ja Eva 2 Adam ja Eva, 1530 2 000 käyntiä · 4,5%
  3. Judit päällään Holofernesin päätä 3 Judit päällään Holofernesin päätä, 1530 1 900 käyntiä · 4,3%
  4. The Golden Age 4 The Golden Age, 1530 1 400 käyntiä · 3,2%
  5. Law and Grace 5 Law and Grace, 1529 1 200 käyntiä · 2,7%
  6. Adam ja Eeva 6 Adam ja Eeva, 1525 1 100 käyntiä · 2,5%
  7. Venus seisomassa maisemassa 7 Venus seisomassa maisemassa, 1529 900 käyntiä · 2,0%
  8. Elector Friedrich III:n hirvimetsästys 8 Elector Friedrich III:n hirvimetsästys, 1529 800 käyntiä · 1,8%
  9. The Paradise 9 The Paradise, 1530 700 käyntiä · 1,6%
  10. Portrait of Johann Friedrich the Magnanimous 10 Portrait of Johann Friedrich the Magnanimous, 1509 700 käyntiä · 1,6%

Kuinka monta ihmistä katsoo Lucas Cranach vanhempi -taiteilijaa kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Katso luvut
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 20262001 400
Hei 20262 00027 100
Elo 20264004 800
Syy 20264 2007 200

Kuinka usein Lucas Cranach vanhempi -taiteilijan teoksia katsotaan?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä Lucas Cranach vanhempi teokset herättävät eniten huomiota kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Katso luvut
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Adam ja Eeva0000000001 3006001 300
Judit päällään Holofernesin…00000000100700200800
Elector Friedrich III:n hir…00000000080000
Adam ja Eva000000000500600800
Venus seisomassa maisemassa000000000300200200
Adam ja Eeva0000000008000200
Madonna and Child00000000030000
The Paradise0000000006001000
Lukas Spielhausen000000000000
Cupid complaining to Venus.00000000060000

Millä laitteilla ihmiset katsovat Lucas Cranach vanhempi?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Katso luvut
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet39 30083,1%
puhelimet6 60014,0%
tabletit1 4003,0%

Millä kielillä ihmiset seuraavat Lucas Cranach vanhempi?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Katso luvut
KieliKäynnitJaa
englanti1 70030,9%
portugali60010,9%
venäjä60010,9%
espanja3005,5%
italia3005,5%
arabia2003,6%
bulgaria2003,6%
ranska2003,6%
slovakia2003,6%
ruotsi2003,6%

Kuinka monta ihmistä seuraa Lucas Cranach vanhempi -taiteilijaa päivittäin ja mikä on odotettu määrä?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Katso luvut
PäiväKäynnit
ti 22 Syy1 600
ke 23 Syy1 000
to 24 Syy800
pe 25 Syy800
la 26 Syy300
su 27 Syy400
ma 28 Syy500
ti 29 Syy1 100
ke 30 Syy500
to 1 Lok900
pe 2 Lok400
la 3 Lok200
su 4 Lok1 000
ma 5 Lok1 200
ti 6 Lok500
ke 7 Lok1 100
to 8 Lok1 100
pe 9 Lok1 100
la 10 Lok300
su 11 Lok300
ma 12 Lok1 600
ti 13 Lok (ennuste)1 200
ke 14 Lok (ennuste)1 000
to 15 Lok (ennuste)1 000
pe 16 Lok (ennuste)900
la 17 Lok (ennuste)300
su 18 Lok (ennuste)600
ma 19 Lok (ennuste)1 200
ti 20 Lok (ennuste)1 200
ke 21 Lok (ennuste)1 000
to 22 Lok (ennuste)1 100
pe 23 Lok (ennuste)900
la 24 Lok (ennuste)300
su 25 Lok (ennuste)700
ma 26 Lok (ennuste)1 300
ti 27 Lok (ennuste)1 300
ke 28 Lok (ennuste)1 000
to 29 Lok (ennuste)1 100
pe 30 Lok (ennuste)900
la 31 Lok (ennuste)300
su 1 Mar (ennuste)700
ma 2 Mar (ennuste)1 300

Kysymyksiä teoksesta Lucas Cranach vanhempi

Mitkä Lucas Cranach vanhempi teokset herättävät eniten huomiota?

Adam ja Eeva, jolla on 3 300 vierailua (7% kaikista Lucas Cranach vanhempi -teoksen näkymistä). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 teosta.

Kuinka monta ihmistä katsoo Lucas Cranach vanhempi -taiteilijaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa?

47 300 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 6 800 taiteilijan sivulla ja 40 500 yksittäisissä teoksissa.

Millä laitteilla ihmiset katsovat Lucas Cranach vanhempi?

Lucas Cranach vanhempi -taiteilijaa seurataan tietokoneet (83%), puhelimet (14%) ja tabletit (3%)-laitteilla; tietokoneet muodostaa 83% käynneistä.

Millä kielillä ihmiset seuraavat Lucas Cranach vanhempi?

Kielellä englanti (31%), portugali (11%) ja venäjä (11%). Suosituin kieli on englanti osuudella 31%.

Minkä tyyppisistä Lucas Cranach vanhempi teoksista ihmiset pitävät eniten?

Pehmeä varjo (Valoisuus): 57% käynneistä, kun taas 36% luettelosta.