Giorgio De Chirico Teoksen katseet

1888 – 1978

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Giorgio De Chirico sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Giorgio De Chirico: vierailujen vuosi pähkinänkuoressa

Kadotettu Poika on katsotuin teos: 2 400 käyntikertaa vuodessa, mikä on 4% kaikesta Giorgio De Chirico -taiteilijalle osoitetusta huomiosta. Sitä seuraavat Lapsemieli ja Rakkauden Laulu. Taiteilijan sivu sai 17 900 vierailua ja teokset 27 500: yhteensä 45 400 vierailua. Huomio on laskenut 17% välillä Elo 2026–Syy 2026. Hei 2026 oli vilkkain kuukausi, jolloin vierailuja oli 29 800. Vieraat lukevat englanti (38%), ranska (20%) ja ruotsi (7%)-kielellä. Kävijät katsovat laitteilla tietokoneet (74%), puhelimet (22%) ja tabletit (4%). He suosivat Pehmeä varjo (Valoisuus): 50% käynneistä vasten 24% kokoelmaa.

Giorgio De Chirico -taiteilijan 10 katsotuinta teosta

Jokainen sijoitus heijastaa OriginalUniqueArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana saatuja käyntejä; sijoitus 1 on Giorgio De Chirico -taiteilijan vierailluin teos.

  1. Kadotettu Poika 1 Kadotettu Poika, 1922 2 400 käyntiä · 4,5%
  2. Lapsemieli 2 Lapsemieli, 1917 2 200 käyntiä · 4,2%
  3. Rakkauden Laulu 3 Rakkauden Laulu, 1914 2 200 käyntiä · 4,2%
  4. Hector ja Andromache 4 Hector ja Andromache, 1917 1 500 käyntiä · 2,8%
  5. Suuren metafysiikan mestari 5 Suuren metafysiikan mestari, 1917 1 400 käyntiä · 2,7%
  6. Epävarmuus runoilijalle 6 Epävarmuus runoilijalle, 1913 1 300 käyntiä · 2,5%
  7. Suuri metafyysinen sisätila 7 Suuri metafyysinen sisätila, 1917 1 300 käyntiä · 2,5%
  8. The Uncertainty of the Poet 8 The Uncertainty of the Poet 1 000 käyntiä · 1,9%
  9. Insinöörin koti-ikävä 9 Insinöörin koti-ikävä 1 000 käyntiä · 1,9%
  10. The Enigma of the Arrival and the Afternoon 10 The Enigma of the Arrival and the Afternoon, 1912 1 000 käyntiä · 1,9%

Milloin ihmiset vierailevat Giorgio De Chirico -sivulla?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Tiedot taulukossa
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026100300
Hei 20266 70023 100
Elo 20265 4002 900
Syy 20265 7001 200

Milloin Giorgio De Chirico -taiteilijan teokset ovat esillä?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä ovat Giorgio De Chirico -taiteilijan katsotuimmat teokset kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Tiedot taulukossa
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Lapsemieli0000000005001000
Kadotettu Poika0000000001 200100100
Rakkauden Laulu00000000040000
Hector ja Andromache0000000004001000
Suuren metafysiikan mestari0000000007000100
Epävarmuus runoilijalle000000001004001000
Suuri metafyysinen sisätila00000000030000
Juutalainen enkeli00000000010000
Insinöörin koti-ikävä00000000030000
Illan saapumisen arvoitus0000000004002000

Mikä on Giorgio De Chirico-yleisön laitekohtainen jakauma?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Tiedot taulukossa
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet33 70074,2%
puhelimet9 80021,6%
tabletit1 9004,2%

Millä kielillä Giorgio De Chirico -taiteilijaa seurataan?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Tiedot taulukossa
KieliKäynnitJaa
englanti3 40038,2%
ranska1 80020,2%
ruotsi6006,7%
italia5005,6%
korea4004,5%
venäjä4004,5%
saksa3003,4%
espanja3003,4%
hollanti3003,4%
portugali2002,2%

Kuinka monta käyntiä Giorgio De Chirico saa päivässä, ja mitä seuraavaksi?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Tiedot taulukossa
PäiväKäynnit
ke 23 Syy1 900
to 24 Syy1 000
pe 25 Syy1 000
la 26 Syy1 300
su 27 Syy1 500
ma 28 Syy2 200
ti 29 Syy1 300
ke 30 Syy1 200
to 1 Lok1 500
pe 2 Lok800
la 3 Lok1 200
su 4 Lok2 000
ma 5 Lok2 000
ti 6 Lok1 900
ke 7 Lok3 200
to 8 Lok1 700
pe 9 Lok600
la 10 Lok600
su 11 Lok2 700
ma 12 Lok2 100
ti 13 Lok2 300
ke 14 Lok (ennuste)2 700
to 15 Lok (ennuste)1 800
pe 16 Lok (ennuste)1 000
la 17 Lok (ennuste)1 300
su 18 Lok (ennuste)2 600
ma 19 Lok (ennuste)2 700
ti 20 Lok (ennuste)2 300
ke 21 Lok (ennuste)2 900
to 22 Lok (ennuste)1 900
pe 23 Lok (ennuste)1 100
la 24 Lok (ennuste)1 400
su 25 Lok (ennuste)2 800
ma 26 Lok (ennuste)2 900
ti 27 Lok (ennuste)2 500
ke 28 Lok (ennuste)3 100
to 29 Lok (ennuste)2 000
pe 30 Lok (ennuste)1 200
la 31 Lok (ennuste)1 500
su 1 Mar (ennuste)3 000
ma 2 Mar (ennuste)3 100
ti 3 Mar (ennuste)2 700

Mitä ihmiset kysyvät artistista Giorgio De Chirico

Mikä Giorgio De Chirico -taiteilijan teoksista on katsotuin?

Eniten katsottu teos on Kadotettu Poika 2 400 vierailulla, mikä vastaa 4% osuutta katseluista. Yläpuolella on 10 sijoitusta.

Kuinka suuri on Giorgio De Chirico -taiteilijan yleisö OriginalUniqueArt.com-palvelussa?

45 400 käyntiä kahdenneksitoista kuukaudessa: 17 900 taiteilijan sivulla, 27 500 teoksissa.

Millä laitteilla Giorgio De Chirico -taiteilijan yleisö vierailee?

Yleisö on peräisin laitteista tietokoneet (74%), puhelimet (22%) ja tabletit (4%); tietokoneet muodostaa 74% käynneistä.

Mitä kieliä Giorgio De Chiricoin seuraajat käyttävät?

englanti (38%), ranska (20%) ja ruotsi (7%); englanti kattaa 38%.

Minkä tyyppiset Giorgio De Chirico teokset vastaavat kävijöiden mieltymyksiä?

Teokset, joita kuvataan termillä Pehmeä varjo (Valoisuus), saavat 50% käynneistä 24% luettelosta.