Johann Peter Krafft — 3D-virtuaalimuseo
Kävele virtuaaligalleriassa, joka on täytetty Johann Peter Krafft teoksilla, joita on yhteensä 32.
- Equestrian Portrait of Franz I, Johann Peter Krafft
- Ruggiero and Angelica – alkuperäinen teos
- Faust on Easter Morning
- Orpheus at the Grave of Eurydice – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- The Attack of Zrinyi – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Johann Peter Krafft, teos: Victory declaration after the battle of Leipzig, (1813)
- Portrait of Florentina Troclet-Fautz
- Emperor Franz I of Austria – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Emperor Rudolf II, Johann Peter Krafft
- Oedipus and Antigone – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Madonna – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Johann Peter Krafft, teos: Josef Krafft, the Brother of the Artist
- Helmet and Round Shield
- Portrait of a Young Man
- Johann Peter Krafft, teos: Heinrich Friedrich Müller
- Johann Peter Krafft, teos: Manfred's Hour of Death
- Ignaz Graf Gyulay von Naros-Nemeth und Nadaska in Hungarian Uniform, Johann Peter Krafft
- Johann Peter Krafft, teos: Judith with the Head of Holofernes
- Faust on Easter Morning, Johann Peter Krafft
- The Turkish Woman ("Infidelity") – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Anna Katherina Magdalena Krafft, née Donné – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Ossian and Malvina on the Seashore – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Franz Wessely – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- Johann Peter Krafft: The parting of the territorial army man
- The Baptism of Chlorinde – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
- William Tell, Johann Peter Krafft
- Three-Quarter Armor
- Johann Peter Krafft: Emperor Franz I of Austria
- Four Girls in a Room
- Johann Peter Krafft: The Homecoming of the Landwehr Man
- Helmet and Round Shield – alkuperäinen teos
- Marie Krafft at the Desk – alkuperäinen teos – taiteilija Johann Peter Krafft
Johann Peter Krafft
3D-virtuaalimuseo
⚠
Museon lataaminen epäonnistui



