Menüü
Vaata sisu Vaata AR-eelvaadet Telli käsitsi maalitud reproduktsioon Ülemineku digitaalse pildi müügi kanalisse Jaga teost
Detailid Õppekate juhend Lisa lemmikutesse Laadi alla Sarnased teosed Röntgenuuring Slaidietendus Statistika

Rotoreliefs (Optical Discs) 2

Explore Marcel Duchamp's 'Rotoreliefs (Optical Discs) 2,' a mesmerizing abstract work of geometric art and optical illusion. A pivotal piece in the evolution of modern art.

Marcel Duchamp: revolutsiooniline kunstnik, kes küsitles kunsti olemust Dadaismiga ja 'valmiskesed' nagu 'Fountain'. Avasta tema ikoonilisi teoseid ja filosoofilisest mõjust!

Sellel lehel kuvatav kunstiteos on kaitstud autoriõigusega, mis tähendab, et meil ei ole seaduslikku õigust luua või müüa identset reproduktsiooni. Seda kaitset rakendatakse rahvusvaheliste kokkulepete alusel, nagu näiteks Berne konventsioon ning riiklike seadustega, sealhulgas nendega, mida on sätestatud USA autoriõiguse seadus – 17. peatükk.

See meetod järgib täielikult autoriõiguse reegleid, kuna see ei põhine kaitstud kunstiteose kopeerimisel või dupliteerimisel. Selle asemel on tegu loova reinterpreetatsiooniga – uue maaldisega, mis on algteosest inspireeritud, kuid ei ole sellest identiline.

Giclée / Kunstiprint

Muuseumikvaliteediga giclée- või kangasprint kiire tootmisega ja paindlikud viimistlusvõimalused. ( Telli käsitsi maalitud reproduktsioon Ülemineku digitaalse pildi müügi kanalisse)

Corner sample of the P118B picture frame: vormitud polüstüreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: vormitud polüstüreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: vormitud polüstüreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: vormitud polüstüreen, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: vormitud polüstüreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: vormitud polüstüreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: vormitud polüstüreen, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: vormitud polüstüreen, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vormitud polüstüreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: vormitud polüstüreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vormitud polüstüreen, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vormitud polüstüreen, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vormitud polüstüreen, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: tammepuu või massivpuit, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: tammepuu või massivpuit, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: tammepuu või massivpuit, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: tammepuu või massivpuit, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: tammepuu või massivpuit, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: tammepuu või massivpuit, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: tammepuu või massivpuit, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: tammepuu või massivpuit, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: tammepuu või massivpuit, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: tammepuu või massivpuit, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: tammepuu või massivpuit, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: tammepuu või massivpuit, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: tammepuu või massivpuit, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: tammepuu või massivpuit, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: tammepuu või massivpuit, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: tammepuu või massivpuit, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standardne suurus
kohandatud
CM
INCH

Vali meie eelmääratud suurused, mis vastavad teose algupärastele proportsioonidele.

laius
kõrgus

Sisestage vajalik laius ja kõrgus, et see sobiks teie raamile või seinale. Trükki saab ainult lõigata, seda ei saa kunagi pildist suuremaks teha, seega ka differentse vormiga suurus kaotab osa pildist. Enne trükkimist saadame teile kinnitamiseks digitaalse näidisprojektsiooni. Sellel lehel näidatud pilt ei kujuta reaalset lõiget — seda näitab ainult näidisprojekttsioon.

Ülemaailmne tarne () 2 nädala jooksul, tavalise 4/5 nädala asemel. (23 oktoober)

Tasuta ekspresssaatmine üle maailma
Kõrgekvaliteediline lina-kangastest muld
Täielik transpordikindlustus
Tollimaksude tagastamise garantii
Värvitoime täpsuse garantii
100 päeva tagastusõigus (ainult defektide korral)
100% raha tagasi garantii
Hulgusoodustus

Kogu summa

€ 70

Rotoreliefs (Optical Discs) 2

Giclée / Kunstiprint

Reproduktsiooni mõõtmed

-

Lõppsumma

€ 70

Teave teose kohta

  • Artistic style: Abstract, Optical art
  • Subject or theme: Optical illusion, motion
  • Movement:
    • Dada
    • Conceptual Art
  • Medium: Lithography print

Kunstiteaduse kvartett

Iga küsimuse kohta on ainult üks õige vastus.

Küsimus 1:
Marcel Duchamp is best known for pioneering which art movement?
Küsimus 2:
What is the subject of Duchamp's 'Rotoreliefs (Optical Discs)'?
Küsimus 3:
The image provided shows 'Rotoreliefs (Optical Discs) 2' displayed on what?
Küsimus 4:
Duchamp initially experimented with which artistic style before moving towards more radical approaches?
Küsimus 5:
What was Duchamp's intention behind creating the 'Rotoreliefs'?

A Revolution in Perception: Marcel Duchamp’s Rotoreliefs

Marcel Duchamp, a name synonymous with artistic rebellion and intellectual provocation, stands as one of the most influential figures of the 20th century. While celebrated for his “readymades” – ordinary manufactured objects elevated to the status of art – his earlier explorations into kinetic art, embodied in the Rotoreliefs, reveal a fascinating precursor to his conceptual concerns and a profound engagement with the nature of perception itself. These weren’t static paintings meant for passive observation; they were designed to be *experienced*, set in motion to challenge our understanding of form, space, and even reality.

Created primarily in 1935, though conceived earlier, the Rotoreliefs (Optical Discs) are a series of optical illusion discs. Duchamp wasn’t interested in traditional painting techniques; instead, he employed lithography to create these circular compositions featuring abstract designs – often concentric circles and spiraling patterns rendered in stark black and white or bold color contrasts. The genius lies not just in the imagery itself, but in its intended function. These discs were designed to be mounted on a turntable (originally a modified phonograph) and spun at approximately 33 revolutions per minute. As they rotated, the designs would morph and distort, creating a mesmerizing optical effect – a sense of depth, movement, and even instability. The experience wasn’t about *seeing* a picture; it was about witnessing an illusion unfold before your eyes.

Beyond Retinal Art: Duchamp's Intellectual Pursuit

To understand the Rotoreliefs, one must grasp Duchamp’s evolving artistic philosophy. He increasingly rejected what he termed “retinal” art – works that merely pleased the eye without engaging the intellect. He sought to move beyond aesthetics, aiming instead for a cerebral and conceptual approach. The spinning discs were an attempt to bypass purely visual appreciation and tap into the mechanics of perception itself. Duchamp was fascinated by optics and how our brains interpret what we see. He deliberately created ambiguity and instability, forcing the viewer to actively participate in constructing meaning from the shifting forms. This active engagement foreshadowed his later readymades, where the artist’s choice – rather than skillful execution – became the primary artistic gesture.

A Legacy of Innovation

The Rotoreliefs weren't simply a fleeting experiment; they represent a pivotal moment in art history. They anticipated Op Art (Optical Art) by decades, influencing artists like Bridget Riley and Victor Vasarely who similarly explored the perceptual effects of geometric abstraction. More broadly, Duchamp’s work paved the way for Conceptual Art, where the idea behind the artwork takes precedence over its physical manifestation. The Rotoreliefs, with their emphasis on process, illusion, and intellectual engagement, embody this shift in artistic priorities. Owning a reproduction of one of these works isn't just acquiring an aesthetically pleasing image; it’s possessing a piece of art history – a testament to Duchamp’s revolutionary spirit and his enduring impact on the way we think about art and perception.

Küsimused ja vastused

Mis tüüpi teos on „Rotoreliefs (Optical Discs) 2“, autor Marceli Dupšan?

Kataloogis on teos „Rotoreliefs (Optical Discs) 2“, autor Marceli Dupšan liigitatud kui WallArt. See kategooria aitab leida sarnaseid teoseid.

Milline suurus "Rotoreliefs (Optical Discs) 2" minu toa jaoks sobib?

Soovitatav kombinatsioon teosele „Rotoreliefs (Optical Discs) 2“, autor Marceli Dupšan: Large trükis Living Room-s.

Millist atmosfääri toob ruumi „Rotoreliefs (Optical Discs) 2“, autor Marceli Dupšan reproduktsioon?

Olles meeleoluult Minimalist, soovitatakse teost "Rotoreliefs (Optical Discs) 2" ruumiks Living Room.


Kunstniku elulugu

Marcel Duchamp: Kunstirevolutsioon ja Ideede Võlu

Marcel Duchamp, sündinud Henri-Robert-Marcel Duchamp 28. juulil 1887 Blainville’is Normandias, oli rohkem kui kunstnik; ta oli filosoofiline provokaator, kes muutis radikaalselt kaasaegse kunsti suunda. Tema varajane elu, kuigi näiliselt tavapärane – kasvatatud perekonnas, mis hindas kunstilist väljendust ning kus mõlemad vennad jätkasid edukat karjääri artistitena – viitas tulevasele ikoonohjele. Duchamp alustas esmalt ametlikku õpet, omandades traditsioonilised oskused ja katsetades postimpressionistlike stiilidega. Kuid see akadeemiline vundament ei olnud iseendasse suunatud eesmärk, vaid pigem hüpe küsimuste juurde, mis puudutasid kunsti olemust, selle otstarvet ja definitsiooni. Ta ei tahtnud pelgalt kujutada maailma; ta püüdis väljakutsetele vastata, kuidas me seda tajume ning mida kunstist endast arusaadavaks teeb. See rahutu intellektuaalne uudishimu sai tema vilja saamise määravaks jooneks.

Kuberismist Dadaismini: Konventsioonide Hüljamine

Duchampi kunstiline tee oli märgitud pideva arenemisega, kindlalt kehtestatud normidest loobumisega. Tema esmane seotus kubismiga, mis on näha teostes nagu *Portree malemängijatest* (1911), näitas huvi fragmentaarse vormi ja mitmekordsete perspektiivide vastu – lahkumine traditsioonilisest kujutusest. Siiski, ta liikus peagi kaugemale puhtalt esteetilistest murest, teades, et pelgalt visuaalsete elementide ümberkorraldamine ei piisaks süvemate küsimuste lahendamiseks. Esimese maailmasõja õudused suurendasid seda rahulolematust, viies Duchampi Dadaismi omaktseltsele. See oli liikumine, mis sündis pettumusest ja loogika, mõistuse ning traditsiooniliste kunstiväärtuste hüljamisest. Just Dadaistliku raamistikus alustas Duchamp tõeliselt konventsionaalsete kunstimõistetega lõhkumist. Ta ei tahtnud luua ilusaid objekte; ta soovis provotseerida mõtlemist, väljakutsetele vastata ning paljastada esteetilise hindamise meeldivat juhuslikkust. Sel perioodil sündis tema kõige radikaalsem innovatsioon: 'readymade'.

Readymaded ja Kunsti Alandamine

Tavaste valmistoodete – valitud ja kunstina esitatud igapäevaste objektide – tutvustamine oli Duchampi olulisim panus 20. sajandi kunstile. Need ei olnud lihtsalt leitud objekte; need olid tahtlikud kunstilise alandamise aktid. Võttes tavalise eseme, nagu näiteks tualetipoti (*Vesinurgas*, 1917), kirjutades sellele nimega "R. Mutt" ja saates see kunstitreeningule, Duchamp küsis küsimusi kunstniku oskuse ning autorluse definitsioonist. Kas teose looja oli artistide käsi või pigem artisti *idee*? See küsimus sai keskseks tema praktikale ning pani aluse Kontseptuaalsele Kunstile. Teised tuntud readymaded, nagu *L.H.O.O.Q.* (1919), Mona Lisa postkaartreproduktsiooni, millele on lisatud vitsaga ja habe, olid mängulised, kuid teravad kriitika kunstiajaloo ning kehtestatud kultuuriikoonide vastu. Need teosed ei pidanud olema esteetiliste kvaliteetide poolest imetletavad; nad pidi provotseerima arutelu ning sundima vaatajaid ümber hindama, mis kunsti moodustab. Duchamp uskus, et kunst peaks elama meeles, mitte ainult silmas.

Pärand ja Püsiv Mõjutus

Marcel Duchampi mõju järgnevatele kunstnike põlvkondadele on mõõdetav. Ta muutis radikaalselt meie arusaamist kunstist ning rajas tee selliste liikumiste jaoks nagu Kontseptuaalne Kunst, Minimalismi, Pop Art ja arvukad teised. Tema rõhk artisti ideel – teose taga oleval kontseptsioonil – tema esteetiliste kvaliteetide ees jätkab kunstnike inspireerimist tänapäevani.
  • Kuberism: Varajane uurimine fragmentaarse vormi ja ruumilise kujutuse üle.
  • Dadaism: Loogika, mõistuse ning traditsiooniliste kunstiväärtuste hüljamine Esimese maailmasõja reaktsioonina.
  • Kontseptuaalne Kunst: Põhirõhk teose taga oleval ideel pigem kui selle esteetilistel kvaliteetidel.
Tema töö jätkab arutelu provotseerimist ning väljakutsetele vastamist, et vaatajad peaksid ümber hindama oma eeldusi loova ja kunstilise väljenduse kohta. Duchamp ei olnud pelgalt artist; ta oli filosoof, provokaator ning revolutsionäär, kes julges kõigest küsida. Ta jääb keskseks tegelaseks arutlustes kunsti olemuse ning selle rolli kohta ühiskonnas, tema pärand resonantsib võimsalt kaasaegses kunstimaailmas. *Suur Klaas* (1915-1923), oma keerulise sümbolismiga ja salaperase kujundusega, on tunnistus tema intellektuaalsest jõust ning püsivast mõjust. Duchampi töö ei ole vastuste andmise kohta; see on küsimuste esitamine – küsimused, mis jätkavad meid väljakutsetele vastamist ja inspireerimist tänapäevani.
Marceli Dupšan

Marceli Dupšan

1887 - 1968 , Prantsusmaa

Lühikest infot

  • Artistic Movement Or Style:
    • Kubism
    • Dadaism
    • Kontseptsionaalne kunst
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Kontseptsionaalne kunst
    • Pop Art
    • Minimalism
  • Date Of Birth: 28. juuli 1887
  • Date Of Death: 2. oktoober 1968
  • Full Name: Marcel Duchamp
  • Nationality: Prantsuse-Ameerika
  • Notable Artworks:
    • Fountain
    • L.H.O.O.Q.
    • The Large Glass
  • Place Of Birth: Blainville, Prantsusmaa
Avastage teoseid, mis on koondatud teemade, stiilide ja omaduste kaupa.