Papír

Průvodce studentskou tvorbou

The Standard Bearer

Jméno Třída Datum

Daniel Maclise, The Standard Bearer. Veřejná doména Objevte toto plátno v pohyblivém světle: kresbu, skutečnou barvu pod lakem i čistý pigment

Fakta

Umělec
Daniel Maclise originaluniqueart.com/cs/artists/daniel-maclise_cs/
Datum vzniku díla
1806 – 1870

V kontextu

The Standard Bearer — Daniel Maclise

Kdy mohl být tento obraz vytvořen?

  1. 1800
  2. 1810
  3. 1820
  4. 1830
  5. 1840
  6. 1850
  7. 1860
  8. 1870

Horní řada: roky. Dolní řada: věk umělce na začátku a na konci každého období — 0 při narození, 64 při smrti.

Shaded: životopis Daniel Maclise (1806–1870) každý obraz s datem vzniku, dekáda po dekádě

První díla: až do 1836 Hlavní období tvůrčí činnosti: 1836–1859 Pozdní díla: od 1859

Tyto tři pásma rozdělují díla s uvedeným datem na první čtvrtinu, prostřední polovinu a poslední čtvrtinu. Nejedná se o kompletní tvorbu daného umělce: úzká pásma mohou představovat spíše mezery v záznamech než období nečinnosti. Ty samé roky, v nichž se odehrává život umělce

U tohoto záznamu není uvedeno přesné datum — vzhledem k délce života umělce a stylu díla, jaké desetiletí byste odhadli?

Porovnat s

Vyberte si jedno z výše uvedených děl: uveďte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, ve které se liší.

Další díla, která se k tomuto hodí: originaluniqueart.com/cs/art/similar/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/

Barvy

Určeno podle obrazu

    Hlavní barva

    Walnut #5c3716

    Katalogizovaná paleta

    • #5C3716
    • #FCFCF9
    • #C6C3BA
    • #140B05

    Tyto barvy v rámci celé umělecké palety Najděte další obrazy podle barvy

    Paleta
    Earthy Dominantní barevná rodina na obrázku.
    Název hlavní barvy
    Walnut
    Intenzita
    Monochromatic Jak nasycené a rozmanité barvy jsou, od jediného tlumeného odstínu až po mnoho jasných tónů.
    Kontrast
    Serene Míra rozdílů v jasnosti a sytosti barev v rámci celého obrazu.
    Harmonie
    Strong Color Unity Jak dobře barvy spolu ladí, od kontrastních až po plně harmonické.
    Jasnost
    Deep_shadow Jak moc je obraz celkově světlý nebo tmavý, od hlubokého stínu až po jasný světelný vrchol.
    Nasycení
    Muted Jak čisté a syté jsou tyto barvy, od téměř šedých až po plně živé.

    Kde na světě se na tento obraz dívají lidé?

    • méně než 1%
    • 1–3%
    • 3–8%
    • 8–20%
    • 20% a více
    Tento obraz sám o sobě nemá pro zmapování dostatek zaznamenaných návštěvníků, proto tato deska obsahuje všechna díla autora Daniel Maclise za posledních dvanáct měsíců — celkem 5 zemí. Zdroj těchto údajů

    Deset nejvýznamnějších zemí

    1. 1 Čína 85,2%
    2. 2 Singapur 5,6%
    3. 3 Spojené království 3,7%
    4. 4 Hongkong 3,7%
    5. 5 Spojené státy americké 1,9%

    Najděte na mapě tři nejtmavší země. Nachází se v některé z nich muzeum, které toto malířské dílo uchovává? Napište jeden důvod, proč by se na něj mohli dívat lidé z dalekých krajin.

    Top 20 nejvíce prohlížených děl umělce Daniel Maclise

    1. 1 The Marriage of Strongbow and Aoife 6,3%
    2. 2 Madeline after prayer 4,8%
    3. 3 Charles lamb 4,8%
    4. 4 Washington Irving 4,8%
    5. 5 A Scene from 'Undine' (detail), 1843 3,2%
    6. 6 Snap-Apple Night 3,2%
    7. 7 The Origin of the Harp 3,2%
    8. 8 King Lear and Cordelia 3,2%
    9. 9 And in the First Career they Ran 3,2%
    10. 10 Winthrop Mackworth Praed 3,2%
    11. 11 The Opera Box, Design for a Wood Engraving. Tracing, from the Principal Figure in Reverse 1,6%
    12. 12 Cottage Group 1,6%
    13. 13 May 1,6%
    14. 14 Merry Christmas in the Baron's Hall 1,6%
    15. 15 Scene from Ben Jonson's Every Man in His Humour (Act II, Scene I) 1,6%
    16. 16 Charles Dickens 1,6%
    17. 17 The reign of King Richard the Third 1,6%
    18. 18 The Death of Nelson (detail) 1,6%
    19. 19 Francis I And Diane Of Poitiers 1,6%
    20. — The Standard Bearer tento obraz 0,0%

    Tyto práce společně si nárokují 54,3% veškeré pozornosti, kterou obrazy tohoto umělce obdržely za posledních dvanáct měsíců. Katalog obsahuje 221 děl tohoto umělce, z nichž 48 byla prohlédnuta alespoň jednou. Tento obraz zatím v daném období nebyl prohlédnut – uzavírá seznam bez uvedeného pořadí. Stále stejné, měsíc po měsíci

    Sloupce měří pozornost, nikoliv kvalitu. Vyberte dílo na vrcholu a toto: uveďte jednu věc, která by mohla způsobit, že si obraz získá slávu mimo to, jak je vymalovaný.

    Umělec a muzeum

    Autor

    Daniel Maclise

    Narozen(a) v Cork, Irsko

    Early Life and Education

    Daniel Maclise, narozený 25. ledna 1806 v Corku, Irsko, byl synem Alexander McLisha, řemeslníka a obchodu s kůží, a Rebecca McLeishové. Jeho rané vzdělání proběhlo v Corku, kde již od dětství projevoval mimořádný talent pro kreslení a umění. Získal základní znalosti na místní škole, ale jeho vášeň pro umění byla tak silná, že se rozhodl věnovat se mu plně. Studoval na Cork School of Art, kde zdokonalil své technické dovednosti v oblasti kresby a anatomie – klíčové prvky pro úspěšné portréty i historické obrazy. Jeho rodina, i přes finanční omezení, ho podporovala ve snaze o uměleckou kariéru, což bylo v té době poměrně vzácné.

    Move to London and Royal Academy

    V roce 1827 se Maclise rozhodl pro ambiciózní krok – přestěhování do Londýna, města, které se stalo centrem umění a kultury v té době. Sám si financoval tuto cestu, což svědčí o jeho odhodlání a víře ve svůj talent. Ihned po příjezdu vstoupil do Royal Academy Schools, kde se mohl dále rozvíjet a zdokonalovat své schopnosti. Zde exceloval především v oblasti životopisu a historického malířství – žánry, které se staly jeho specializací. V roce 1835 získal titul asociovaného člena Royal Academy, což byla významná uznání jeho talentu a umělecké kvality. V roce 1840 byl pak povýšen na plného člena Royal Academy, čímž se stal jedním z nejvýznamnějších malířů své doby.

    Career and Notable Works

    Maclise rychle získal uznání pro své portrétní schopnosti, zejména pro své díla zobrazující významné osobnosti té doby – Charlese Keana a Niccolò Paganiniho. Kromě portrétů se však prosadil i v historickém malířství, kde vytvořil řadu monumentálních obrazů, které se staly ikonami viktoriánské umělecké scény. Mezi jeho nejznámější díla patří Svatba Strongbowa a Aoife, která se nachází ve Westminster Paláci, a Smrt Napoleona, také umístěná v tomto významném sídle. Dalšími klíčovými obrazy jsou Schůzka Wellingtona a Blücherra po bitvě u Waterloo a Úmrtí Napoleona. Kromě velkých historických obrazů se Maclise věnoval i ilustracím, zejména pro slavné knihy Charlese Dickensa, čímž významně přispěl k popularizaci díla tohoto autora.

    Artistic Style and Influences

    Maclisův umělecký styl byl charakteristický kombinací historické narace s prvky realismu a portrétní techniky. Velký vliv na jeho tvorbu měla francouzská a klasická umění, zejména po návštěvě Paříže v roce 1830, kde se setkal s nejnovějšími trendy a technikami. Jeho obrazy často zobrazovaly scény z historie, literatury (například díla Williama Shakespeara) a mytologie. Maclise byl známý svým pečlivým zobrazením detailů a charakterizace postav v obou portrétech i historických kompozicích. Jeho práce se vyznačovaly precizností, dramatickým efektem a schopností vyprávět příběh prostřednictvím obrazu.

    Later Life and Legacy

    Maclise byl velmi oddaný svému umění, což však mělo negativní dopad na jeho zdraví. V roce 1865 odmítl funkci předsedy Royal Academy kvůli pokleslému zdravotnímu stavu. Zemřel v Chelsea v Londýně v roce 1870. Jeho monumentální fresky ve Westminster Paláci zůstávají významnými příspěvky britského umění a architektury, svědectví o jeho talentu a vlivu na viktoriánskou éru. Jeho ilustrace pro knihy Charlese Dickensa se staly populárními a přispěly k rozšíření dosahu díla tohoto autora. Maclise je považován za klíčovou postavu viktoriánského malířství, který spojil neoklasicistní tradice s realismem a otevřel cestu novým uměleckým směrům. Jeho dílo i dnes fascinuje diváky a odborníky na umění po celém světě.

    Kde si přečíst více informací

    • Autor díla Daniel Maclise originaluniqueart.com/cs/artists/daniel-maclise_cs/
    • Podobná díla Další díla k porovnání originaluniqueart.com/cs/art/similar/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/

    Najděte si online

    QR kód odkazující na stránku ke stažení The Standard Bearer

    originaluniqueart.com/cs/art/download/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/

    Jak citovat toto dílo

    MLA
    Maclise, Daniel. The Standard Bearer. n.d., https://originaluniqueart.com/cs/art/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/
    APA
    Maclise, Daniel (n.d.). The Standard Bearer [Painting]. https://originaluniqueart.com/cs/art/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/
    Chicago
    Daniel Maclise. The Standard Bearer. n.d. https://originaluniqueart.com/cs/art/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/
    Harvard
    Maclise, Daniel (n.d.) The Standard Bearer. Available at: https://originaluniqueart.com/cs/art/daniel-maclise-the-standard-bearer-8LHQS8-en/

    Zaměřte se pozorně

    The Standard Bearer — Daniel Maclise

    Zaměřte se na detail

    Odpovídejte vlastními slovy. Neexistují zde žádné špatné odpovědi – pouze odpovědi, které dokážete vysvětlit.

    1. Co vás zaujme jako první a proč?
    2. Které barvy nebo tvary vytvářejí atmosféru – a jaká to je atmosféra?
    3. Kolik tváří dokážete najít? ____ (v našem katalogu jich vidíme 1 — souhlasíte?)
    4. V našem katalogu je toto dílo zařazeno pod: nudes. Souhlasíte? Co byste k němu přidali nebo co byste z něj odebrali?
    5. Znovu se podívejte na dílo The Marriage of Strongbow and Aoife, které jste v tomto průvodci viděli dříve. Jmenujte dvě věci, které má společné s tímto dílem, a jednu věc, která je odlišná.

    Vaše odpověď

    Napište krátký odstavec o tomto uměleckém díle. Vycházejte při psaní z faktů uvedených v předchozích částech tohoto průvodce a ze svých předchozích odpovědí.

    Otázky a odpovědi

    Lze obraz díla „The Standard Bearer“ od Daniel Maclise volně reprodukovat?

    Stav autorských práv pro dílo „The Standard Bearer“ od Daniel Maclise: toto dílo spadá do v rámci volného užití – autorská práva vypršela. To určuje, zda lze volně vytvářet reprodukce tohoto obrazu.

    Jak je popsána barevná paleta díla „The Standard Bearer“ od Daniel Maclise?

    Dílo „The Standard Bearer“ od Daniel Maclise využívá Earthy barevnou paletu, která definuje celkový barevný charakter celé práce.

    Lze dílo „The Standard Bearer“ zobrazit v náhledu v rozšířené realitě?

    Stránka Náhled v rozšířené realitě pro dílo „The Standard Bearer“ od Daniel Maclise využívá rozšířenou realitu k tomu, abyste si toto umělecké dílo mohli pomocí kompatibilního zařízení prohlédnout přímo ve svém vlastním prostoru.