Blue Elegy
Umělecké dílo zobrazené na této stránce je chráněno autorským zákonem, což znamená, že nemůžeme legálně vytvářet ani prodávat jeho identickou reprodukci. Tato ochrana je vymáhána na základě mezinárodních dohod, jako například Berberská úmluva a národními zákony, včetně těch stanovených v Americký autorský zákon – Díl 17. Všechna práva vyhrazena.
Jako etická a právní alternativa nabízíme vlastní, ručně malovaná umělecká díla inspirovaná originálem. Naši zdatní a profesionální umělci si pečlivě studují styl, náladu a uměleckou podstatu originálu, aby vytvořili nové, jedinečné dílo, které vyvolává stejný pocit – přičemž zůstává samostatným originálním tvůrčím dílem.
Tato metoda je plně v souladu s autorským právem, protože nezahrnuje kopírování ani duplikování chráněného díla. Jde o kreativní reinterpretaci – nový obraz, který je inspirován originálem, ale není s ním identický.
Ručně malovaná olejová reprodukce
Rukou malované olejné plátno v libovolném rozměru i s rámem, vyrobené našimi umělci na zakázku. ( Přepnout na tisk
Přepnout na digitální obraz)
P118B Kč10
P118H Kč10
P118W Kč10
P438Z Kč10
P508JH Kč12
P508YH Kč12
P805H Kč10
P805Z Kč10
P919BZ Kč10
P919G Kč10
P919XJ Kč10
P959ZH Kč10
P968JZ Kč12
W106C Kč8
W218G Kč10
W218JH Kč8
W218Y Kč10
W307PJ Kč10
W316G Kč10
W316PJ Kč8
W316Y Kč10
W398PJ Kč8
W4111J Kč10
W500HY Kč15
W500JH Kč15
W692G Kč12
W849H Kč8
W940BG Kč15
W953PJ Kč8
Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.
Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Protože se jedná o ruční malbu, při výběru jiného formátu může umělec kolem obrazu domalovat o něco více, nebo jej mírně oříznout — rozhodnete si vy. Před zahájením malby vám zašleme digitální náhled ke schválení. Obraz zobrazený na této stránce neodpovídá skutečnému výsledku — pouze digitální náhled jej zobrazuje.
Po přijetí objednávky vám tým OriginalUniqueArt.com zašle e-mail s pokyny a poskytne náhledovou verzi.
Celosvětová doprava () za 3–4 týdny namísto standardních 5 týdnů. (25 říjen). Bez kompromisů v kvalitě.
Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Kompletní pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného souladu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% záruka vrácení peněz
Sleva při více objednávkách
Blue Elegy
Technika reprodukce
Rozměry reprodukce
-
Celková cena za vybrané možnosti reprodukcí
Kč 6415
The Echoes of Sorrow: Exploring Blue Elegy
To stand before Robert Motherwell’s Blue Elegy is to enter a space of profound, quiet contemplation. This abstract masterpiece does not shout its emotions; rather, it whispers them across the canvas in shades of deep blue and luminous gold. The work immediately envelops the viewer in an atmosphere steeped in melancholy, inviting a moment of pause from the clamor of the everyday world. Motherwell, a titan of American Abstract Expressionism, masterfully guides us through forms that feel both monumental and ephemeral, suggesting a dialogue between enduring grief and fleeting moments of grace.
Composition and Chromatic Resonance
The visual architecture of Blue Elegy is built upon an interplay of large, irregular blue shapes that seem to float weightlessly against a muted ground—a subtle tapestry woven from grey and pale green undertones. These central forms are not merely placed; they resonate with one another, creating a dynamic yet balanced tension. Capping this composition, a delicate horizontal band of golden pigment acts like a celestial horizon line or perhaps the gilded edge of memory itself. The color palette is overwhelmingly cool, dominated by blues ranging from soft turquoise to deep cyan, which speaks directly to themes of introspection and sorrow. This coolness is beautifully counterpointed by the warm, elegant gleam of the gold, preventing the mood from descending into pure despair.
Technique: Gesture and Fluidity
Examining the surface reveals Motherwell’s signature gesture. The blue forms possess an organic quality; they lack the rigidity of defined outlines, suggesting instead that they were applied with broad, sweeping brushstrokes—a visible record of the artist's emotional outpouring. While the overall effect is one of soft blending and fluidity, there is a palpable sense of layered paint application beneath the surface, hinting at the depth of thought required to achieve such tonal subtlety. The technique eschews sharp edges for blurred transitions, allowing the viewer’s eye to wander across the painted expanse as if tracing the passage of time itself.
Symbolism and Emotional Impact
The title itself, Blue Elegy, anchors the piece in a tradition of lamentation. In art history, blue has long been associated with depth, spirituality, and sadness, while elegy speaks directly to mourning. Motherwell transforms this personal emotional landscape into universal abstraction. The shapes become stand-ins for intangible feelings—the weight of memory, the quiet ache of loss. For the collector or designer, this piece offers more than mere decoration; it is a sophisticated focal point that imbues a room with intellectual depth and soulful resonance. It suggests that beauty can be found even within moments of profound sadness.
A Modern Heirloom for Your Space
Whether you are curating a gallery wall or seeking an anchor piece for a contemplative living space, Blue Elegy offers unparalleled artistic gravitas. Its abstract nature means it interacts with your existing décor in conversation rather than competition. The blend of cool blues and warm gold ensures that it complements both minimalist modern settings and richly textured interiors alike. Owning this reproduction is acquiring not just paint on canvas, but a tangible echo of one of the most influential voices in twentieth-century art—a vision of grief rendered into breathtaking, enduring beauty.
Otázky a odpovědi
Jaké emoce vyvolávají barvy díla „Blue Elegy“ od Robert Motherwell?
V díle "Blue Elegy" doprovází Neutrals barev Melancholic pocit.
Jaké nastavení tisku se doporučuje pro „Blue Elegy“ od Robert Motherwell?
Velikost Medium, orientace Landscape: toto je doporučená konfigurace tisku pro dílo „Blue Elegy“ od Robert Motherwell.
Jaké téma a atmosféru spojuje dílo „Blue Elegy“ od Robert Motherwell?
„Blue Elegy“ zobrazuje melancholy, grief, blue, gold, form, gesture, contemplation a jeho zachycená nálada je Calm.
Biografie umělce
Robert Motherwell: Zrcadlo Smrti a Odvaha Formy
Robert Motherwell, narozený v Aberdeenu ve Washingtonu roku 1915 a zemřelý v Provincetowanu v Massachusetts roku 1991, se stal jednou z nejvýznamnějších postav amerického abstraktního expresionismu – uměleckého hnutí, které navždy změnilo směr dvacátého století. Jeho dětství, strávené mezi úchvatnými scenériemi Pacifického severozápadu a vlivným otcem, bankéřem s ambicemi na Kalifornii, formovalo jeho uměleckou citlivost a zároveň v něm zrodila odhodlání, které ho vedlo skrze akademické studium a nakonec k definování jeho tvůrčího poslání. Motherwellova raná léta byla poznamenána astmatem, ale také hlubokým spojením s krajinou severozápadu. Studoval filosofii na Stanfordské univerzitě, kde se setkal s modernistou Arthurem Onckenem Lovejoyem a Davidem Wite Prallem. Tato intelektuální základna zásadně ovlivnila jeho umělecké vidění a probudila v něm fascinaci literaturou – zejména Mallarmého, Joyce, Poea a Paza – která se stala nedílnou součástí jeho díla. Klíčovým momentem bylo roku 1940, kdy se přestěhoval do New Yorku a začal studovat na Columbijské univerzitě pod vedením Meyera Shapiroa. Shapiro ho uvedl do světa pařížských surrealistů – Maxe Ernsta, Andrého Bretona a Wolfganga Paalena – a povzbudil ho k přijetí „automatického“ kreslení jako metody pro přístup k nevědomí.Elegie ke Španělské republice: Monumentální Zkoumání Ztráty
Motherwellova umělecká průlomová chvíle nastala v roce 1949 se začátkem jeho ikonické série *Elegies to the Spanish Republic* – monumentálního díla, které zahrnovalo více než sto olejů a nespočet skic. Tato série, zrozená z hlubokého zapojení do politických otřesů spojených s frankistickým Španělskem, představuje Motherwellův nejtrvalejší příspěvek k dějinám umění. Elegie se vyznačují svou strohou jednoduchostí: hustě naskládané černé inkoustové skvrny na bílém papíře, pečlivě vytvořené tak, aby vyvolávaly hlubokou emocionální rezonanci. Tyto plátna ztělesňují jeho mistrovství formální inovace – záměrné odmítnutí tradiční perspektivy a závazek k prozkoumávání expresivního potenciálu gesta a textury. Vytvářel je s vrstvením inkoustových skvrn, čímž vytvářel texturované povrchy, které se zdály pulzovat latentní energií. Výsledné kompozice jsou záměrně nejednoznačné, vybízející diváky k zamyšlení nad tématy ztráty, žalu a existenční kontemplace.Za Elegiemi: Krajina a Koláž – Rozšíření Uměleckého Vizu
Zatímco série *Elegies* upevnila Motherwellovu pověst mistra emotivní abstrakce, jeho umělecké zkoumání přesahovalo tento jedinečný projekt. Neustále se vracel k tématům krajiny – zejména ke kalifornským kopcím – čerpaje inspiraci z rozlehlých výhledů, které formovaly jeho dětství. Kromě toho experimentoval s kolážovými technikami, začlenil do svých pláten nalezené materiály a vytvářel tak vrstvené textury a vizuální narativy. Jeho náčrtník z Mexika – společné dílo s Robertem Mattou – demonstruje posun směrem ke spontánnějším grafickým kadencím, odrážející Paalenův vliv na jeho umělecký proces. Motherwellova práce ovlivnila i další abstraktní expresionisty jako Helen Frankenthaler a Jackson Pollock, čímž podpořil dialog o roli emocí ve výtvarném vyjádření.Dědictví a Historický Význam
Robert Motherwellovo dědictví přesahuje pouhou stylistickou inovaci; artikuloval hluboký filozofický postoj k schopnosti umění konfrontovat smrtelnost a vypořádat se s komplexními emocionálními realitami. Jeho neochvějné oddanost zkoumání těchto témat – v kombinaci s jeho mistrovským ovládáním formálního jazyka – ho ustanovily jedním z nejvýznamnějších hlasů své generace, čímž si zajistil své místo mezi titány dvacátého století. Zemřel roku 1991 v Provincetowanu a zanechal po sobě dílo, které i nadále inspiruje umělce a vědce a zajišťuje jeho trvalý vliv na dějiny moderního umění.Robert Motherwell
1974 - 1991 , Spojené státy americké
Rychlé informace o umělci
- Celé Jméno: Robert Burns Motherwell
- Datum Narození: 24. ledna 1915
- Datum Úmrtí: 16. července 1991
- Místo Narození: Aberdeen, Washington
- Národnost: Američan
- Odkaz Na Umělce:
- Jackson Pollock
- Helen Frankenthaler
- Ovlivnění Umělci:
- Mallarmé
- James Joyce
- Poe
- Paz
- Umělecký Směr: Abstraktní expresionismus
- Významná Díla: ['Elegie ke Španělské republice']

Skleněná varianta je dostupná pouze u rozměrů menších než 110 cm
