Menu
Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

Carriage Horse

Experience Bonnard's 'Carriage Horse,' a vibrant Post-Impressionist masterpiece! Dynamic brushstrokes & rich colors capture a fleeting moment of Parisian life.

Pierre Bonnard (1867-1947) byl francouzský malíř známý pro intimní scény, bohaté barvy a styl 'Intimist'. Objevte jeho ikonické díla, jako "Žena v kostkovaném šatech"!

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (23 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1716

Carriage Horse

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1716

Rychlé informace

  • Dimensions: 30 x 40 cm
  • Artist: Pierre Bonnard
  • Subject or theme: Horse and carriage scene
  • Movement: Post-Impressionism
  • Title: Carriage Horse

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
What art movement is Pierre Bonnard’s ‘Carriage Horse’ most closely associated with?
Otázka 2:
Approximately when was 'Carriage Horse' created?
Otázka 3:
What is a prominent color dominating the background in ‘Carriage Horse’?
Otázka 4:
Which of the following best describes Bonnard's brushwork style in this painting?
Otázka 5:
What is a key characteristic of Post-Impressionism, as exemplified by Bonnard’s work in ‘Carriage Horse’?

Carriage Horse by Pierre Bonnard: A Glimpse of Parisian Life

Pierre Bonnard's "Carriage Horse," painted in 1895, is a captivating example of Post-Impressionism that transports viewers to the bustling streets of late 19th-century Paris. This oil on panel painting, measuring 30 x 40 cm, showcases Bonnard’s unique ability to capture fleeting moments and evoke a sense of intimacy through vibrant color and expressive brushwork.

Post-Impressionist Style and Influences

"Carriage Horse" firmly belongs to the Post-Impressionist movement, which emerged as a reaction against Impressionism's focus on purely optical effects. While acknowledging the importance of light and color, Post-Impressionists sought to convey deeper emotions and subjective experiences. Bonnard’s work exemplifies this shift, prioritizing expressive use of color over strict representational accuracy.

  • Color Palette: The painting is dominated by a striking yellow hue in the background, creating a warm and inviting atmosphere. Greens and reds are also prominent, contributing to the overall vibrancy.
  • Brushwork: Bonnard employs loose, visible brushstrokes that add dynamism and texture to the scene. This technique moves away from the smooth surfaces favored by earlier Impressionists.
  • Japanese Influence: Early in his career, Bonnard was heavily influenced by Japanese prints, evident in the flattened perspective and decorative qualities of his compositions.

Composition and Subject Matter

The central focus of "Carriage Horse" is a woman partially obscured behind the large wheel of a carriage. The composition isn't about precise detail; rather, it’s about capturing a feeling – a sense of movement, perhaps a fleeting memory or observation from daily life. The figure's face is not clearly defined, adding to the painting's enigmatic quality and inviting viewers to project their own interpretations onto the scene.

  • Dynamic Perspective: Bonnard deliberately avoids traditional perspective techniques, creating a flattened space that enhances the dreamlike atmosphere.
  • Symbolism of the Carriage Horse: The carriage horse itself represents more than just transportation; it symbolizes the rapid modernization and changing urban landscape of Paris during this period.

Emotional Impact and Legacy

"Carriage Horse" is not merely a depiction of a Parisian scene; it's an exploration of mood, memory, and the beauty found in everyday moments. The painting’s warm color palette and loose brushwork create a sense of intimacy and tranquility, inviting viewers to pause and reflect. Bonnard’s ability to evoke such profound emotion through seemingly simple subjects solidified his place as a leading figure in Post-Impressionism and continues to inspire artists and art lovers today.

Otázky a odpovědi

Jakou atmosféru do interiéru přináší „Carriage Horse“ od Pierre Bonnard?

Romantic atmosféra díla „Carriage Horse“ od Pierre Bonnard skvěle ladí s doporučeným prostorem: jako Living Room.

Kde si mohu stáhnout „Carriage Horse“ od Pierre Bonnard?

Digitální verzi díla „Carriage Horse“ od Pierre Bonnard si můžete stáhnout na stránce Stáhnout jako stažení digitálního obrazu ve vysokém rozlišení.

Jak "Carriage Horse" vyvažuje světlo a stín?

„Carriage Horse“ má celkovou jasnost brilliant a jeho luminance je Bright Balance.


Biografie umělce

A Life Bathed in Light: The World of Pierre Bonnard

Pierre Bonnard, narozený v roce 1867 v pařížské čtvrti Fontenay-aux-Roses, nebyl předurčen k životu ponořenému do uměleckého vyjádření. Jeho otec, vysokopostavený úředník ve francouzském Ministerstvu války, viděl pro syna právnickou kariéru. Mladý Pierre s úctou studoval právo a v roce 1888 získal licenci, ale jeho srdce patřilo jinam – do kouzla barvy a tvaru. Tato duality, tento napětí mezi očekáváním a vášní, subtilně ovlivňovalo jeho umělecké putování, přinášejíc do jeho děl jedinečnou intimitu. Zpočátku se zabýval karikaturami, zdokonalujíc si schopnost pozorovat, která později rozkvetla v precizním zobrazení každodenního života. Nicméně právě v Académie Julian našel Bonnard svůj skutečný směr, setkávaje se s podobně smýšlejícími umělci, kteří odmítali akademické konvence a přijímali avantgardní ducha, který se šířil Paříží. Tato schůzka vedla ho k Nabisům – skupině umělců, včetně Maurice Denise, Paula Sérusiera a Édouarda Vuillarda – kteří usilovali o to, aby umění obohacili o duchovní a symbolické prvky, přesahující pouhé zobrazení reality směrem k prozkoumávání vnitřního zážitku.

The Nabi Years and the Cultivation of Intimacy

Spolupráce s Nabisům byla pro Bonnarda klíčová. Důraz této skupiny na ploché tvary, výrazné barevné palety a odmítání tradiční perspektivy rezonoval hluboko v jeho uměleckých cíticích. Vzrušený japonskými rytinami – jejich elegantními liniemi a harmonickými kompozicemi – a symbolistickou explorací subjektivního emocí, Bonnard začal vyvíjet svůj charakteristický styl. Nezajímal ho rozsáhlé příběhy nebo historické alegorie; místo toho se obrátil dovnitř, zaměřujíc se na klidné okamžiky každodenního života: ženu v koupelně, rodinu u večeře, slunnečnou zahradu. Tyto scény nebyly pouhými zobrazeními situací, ale destiláty pocitů – evokacemi vzpomínek a atmosféry. Tento důraz na intimní domácnost si získal ho proslulý لقب “Intimist,” který dokonale zachycuje emocionální hloubku jeho děl. Jeho obrazy se nesoustředí na *co* je zobrazeno, ale na *jak* se to cítí v přítomnosti těchto momentů. Pracoval z paměti, důkladně kreslil a poté tyto dojmy překládal na plátno s mimořádnou citlivostí k světlu a barvě. Nezajímal ho doslovný obraz reality, ale spíše zachycení subjektivního zážitku – pocitů, vzpomínek. Jeho krajiny nebyly pouhými zobrazeními míst, ale emocionálními reakcemi na ně, filtrovanými skrze osobní zkušenost.

Color as Emotion: A Master Colorist

Bonnardova mistrovská práce s barvou je bezpochyby jeho nejvýraznější charakteristika. Nezískával barvu jen tak, ale *cítil* ji, dovoloval jí určovat náladu a atmosféru jeho obrazů. Jeho paleta byla živá, ale zároveň nuancovaná, často používající neočekávané kombinace, které vytvářely pocit zářivého světla. Slavně by se vrátil k dokončeným plátnům a jemně upravoval barvy napříč mnoha díly, aby dosáhl dokonalé harmonie – důkazem jeho posedlosti chromatičskou rovnováhou. Nebyla to snaha o realistické zobrazení, ale spíše zachycení subjektivního zážitku z barvy – její schopnosti vyvolat emoce a vzpomínky. Bonnard se odklonil od přímého pozorování, raději maloval z paměti, což mu umožnilo vnést do svých scén snovou atmosféru. Jeho portréty nebyly pouhými zobrazeními osobností, ale vyjádřením jejich nitra a charakteru.

Later Life and Lasting Legacy

S postupujícím věkem se Bonnardův umělecký fokus dále přesunul k prozkoumávání barvy a světla. Trávil stále více času venku, fascinován méditeránním pobřežím a jeho intenzivním zářením. Jeho vztah s Marthe de Meligny, jeho manželkou a neustálou múzou, zůstal centrální součástí jeho života a díla. Ona se často objevovala v jeho obrazech, zobrazována v intimních situacích, které vyzařovaly klidnou grácii a intimitu. V roce 1912 koupil “La Roulotte” ve Vernonne, založil si tak blízké přátelství s Claude Monetem. Tato sousednost mistra impresionismu dále podněcovala Bonnardovu prozkoumávání světla a barvy, i když vždy udržoval svůj vlastní, odlišný umělecký pohled. Pokračoval v malování až krátce před svou smrt v roce 1947, zanechávaje za sebou dílo, které stále fascinuje a inspiruje. Bonnardův vliv na pozdější generace umělců je nepopiratelný. Jeho důraz na subjektivní zážitek, mistrovská práce s barvou a oslava každodenního života zanechaly nezapomenutelnou stopu v moderním umění. Ukázal, že krása může být nalezena nejen ve velkých gestech nebo hrdinských příbězích, ale i v klidných okamžicích života – osvětlených světlem a nabitých emocemi.

Notable Works & Collections

  • Woman in Checkered Dress (1890): Raný příklad jeho stylu inspirovaného Nabis, ukazující ploché tvary a výrazné barevné kombinace.
  • The Dining Room (1913): Charakteristická intimní scéna, zachycující teplo a blízkost domácího života.
  • Bowl of Fruit (c. 1933): Ukazuje jeho mistrovskou práci s portrétem, s živými barvami a pocitem zářivého hloubkového prostoru.
  • The Almond Tree in Blossom (1947): Jedna z jeho posledních prací, dokončená těsně před smrtí, ukazující pokračující prozkoumávání barvy a světla.
Bonnardova díla jsou nalezena v předních muzejích po celém světě, včetně:
  • Marmottanův muzeum v Paříži, Francie
  • Chicago Art Institute
  • Muzeum moderního umění v New Yorku
  • Tate Modern, Londýn
Pierre Bonnard

Pierre Bonnard

1867 - 1947 , Francie

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Postimpresionismus, Intimismus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Les Nabis']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Monet
    • Toulouse-Lautrec
  • Date Of Birth: 3. října 1867
  • Date Of Death: 23. ledna 1947
  • Full Name: Pierre Bonnard
  • Nationality: Francouzský
  • Notable Artworks:
    • Žena v kostkovaném obleku
    • Jídelna
    • Nůž a ovoce
  • Place Of Birth: Fontenay-aux-Roses, Francie
Prozkoumejte umělecká díla uspořádaná podle témat, stylů a charakteristik.