Still Life with Can
Ručně malovaná olejová reprodukce
Ručně malované olejné plátno v libovolném rozměru i s rámem, vyrobené našimi umělci na zakázku. ( Přepnout na tiskové verze
Přepnout na digitální verzi obrazu)
Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.
Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Protože se jedná o ruční malbu, při výběru jiného formátu může umělec kolem obrazu domalovat o něco více, nebo jej mírně oříznout — rozhodnete si vy. Před zahájením malby vám zašleme digitální náhled ke schválení. Obraz zobrazený na této stránce neodpovídá skutečnému výsledku — pouze digitální náhled jej zobrazuje.
Po přijetí objednávky vám tým OriginalUniqueArt.com zašle e-mail s pokyny a poskytne náhledovou verzi.
Celosvětová doprava () za 3–4 týdny namísto standardních 5 týdnů. (22 říjen). Bez kompromisů v kvalitě.
Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách
Still Life with Can
Technika provedení
Velikost reprodukce
-
Celková cena
Kč 6422
Expressionist Style
The Expressionist movement, which emerged in the early 20th century, emphasized the expression of intense emotions and inner experiences. Lyonel Feininger's work is a prime example of this style, with its vibrant colors and distorted forms creating a sense of tension and energy. The Still Life with Can painting is no exception, with its bold brushstrokes and clashing colors evoking a sense of dynamic movement.Influences and Inspirations
Lyonel Feininger's work was influenced by various artists and movements, including Pablo Picasso and the Cubist movement. The Still Life with Can painting also reflects the artist's interest in architecture and the sea, with its geometric forms and muted color palette. For more information on Lyonel Feininger's life and work, visit /en/art/show/art-aq7ftw-en/- Key Features: Bold colors, distorted forms, and a sense of dynamic movement.
- Influences: Cubism, Fauvism, and architecture.
- Style: Expressionist, with elements of Cubism and Fauvism.
The Museum Formerly Collection Bernhard Koehler in Berlin, Germany, is also a great resource for learning about Expressionist art and Lyonel Feininger's work. For more information, visit /art/list/?Filter=A@D3BMNH-The-Museum-Formerly-Collection-Bernhard-Koehler-(Berlin-Germany).
Otázky a odpovědi
Jsou barvy díla „Still Life with Can“ od Lyonel Feininger syté, nebo tlumené?
Paleta díla "Still Life with Can" má v nasycení hodnotu Clear Color Presence.
Mohu si prohlédnout "Still Life with Can" v celoplátno formátu slideshow?
Diaporama díla „Still Life with Can“ si můžete prohlédnout na stránce Diaporama tohoto díla.
Jakou barevnou harmonii představuje dílo „Still Life with Can“ od Lyonel Feininger?
Barevná harmonie díla "Still Life with Can" je hodnocena jako Strong Color Unity.
Biografie umělce
Raný život a kariéra: Od karikaturisty k výtvarnému umění
- Narození a rodina: Lyonel Charles Adrian Feininger se narodil 17. července 1871 v New Yorku. Jeho otec, Karl Feininger, byl německo-americký houslista a skladatel, zatímco jeho matka, Elizabeth Feiningerová, byla americkou zpěvačkou. Toto umělecké zázemí zásadně ovlivnilo jeho raný rozvoj.
- Rané vzdělání a evropské cesty: V roce 1887, v šestnáctti letech, Feininger cestoval do Evropy za studiem hudby, ale brzymile svou pozornost obrátil k umění. Studium kresby absolvoval v Hamburku a Berlíně.
- Kariéra v komerčním umění: Od roku 1894 si Feininger vybudoval úspěšnou kariéru karikaturisty pro různé německé, francouzské a americké časopisy. Jeho komiksy, jako například „The Kin-der-Kids“ a „Wee Willie Winkie's World“, získaly značnou popularitu a představily jeho unikátní grafický styl.
- Přechod k výtvarnému umění: Po dvacetileté éře v komerčním umění se Feininger ve věku 36 let rozhodl přejít k čistému výtvarnému malířství. Tento krok znamenal zásadní zlom v jeho umělecké cestě.
Expresionismus a vliv školy Bauhaus
- Připojení k expresionistickým skupinám: Feininger se stal předním představitelem expresionismu, když se připojil k vlivným skupinám jako Die Brücke, Novembergruppe a Gruppe 1919. Jeho dílo v tomto období odráželo důraz tohoto hnutí na emocionální vyjádření a subjektivní prožitek.
- První sólová výstava: Jeho první sólová výstava v galerii Sturm v Berlíně (1917) byla klíčovým momentem, který ho ugruntoval jako významnou postavu světové scény.
- Mistr školy Bauhaus: V roce 1919 jmenoval Walter Gropius Feiningera prvním pedagogem na revoluční škole umění a designu Bauhaus. Působil jako mistr zodpovědný za grafickou dílnu, kde zásadně ovlivnil četné studenty.
- Umělecký styl: Jeho tvorbu charakterizovaly prismaticky rozbité tvary, průsvitné barvy a odkazy na architekturu i moře, což ho řadí mezi představitele klasického modernismu.
Hlavní díla a umělecký vývoj
- Raná námořní malba: Během letních prázdnin na ostrově Usedom (1909–1918) Feininger vytvořil četná námořní malovaná díla zachycující Baltské moře, která demonstrovala jeho neustále se vyvíjející styl.
- Významná díla: Mezi jeho nejvýznamnější práce patří například „Werder I“ (vodová barva), „Gaberndorf II“ (papír) a „Boats“ (kubismus, olej na plátně). Tato díla jsou ukázkou jeho jedinečné kombinace expresionistických technik a architektonických témat.
- Fotografická tvorba: Mezi lety 1928 a polovinou 50. let 20. století Feininger vytvořil rozsáhlou tvorbu fotografických děl, což dokázalo jeho všestrannost jako umělce.
- Hudební kompozice: Skládal také několik skladeb pro klavír a fugy pro organy, čímž odhalil další rozměr svého uměleckého talentu.
Pozdní roky a odkaz
- Emigrace do Spojených států: V důsledku vzestupu nacistické strany v roce 1933 emigroval Feininger se svou manželkou do Spojených států.
- Pokračující umělecká činnost: Malování a tvorbu umění pokračoval po celý svůj život a udržel si svůj naprosto specifický styl.
- Smrt a uznání: Lyonel Feininger zemřel 13. ledna 1956. Jeho dílo zanechalo v uměleckém světě nezmazatelnou stopu a stále inspiruje umělce i milovníky umění svou unikátní směsí expresionismu, grafického experimentování a architektonických motivů.
- Historický význam: Jako klíčová postava jak expresionismu, tak hnutí Bauhaus zásadně formoval směr moderního umění. Jeho inovativní práce s barvou, formou a perspektivou v nás stále rezonuje i dnes.
Lyonel Feininger
1871 - 1956 , USA
Rychlé informace
- Artistic Movement Or Style: Výrazismus / Klasická moderní architektura
- Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Bauhaus']
- Artists Who Influenced This Artist:
- Vincent van Gogh
- Paul Cézanne
- Date Of Birth: 17. července 1871
- Date Of Death: 13. ledna 1956
- Full Name: Lyonel Charles Adrian Feininger
- Nationality: Američan / Němec
- Notable Artworks:
- Werder I
- Gaberndorf II
- Boats
- Place Of Birth: New York City, USA

Skleněná varianta je dostupná pouze u rozměrů menších než 110 cm