Menu
Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

Černý kruh

Černý kruh od Kazimira Malevicha: minimalistické dílo Suprematismu plné čistých emocí a geometrických tvarů, které ovlivnilo moderní umění.

Kazimir Malevich (1878-1935): Ukrajinský zakladatel suprematismu, průkopník abstraktního umění. Objevte ikonické dílo Černá čtvrť a jeho vliv na 20. století.

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (23 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1713

Černý kruh

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1713

Rychlé informace

  • Year: 1923
  • Notable elements: Jednoduchá geometrie
  • Medium: Oleje na plátno
  • Title: Černý kruh
  • Influences:
    • Ruský avantg.
    • Kubismus
  • Location: Stavovské muzeum

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
Jaká je hlavní charakteristika obrazu "Black Circle" od Kazimira Malevicha?
Otázka 2:
V jakém uměleckém směru se obraz "Black Circle" nachází?
Otázka 3:
Který rok byl obraz "Black Circle" vytvořen?
Otázka 4:
Co se snažil Malevich vyjádřit v díle "Black Circle"?
Otázka 5:
Jaká je technika použitá při tvorbě obrazu "Black Circle"?

Kazimir Malevich a Jeho Revoluční Černý Kruh

V srdci ruského avantgardního umění, v éře radikálních proměn a hledání nových cest pro vyjádření, se zrodil obraz, který se stal symbolem celého uměleckého směru – Černý Kruh od Kazimira Malevicha. Tato dílo z roku 1923 není pouhým barevným prvkem na bílém pozadí; je to manifest, prohlášení o nové filozofii malby, o zbavení se všeho, co bylo považováno za zastaralé a o upřímné snaze vyjádřit čistou esenci existence. Malevich, jeden z nejvýznamnějších umělců 20. století, s touto prací otevřel novou kapitolu v historii umění, odtržením se od reprezentace skutečnosti a zaměřením se na samotné formy a jejich emocionální dopad.

Suprematismus: Cesta k Čistému Pocitu

Černý Kruh je klíčovým dílem ruského hnutí Suprematismu, které Malevich založil. Suprematismus se snažil o transcendenci reprezentace, o vyjádření čisté formy a čistého pocitu bez jakékoliv vazby na vnější svět. Malevich věřil, že umění by mělo být svobodné od imitace reality, že jeho úkolem je vyvolat emoce a spiritualitu. Kruh, čtverec a obdélník se staly základními stavebními kameny tohoto jazyka – ne jako symboly něčeho konkrétního, ale jako autonomní entity s vlastními vnitřními hodnotami. Černý Kruh je vrcholnou ukázkou této evoluce, pokračováním experimentů s absolutní abstrakcí a hledáním nových způsobů vyjádření.

Technika a Skrytá Hloubka

I přes svou zdánlivou jednoduchost je Černý Kruh mistrovským dílem techniky. Malevich namaloval obraz olejem na plátno, ale nejedná se o ploché barvy. Důkladně pracuje s tónem a světlem, vytváří jemné gradace v kruhu i na pozadí, což dodává obrazu hloubku a texturu, i když je vizuálně velmi jednoduchý. Tato pečlivost a pozornost k detailům zabraňuje tomu, aby dílo působilo sterilně nebo mechanicky; spíše vyvolává pocit klidu a harmonie. Je to dílo, které si žádá pozorné pozorování, protože v něm se skrývá nečekaná hloubka a emocionální síla.

Symbolika a Interpretace

Černý kruh je často interpretován jako symbol prázdnoty, nicotnosti, ale zároveň i jako potenciál, jako počátek. Je to "prázdná ikona", jak ji sám Malevich popisuje, která se odlišuje od tradičních ikon tím, že nemá žádný rám a není spojena s konkrétním objektem nebo scénou. V kontextu Suprematismu představuje kruh samotnou esenci existence, nekonečnost a spirituální hledání. Jeho umístění v centru plátna zdůrazňuje jeho důležitost a dominantní postavení. Dílo je tak invitation k meditaci nad základními otázkami lidského bytí – o smyslu života, o vztahu mezi světem vnitřním a vnějším, o hledání pravdy.

Dědictví a Vliv

Kazimir Malevichův vliv na 20. století je nesmírný. Jeho radikální myšlenky položily základy pro Minimalismus, Konceptuální umění a mnoho dalších směrů, které zpochybnily tradiční pojetí umělecké reprezentace. Černý Kruh zůstává ikonickým dílem, jehož jednoduchost a hloubka inspirují i dnes. Reprodukce tohoto obrazu nabízí nejen estetickou hodnotu, ale především možnost zapojit se do Malevichovy umělecké vize – testament síly čistých forem a pocitů.

Otázky a odpovědi

Jakou atmosféru do interiéru přináší „Černý kruh“ od Kazimír Malevič?

Klidné atmosféra díla „Černý kruh“ od Kazimír Malevič skvěle ladí s doporučeným prostorem: jako Obývací pokoj.

K jakému stylu patří „Černý kruh“?

Směr, ke kterému patří dílo „Černý kruh“ od Kazimír Malevič, je Suprematism. Tato klasifikace umísťuje toto dílo mezi související umělce a další umělecká díla.

Kde se doporučuje umístit obraz s formátem Čtverec díla „Černý kruh“?

Dílo v Čtverec formátu, reprodukce díla „Černý kruh“, se doporučuje do Obývací pokoj.


Biografie umělce

Kazimir Malevich: Průkopník abstraktního umění

Raný život a vlivy

  • Kazimir Severinovič Malevič se narodil v roce 1878 v Kyjevské oblasti na Ukrajině do polské rodiny, přičemž jeho raná léta byla hluboce formována ukrajinskou venkovskou krajinou a její bohatou lidovou kulturou.
  • Jeho výchova v sobě vrostila cit pro tradiční umělecké projevy, které později v jeho díle nenápadně rezonovaly.
  • Formální vzdělání začalo v Kyjevě, ale Malevič rychle hledal širší umělecké obzory, zaměřil se na Moskvu a nakonec se napojil na rozkvétající evropská avantgardní hnutí.
  • Klíčové vlivy: Rané setkání s lidovým uměním, spojené s touhou po moderním vyjádření, vytvořilo základ jeho jedinečného stylu.

Umělecký vývoj a klíčová hnutí

  • V počátcích Malevič prozkumával různé styly, včetně impresionismu, symbolismu, fauvismu a kubismu. Zlomová cesta do Paříže v roce 1912 ho vystavila nejnovějším trendům evropského umění.
  • Postupně se vzdal od figurativních forem a hledal čistě umělecký jazyk založený na geometrických tvářích a barvě.
  • To vedlo k vytvoření suprematismu kolem roku 1915 – abstraktního hnutí zaměřeného na „supremacii čistého citu“ v umění.
  • Suprematismus odmítal jakékoli snahy zobrazovat předměty ze světa viditelného a místo toho upřednostňoval základní geometrické tvary, jako jsou čtverce, kruhy a obdélníky.

Hlavní úspěchy a významná díla

  • Černý čtverec (1915): Pravděpodobně jeho nejslavnější dílo, které představuje radikální odklon od tradičního umění a je považováno za zakládní kámen abstraktního malířství.
  • Bílé na bílém (1918): Série zkoumající čistotu formy a barvy, která představuje bílé geometrické tvary na bílém pozadí – tím posouvá abstrakci do jejích extrémů.
  • Stroyuschiysya dom [Dům ve výstavbě] (1916): Raný příklad suprematismu, který ukazuje jeho unikátní pohled na ukrajinskou kulturu prostřednictím abstraktních forem.
  • Rozsáhle také psal o teorii umění, přičemž formuloval filozofické principy stojící za suprematismem a prosazoval nový umělecký vědomí.

Historický význam a odkaz

  • Malevičovo dílo hluboce ovlivnilo vývoj abstraktního umění 20. století a mělo vliv na hnutí jako minimalismus a konstruktivismus.
  • Zpochybnil konvenční představy o reprezentaci a připravil cestu pro neobjektivní umění.
  • Jeho myšlenky o čistém citu a geometrické abstrakci rezonují i u dnešních umělců.
  • Navzdory politickému pronásledování za éry Stalina – kdy byl nejprve podporován, ale poté potlačován – Malevič vytrval ve své tvorbě i výuce.
  • Vliv na pozdější umělce: přímo ovlivnil umělce jako El Lissitzky a nepřímým dědictvím suprematismu utvaril tváře nespočetným dalším tvůrcům.

Pozdní život a smrt

  • V pozdějších letech se Malevič vrátil k figurativnímu malířství a pokoušel se syntetizovat své abstraktní principy s reprezentativními formami.
  • O umění продовжуoval vyučovat i psát až do své smrti v Leningradu (dnešní Petrohrad) v roce 1935.
  • Jeho dílo zůstalo po jeho smrti po několik desetiletí relativně neznámé, ale v druhé polovině 20. století zažilo renesanci zájmu, která upevnila jeho postavení jako jedné z nejdůležitějších postav moderní historie umění.
Kazimír Malevič

Kazimír Malevič

1878 - 1935 , Ukrajina

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Suprematismus, Abstrakce
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Konstruktivismus
    • El Lissitzky
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Impresionismus
    • Fauvizmus
  • Date Of Birth: 1878
  • Date Of Death: 1935
  • Full Name: Kazimir Severinovič Malevich
  • Nationality: Ukrajinský/Ruský
  • Notable Artworks:
    • Černá čtvrť
    • Bílá na bílou
  • Place Of Birth: Kyjev, Ukrajina
Prozkoumejte umělecká díla uspořádaná podle témat, stylů a charakteristik.