Menu
Zobrazit v interiéru Zkusit v AR Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu Odeslat
Podrobnosti Průvodce Přidat do oblíbených Stáhnout obrázek Podobné kousky Rentgenové snímky Slideshow Statistiky

A Sermon in the Oude Kerk, Delft

Experience Emanuel de Witte's 'A Sermon in the Oude Kerk,' a captivating 1651 painting depicting a Dutch church service with intriguing details and atmosphere.

Emanuel de Witte (1617-1692) byl nizozemský malíř, známý svými atmosférickými interiéry kostelů a živými žánrovými scénami. Jeho mistrné používání světla a perspektivy vytváří pohlcující zážitky, kontrastující s detailním zaměřením Saenredama.

Giclée / Umělecký tisk

Giclée nebo plátěný tisk muzeální kvality s rychlou výrobou a širokou nabídkou povrchových úprav. ( Objednat ručně malovanou reprodukci Přepnout na digitální verzi obrazu)

Corner sample of the P118B picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Kč10
Corner sample of the P118H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Kč10
Corner sample of the P118W picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Kč10
Corner sample of the P438Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Kč10
Corner sample of the P508JH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Kč12
Corner sample of the P508YH picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Kč12
Corner sample of the P805H picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Kč10
Corner sample of the P805Z picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Kč10
Corner sample of the P919BZ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Kč10
Corner sample of the P919G picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Kč10
Corner sample of the P919XJ picture frame: vylisovaný polystyren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Kč10
Corner sample of the P959ZH picture frame: vylisovaný polystyren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Kč10
Corner sample of the P968JZ picture frame: vylisovaný polystyren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Kč12
Corner sample of the W106C picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Kč8
Corner sample of the W218G picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Kč10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Kč8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Kč10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Kč10
Corner sample of the W316G picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Kč10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Kč8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Kč10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Kč8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivní dřevo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Kč10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Kč15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivní dřevo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Kč15
Corner sample of the W692G picture frame: masivní dřevo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Kč12
Corner sample of the W849H picture frame: masivní dřevo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Kč8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivní dřevo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Kč15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivní dřevo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Kč8

Standardní velikost
na zakázku
CM
INCH

Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.

šířka
výška

Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Tisk lze pouze oříznout, nikdy však nelze zvětšit obraz nad jeho původní rozměr, proto při výběru jiného formátu dochází ke ztrátě části obrazu. Před samotným tiskem vám zašleme digitální náhled k schválení. Obraz zobrazený na této stránce nenabízí skutečný výřez — ten uvidíte pouze v náhledu.

Celosvětové doručení () do 2 týdnů namísto standardních 4/5 týdnů. (25 říjen)

Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Úplné pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného shodu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% garance vrácení peněz
Sleva při více objednávkách

Celková cena

Kč 1711

A Sermon in the Oude Kerk, Delft

Giclée / Umělecký tisk

Velikost reprodukce

-

Celková cena

Kč 1711

Rychlé informace

  • Notable elements: Dog, grave, pulpit
  • Artist: Emanuel de Witte
  • Location: Wallace Collection
  • Title: A Sermon in the Oude Kerk, Delft
  • Influences: Dutch Golden Age

Kvíz o umění

U každé otázky je pouze jedna správná odpověď.

Otázka 1:
What is the primary subject depicted in Emanuel de Witte’s ‘A Sermon in the Oude Kerk, Delft’?
Otázka 2:
In what year was ‘A Sermon in the Oude Kerk, Delft’ painted?
Otázka 3:
The painting features a dog in the lower right corner. What does this detail likely symbolize?
Otázka 4:
Emanuel de Witte is known for his masterful use of light. What is one key characteristic of his approach to depicting light in these interiors?
Otázka 5:
What historical period does ‘A Sermon in the Oude Kerk, Delft’ primarily represent?

The Soul of a Sacred Space: Emanuel de Witte’s ‘Interior of the Oude Kerk’

Emanuel de Witte's “A Sermon in the Oude Kerk, Delft” isn’t merely a painting; it’s an invitation. An invitation to step through its painted doorway and experience the quiet reverence, the diffused light, and the palpable sense of history within one of Holland’s most iconic churches. Completed around 1650, this remarkable work transcends simple architectural documentation, instead capturing the very *feeling* of being present in a sacred space – a feat rarely achieved by his contemporary, Pieter Saenredam, whose meticulous renderings focused primarily on precise lines and structures. De Witte sought to evoke atmosphere, to translate the spiritual essence of the Oude Kerk into a visual experience that resonates deeply with the viewer.

The painting immediately draws the eye through its masterful use of light. It’s not a bright, overtly dramatic illumination; rather, it's a soft, almost ethereal glow filtering through the stained glass windows and illuminating dust motes dancing in the air. This subtle lighting creates an illusion of depth, pulling the viewer into the heart of the church. Notice how De Witte doesn’t simply depict the architecture – he renders the *impression* of light upon it, imbuing the scene with a sense of tranquility and contemplation. The perspective is subtly skewed, lending a dreamlike quality to the space, as if we are momentarily transported into another realm.

A Window into Delft’s Golden Age

Delft itself holds immense historical significance. The Oude Kerk, dating back to the 14th century, has been a focal point of Dutch life for centuries, witnessing pivotal moments in the nation's history – from the arrival of William of Orange to the rise of the Dutch East India Company. De Witte’s painting serves as a poignant reminder of this rich heritage. The inclusion of details like the genealogical panels and the organ—symbols of both civic pride and religious devotion—ground the scene firmly within Delft’s identity. The presence of a dog, calmly observing the sermon, adds an unexpected layer of humanism, suggesting that even in a place of solemnity, everyday life continues to unfold.

Furthermore, the painting reflects the burgeoning artistic and intellectual climate of 17th-century Delft. The city was a hub for trade, craftsmanship, and innovation – particularly in the production of Delft Blue pottery, a style that would become synonymous with Dutch artistry. De Witte’s meticulous attention to detail and his ability to capture the nuances of light and shadow were hallmarks of this era's artistic flourishing. The painting is not just a religious scene; it’s a microcosm of Delft itself – vibrant, complex, and deeply rooted in tradition.

Symbolism and Emotional Resonance

Beyond its historical context, “A Sermon in the Oude Kerk” is rich in symbolism. The grave in the foreground serves as a potent reminder of mortality—a grounding element within the otherwise ethereal space. The figures present are not idealized representations; they are ordinary people engaged in a common ritual. This accessibility invites viewers to connect with the scene on a personal level, fostering a sense of shared humanity and spiritual connection. The painting’s overall mood is one of quiet contemplation and reverence—a feeling that lingers long after you've turned away from the canvas.

De Witte masterfully uses color to enhance this emotional impact. The muted tones of brown, gray, and gold create a sense of warmth and intimacy, while the splashes of blue in the stained glass windows add a touch of vibrancy and spiritual energy. The painting’s composition—with its diagonal lines and carefully arranged elements—guides the viewer's eye through the space, creating a dynamic yet harmonious visual experience.

A Legacy of Atmospheric Mastery

Emanuel de Witte’s “Interior of the Oude Kerk” stands as a testament to his unique artistic vision. Unlike Pieter Saenredam, who meticulously documented architectural details, De Witte prioritized capturing the *feeling* of space—the light, the atmosphere, and the spiritual essence of sacred interiors. This painting is not simply a representation of a church; it’s an immersive experience that transports the viewer to another time and place. Reproductions of this work continue to captivate audiences today, offering a glimpse into the soul of Delft and the enduring power of art to evoke emotion and inspire contemplation.

Otázky a odpovědi

Jak silný je kontrast v díle „A Sermon in the Oude Kerk, Delft“ od Emanuel De Witt?

„A Sermon in the Oude Kerk, Delft“ od Emanuel De Witt vykazuje Statement kontrast mezi světlými a tmavými částmi.

Jaká je nálada díla „A Sermon in the Oude Kerk, Delft“ od Emanuel De Witt?

„A Sermon in the Oude Kerk, Delft“ má Calm atmosféru.

Jaký pocit vyvolávají barvy díla „A Sermon in the Oude Kerk, Delft“ od Emanuel De Witt?

„A Sermon in the Oude Kerk, Delft“ od Emanuel De Witt kombinuje paletu Earthy s Reflective tónem.


Biografie umělce

A Life in Perspective: The World of Emanuel de Witte

Emanuel de Witte, jméno méně okamžitě rozpoznatelné než některé z jeho nizozemských zlatých věků, přesto zaujímá významnou a fascinující pozici v pantonu 17. století. Narodil se v Alkmaaru roku 1617 a jeho umělecká cesta byla poznamenána jak pozoruhodným talentem, tak značnými osobními obtížemi – duality, která se subtilně infiltruje do atmosféry jeho obrazů. Nebyl poháněn důslednou architektonickou dokumentací jako Pieter Jansz Saenredam; spíše toužil zachytit *pocit* prostoru, kvalitu světla a jemné drama rozvíjejícího se v chrámu. Jeho plátna nejsou pouhé reprezentace kostelů; jsou to pohlcující zážitky, které pozvat diváka do světa klidného úklidu a duchovní rezonance.

Od Delftského Tréninku k Amsterdamskému Přijetí

Rané životní zkušenosti De Wittových poskytly pevný základ pro jeho umělecké úsilí. Jeho otec, učitel, v něm zakořenil ocenění učení a intelektuální zvědavost – vlastnosti, které se později projevily ve svém pečlivém pozorování perspektivy a světla. Oficiálně vstoupil do uměleckého světa roku 1636, kdy se připojil k Gildě Svatého Lukáše v Alkmaaru, ale jeho následné učebnictví u Everta van Aelsta v Delftu bylo zvláště formující. Van Aelst, renomovaný malíř krajin, přenesl na De Wittovy dovednosti v detailu a mistrovské ovládání světla a stínu – dovednosti, které se staly charakteristickými znaky jeho zralého stylu. Zpočátku prozkoumal různé žánry – portréty, mytologické scény, náboženské příběhy – ale až po přestěhování do Amsterdamu v roce 1651 skutečně našel své povolání. Bohatství města poskytovalo neomezený zdroj inspirace a začal se specializovat na zobrazení jeho úchvatných interiérů kostelů.

Mistr Atmosféry a Představivkových Prostorů

Amsterdam se ukázal jako klíčový pro umělecký rozvoj De Wittových. Nevytvořil prosté kopie existujících kostelních prostorů; spíše mistrovsky syntetizoval prvky z různých budov, čímž vytvořil idealizované interiéry, které působily jak známými, tak subtilně nadpřirozeně. Oude Kerk v Amsterdamu se stala jeho častým předmětem obrazů, opakovaně se objevovala na jeho plátnech z různých úhlů pohledu. Ale tyto obrazy nebyly prosté a přímé reprezentace. De Witte manipuloval perspektivou, hrál se světlem a stínem a uspořádával v těchto prostorech pečlivě rozmístěné postavy, aby vyvolal konkrétní pocit nebo atmosféru. Jak poznamenala Walter Liedtke, jeho hlavním zájmem nebyla architektura sama, ale „samotný prostor – jeho světlo, barva, rozsah a nálada.“ Tento důraz na atmosférický efekt se odlišuje od více striktně topografických malířů té doby. Nezajímal ho přesný detail; zajímalo ho vytvořit *pocit* grandeuru, úcty a duchovní hloubky.

Rozvoj Stylu a Vlivy

De Witte byl silně ovlivněn dílem Everta van Aelsta, který mu předal dovednosti v detailu a realistickém zachycování světla. Van Aelstova podpora se projevila v De Wittových raných pracích, zejména v portrétech a krajinách. Nicméně, jeho práce s perspektivou a osvětlením se postupně vyvíjely směrem k atmosféře a dynamice, které byly charakteristické pro jeho pozdější díla. Vliv Saenredama, který se zaměřoval na detailní architektonickou dokumentaci, byl spíše omezený. De Witte se inspiroval především v interiérech kostelů, kde mohl experimentovat s osvětlením a perspektivou, aby vytvořil pocit prostoru a hloubky. Jeho práce jsou často charakterizovány bohatými barvami, jemným světlem a dynamickou kompozicí.

Osobní Obtížnosti a Tragický Závěr

Amsterdam představoval pro De Wittova klíčové místo v jeho uměleckém rozvoji. Zatímco se soustředil na zachycení atmosféry kostelních prostorů, jeho osobní život byl poznamenán obtížemi. Smrt jeho první manželky přinesla hluboké utrpení a následné právní problémy spojené s jeho druhou manželkou a dcerou vrhly dlouhý stín na jeho pozdější roky. Finanční potíže ho vedly k ponižující situaci, kdy se stal vazalem umělce Joris de Wijse, situaci, kterou nakonec porušil, což vedlo k dalším komplikacím. Současné zprávy vykreslují obraz temperamentu – muže náchylného k křikání na klienty a zapojování se do sporů. Tato vnitřní zuřivost možná přispěla nerovnoměrnosti jeho pozdějších prací, ale také přidala další vrstvu složitosti k pochopení umělce a jeho děl. Tragicky skončil svůj život v roce 1692, kdy údajně spáchal sebevraždu zavěšením se z mostu nad kanálem; provaz selhal a on potopil. Byl to tragický konec pro muže, který věnoval svůj život zachycování krásy a klidu svatých prostorů.

Dědictví a Trvalý Vliv

Emanuel de Witte stojí jako důležitá postava v posledním období architektonického malířství v Nizozemsku, která propojuje důkladnou dokumentaci s atmosférickou interpretací. Jeho inovativní použití světla a perspektivy ovlivnilo generace následovníků a jeho obrazy pokračují ve poskytovat cenné poznatky do nizozemského náboženského života a sociálních zvyků 17. století. Dnes jsou díla De Wittových vystaveny v prestižních sbírkách po celém světě – v Metropolitan Museum of Art, National Gallery of Art a Rijksmuseum mezi dalšími – což svědčí o jeho trvalém dědictví jako mistra perspektivy, atmosféry a emocionálního vyjádření. Připomíná nám, že umění není jen to, co vidíme, ale jak se cítíme, když na to hledíme.
Emanuel De Witt

Emanuel De Witt

1617 - 1692 , Nizozemsko

Rychlé informace

  • Artistic Movement Or Style: Baroko
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pozdější umělci']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Evert van Aelst']
  • Date Of Birth: 1617
  • Date Of Death: 1692
  • Full Name: Emanuel de Witte
  • Nationality: Nizozemec
  • Notable Artworks:
    • Interiér Oude Kerk
    • Amsterdam
  • Place Of Birth: Alkmaar, Nizozemsko