Untitled #141
Black and White Photography
Photo
Contemporary Art
1985
Contemporary
184.0 x 125.0 cm
The Feminist Institute
Umělecké dílo zobrazené na této stránce je chráněno autorským zákonem, což znamená, že nemůžeme legálně vytvářet ani prodávat jeho identickou reprodukci. Tato ochrana je vymáhána na základě mezinárodních dohod, jako například Berberská úmluva a národními zákony, včetně těch stanovených v Americký autorský zákon – Díl 17. Všechna práva vyhrazena.
Jako etická a právní alternativa nabízíme vlastní, ručně malovaná umělecká díla inspirovaná originálem. Naši zdatní a profesionální umělci si pečlivě studují styl, náladu a uměleckou podstatu originálu, aby vytvořili nové, jedinečné dílo, které vyvolává stejný pocit – přičemž zůstává samostatným originálním tvůrčím dílem.
Tato metoda je plně v souladu s autorským právem, protože nezahrnuje kopírování ani duplikování chráněného díla. Jde o kreativní reinterpretaci – nový obraz, který je inspirován originálem, ale není s ním identický.
Ručně malovaná olejová reprodukce
Rukou malované olejné plátno v libovolném rozměru i s rámem, vyrobené našimi umělci na zakázku. ( Přepnout na tisk
Přepnout na digitální obraz)
Vyberte si z našich přednastavených velikostí, které odpovídají původním proporcím díla.
Zadejte šířku a výšku, které potřebujete pro váš rám nebo stěnu. Protože se jedná o ruční malbu, při výběru jiného formátu může umělec kolem obrazu domalovat o něco více, nebo jej mírně oříznout — rozhodnete si vy. Před zahájením malby vám zašleme digitální náhled ke schválení. Obraz zobrazený na této stránce neodpovídá skutečnému výsledku — pouze digitální náhled jej zobrazuje.
Po přijetí objednávky vám tým OriginalUniqueArt.com zašle e-mail s pokyny a poskytne náhledovou verzi.
Celosvětová doprava () za 3–4 týdny namísto standardních 5 týdnů. (25 říjen). Bez kompromisů v kvalitě.
Zdarma celosvětová expresní doprava
Vysoce kvalitní lněné plátno
Kompletní pojištění přepravy
Záruka vrácení celního poplatku
Záruka věrného barevného souladu
100dení lhůta pro vrácení zboží (pouze při vadách výroby)
100% záruka vrácení peněz
Sleva při více objednávkách
Untitled #141
Technika reprodukce
Rozměry reprodukce
-
Celková cena za vybrané možnosti reprodukcí
Kč 6415
The Composition of a Character
A black and white photograph from 1985 presents a single figure positioned within an indoor setting. The man in the image wears a checkered jacket and a dark patch covering his left eye, reminiscent of pirate attire. His face is visible, though the eye patch obscures one side of his gaze. The lighting creates shadows across the textures of the fabric and the skin. In the background, two chairs are placed within the room; one sits to the left near the man, while another is situated further back on the right. A handbag rests on the floor to the left of the subject, and a tie hangs nearby. The arrangement of these objects—the chair, the bag, and the hanging garment—suggests a space prepared for a performance or a costume-related event.
Technique and Contextual Framework
The work utilizes monochrome photography to emphasize contrast and form. By removing color, the focus shifts to the patterns of the checkered jacket and the starkness of the eye patch against the skin. This piece belongs to a period in 1985 when the artist explored themes related to fairy tales and grotesque narratives, often utilizing prosthetics and theatrical elements to construct personas. The photograph functions as a study of a constructed identity, where the subject adopts a specific role through clothing and accessories. The presence of everyday items like a handbag and a tie alongside the costume creates a tension between the mundane environment and the theatrical character. This method of using the self as a model allows for an examination of how much of a persona is built through external, superficial cues.
Otázky a odpovědi
Využívá „Untitled #141“ od Cindy Sherman výrazné kontrasty, nebo jemné harmonie?
Barevná analýza díla „Untitled #141“ od Cindy Sherman zachycuje Statement kontrast a Balanced Harmony harmonii.
Která barva v díle "Untitled #141" nejvíce vyniká?
Hlavní barvou díla „Untitled #141“ od Cindy Sherman je Black (#070602).
Jaké emoce vyvolává „Untitled #141“ od Cindy Sherman?
„Untitled #141“ od Cindy Sherman vyzařuje Mysterious emocionální náboj.
Biografie umělce
A Deconstruction of Identity: The World of Cindy Sherman
Cindy Sherman se narodila v Glen Ridge, New Jersey, v roce 1954, a její umělecká cesta nezačala s tradičními portréty, ale s jejich záměrnou rozebírkou. Spíše známá jako Cindy Sherman, nenacházela cestu k zachycení skutečnosti, ale spíše k odhalení konstruovaného povahy identity – jak je formována médiem, společenskými očekáváními a samotným aktem pohledu na nás. Její díla nejsou o tom *kdo* někdo je, ale spíše o tom, *jak* se ho vnímáme a role, které mu přiřazujeme na základě povrchních vodítek. Dětství v poměrně přísné rodině s inženýrským otcem a matkou pracující s dětmi s problémy učení poskytlo Sherman klidný pozadí pro mysl, která se později intenzivně soustředila na pozorování a výkon. Tato raná zkušenost jí zanechala ostré uvědomění si sociálních dynamik a jemných tlaků shody – témata, která pronikla do jejího uměleckého projevu.Od Malby k Fotografickému Výkonu
Shermanova umělecká cesta začala v roce 1972 s malbou na Buffalo State University, ale brzy se frustrovala tím, co vnímala jako omezení média. Byla to prostě *reprezentace* reality – chtěla ji rozebrat, odhalit její základní mechanismy. Fotografie jí nabídla nový jazyk – jeden, který umožňoval přímou interakci s reprezentací a manipulaci obrazem. Tento posun znamenal obratový bod, vedoucí k jejím průlomovým sériím, jako je Bus Riders (1976), kde začala experimentovat s převleky a charakterizacemi, pozorovala a v sobě ztělesňovala každodenní lidi na veřejné dopravě. Nicméně to byla série Untitled Film Stills (1977-1980), která ji katapultovala do mezinárodního uznání. Tato zásadní série 70 černobílých fotografií představuje Sherman samu sebe jako archetypální ženské postavy, které přímo čerpají z vizuálního slovníku B-filmů a televize. Nebyly to repliky, ale spíše evokace – pečlivě konstruované scénáře, které naznačovaly příběhy bez toho, aby je nikdy plně odhalily. Každý obraz působil současně známým a znepokojivým, vyvolávajíc diváky k zpochybňování vlastních předpokladů o genderových rolích a filmových tropech. Série nebyla *o* těchto postavách; byla to komentář k samotnému aktu reprezentace, odhalující, jak obrazy ovlivňují naše chápání identity.Prozkoumávání Archetypů a Společenských Rolí
Během 80. let a dále Sherman pokračovala v prozkoumávání témat konstruované identity a společenských očekávání prostřednictvím rozmanitých sérií. Její Centerfolds & Fashion Series přímo čelila objektifikaci žen ve médiích, reprodukovala obrazy inspirované módními přehledy s kritickým pohledem. Fairy Tales and Disasters (polovina až konec 80. let) vedla ji do více fantastické a groteskní krajiny, kde využívala protézy a složité líčení k vytvoření znepokojivých obrazů, které podkopávaly konvenční představy o kráse a vyprávění. History Portraits (začátek 90. let) byly zvláště působivé – reprodukce historických maleb s jemnými, ale významnými změnami, zpochybňující autenticitu a mocenské dynamiky v tradičním portrétu. Nezměnila jen kopírování těchto děl; zkoumala je, odhalovala jejich konstruovanou povahu a zpochybňovala samotnou myšlenku uměleckého „mistrovského díla“. Pozdější práce pokračovala v tomto průzkumu, často zahrnovala velké formáty fotografie a digitální manipulaci k dalšímu rozmazání hranic mezi realitou a iluzí.Vlivy a Důsledky
Shermanovo dílo je hluboce zakořeněno v Konceptuálním umění, které upřednostňuje myšlenky před tradičními uměleckými dovednostmi. Silně se opírá o Feministickou teorii, zapojuje se do kritik na reprezentaci a mužský pohled, zejména jak je formulován Laura Mulvey ve jejím vlivném eseji „Visual Pleasure and Narrative Cinema“. Koncept Mulveyho "být-pozorován" – objektifikace žen v filmových strukturách – se stal centrální obavou Shermanovy práce. I když je obtížné přesně určit konkrétní vlivy, lze vidět odrazy Surrealismu ve jejím prozkoumávání podvědomí a znepokojivé kombinaci obrazů. Její dopad na současné umění byl hluboký. Je považována za klíčovou postavu Pictures Generation, skupiny umělců, kteří zkoumali dopad masmédií na kulturu. Uznání přišlo ve formě prestižních ocenění, jako je MacArthurova cena (1995), a její fotografie jsou nyní drženy v předních muzejích po celém světě, včetně MoMA a Nelson-Atkins Museum of Art. Inovativní přístup Cindy Sherman k portrétu nejen definoval žánr, ale také pokračuje v podněcovat kritickou diskusi o identitě, reprezentaci a všudypřítomné síle obrazů ve formování našich vnímání sebe sama a světa kolem nás. Její dílo zůstává překvapivě relevantní dnes, vyvolávajíc trvalé diskuze o autenticitě, výkonu a neustále se měnící povaze sebe sama v mediálně saturovaném světě.Cindy Sherman
1954 - , Spojené státy americké
Rychlé informace o umělci
- Artistic Movement Or Style: Konceptuální umění
- Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Pictures Generation']
- Artists Who Influenced This Artist: ['Laura Mulvey']
- Date Of Birth: 1954-01-19
- Full Name: Cindy Sherman
- Nationality: Americká
- Notable Artworks:
- Untitled Film Stills
- Bus Riders
- Centerfolds
- Place Of Birth: Glen Ridge, USA

Skleněná varianta je dostupná pouze u rozměrů menších než 110 cm
