Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för William Hart på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
William Hart: publiken i korthet
Scene at Napanoch drar till sig flest blickar: 200 besök under tolv månader, vilket motsvarar 18% av alla visningar av William Hart på OriginalUniqueArt.com. Följs av Cattle and Landscape och Tivoli Falls. William Hart genererade 1 300 besök: 300 på artistsidan och 1 000 på enskilda verk. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 900 besök. Publiken lutar åt Balanserad (Färgintensitet): 82% av besöken, för 61% av konstnärens katalog.
De 10 verk av William Hart som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av William Hart som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
Scene at Napanoch, 1883
200 besök · 18,2%
-
2
Cattle and Landscape, 1880
100 besök · 9,1%
-
3
Tivoli Falls, 1851
100 besök · 9,1%
-
4
Study for View of the Valley of the White Mountains, New Hampashire, 1857''', 1857
100 besök · 9,1%
-
5
Hudson River Landscape, 1879
100 besök · 9,1%
-
6
The Last Gleam, 1865
100 besök · 9,1%
-
7
Deer in the Adirondacks, 1878
100 besök · 9,1%
-
8
View of New Hampshire
100 besök · 9,1%
-
9
New London, Connecticut
100 besök · 9,1%
-
10
Grand manan
100 besök · 9,1%
Hur många personer tittar på William Hart varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 300 |
Hur ofta visas verken av William Hart?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av William Hart?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 4,3% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 39,1% | 54,5% |
| Mjuk luminans | 34,8% | 18,2% |
| Ljusstyrka | 17,4% | 18,2% |
| Ljusstark | 4,3% | 9,1% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 4,3% | 9,1% |
| Dämpad färgsättning | 43,5% | 45,5% |
| Måttlig mjukhet | 30,4% | 27,3% |
| Tydlig färgmättnad | 21,7% | 18,2% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 57,9% | 50,0% |
| Neutrala toner | 21,1% | 37,5% |
| Mörka toner | 15,8% | 12,5% |
| Pastellfärger | 5,3% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,7% | 0,0% |
| Balanserad | 60,9% | 81,8% |
| Livfulla färger | 30,4% | 18,2% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 4,3% | 0,0% |
| Balanserad | 8,7% | 0,0% |
| Stark kontrast | 4,3% | 18,2% |
| Kontrastnivå | 82,6% | 81,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 4,3% | 9,1% |
| Mjukt blandad palett | 13,0% | 9,1% |
| Balanserad harmoni | 8,7% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 52,2% | 45,5% |
| Enhetlig palett | 21,7% | 36,4% |
Vilka verk av William Hart drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hudson River Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tivoli Falls | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Rocky Coast at Sunset | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| On the Maine Coast | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study for View of the Valle… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Harvest Scene - Valley of t… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sunset in the Valley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Last Gleam | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Land, Keene Valley | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Deer in the Adirondacks | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk William Hart på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många personer tittar på William Hart varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om William Hart
Vilka verk av William Hart får mest uppmärksamhet?
- Scene at Napanoch, med 200 besök (18% av alla visningar för William Hart). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på William Hart på OriginalUniqueArt.com?
- 1 300 besök under tolv månader: 300 på artistsidan och 1 000 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av William Hart föredrar folk?
- Balanserad (Färgintensitet): 82% av besöken, jämfört med 61% av katalogen.