Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Thomas Sidney Cooper på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Thomas Sidney Cooper: publiken i korthet
The Lord Of The Pastures drar till sig flest blickar: 400 besök under tolv månader, vilket motsvarar 24% av alla visningar av Thomas Sidney Cooper på OriginalUniqueArt.com. Följs av An Evening Drink och Morning, Canterbury Meadows, Kent. Thomas Sidney Cooper genererade 2 600 besök: 1 100 på artistsidan och 1 500 på enskilda verk. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 1 900 besök. Publiken lutar åt Mjuk luminans (Ljusstyrka): 47% av besöken, för 32% av konstnärens katalog.
De 10 verk av Thomas Sidney Cooper som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av Thomas Sidney Cooper som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
The Lord Of The Pastures
400 besök · 23,5%
-
2
An Evening Drink, 1897
200 besök · 11,8%
-
3
Morning, Canterbury Meadows, Kent, 1869
200 besök · 11,8%
-
4
Heat Showers in August, 1857
100 besök · 5,9%
-
5
Mountain Sheep, 1862
100 besök · 5,9%
-
6
Peasants and Sheep
100 besök · 5,9%
-
7
Midday Repose, 1866
100 besök · 5,9%
-
8
The Evening Drink in the Canterbury Meadows, 1851
100 besök · 5,9%
-
9
A Group of Cattle, 1877
100 besök · 5,9%
-
10
Cattle Wattering
100 besök · 5,9%
Hur många personer tittar på Thomas Sidney Cooper varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 700 | 1 200 |
| Aug 2026 | 200 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 200 |
Hur ofta visas verken av Thomas Sidney Cooper?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Thomas Sidney Cooper?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 4,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 12,0% | 11,8% |
| Mjuk luminans | 32,0% | 47,1% |
| Ljusstyrka | 50,0% | 35,3% |
| Ljusstark | 2,0% | 5,9% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 8,0% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 50,0% | 64,7% |
| Måttlig mjukhet | 28,0% | 17,6% |
| Tydlig färgmättnad | 14,0% | 17,6% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 55,8% | 58,8% |
| Jordnära | 39,5% | 35,3% |
| Mörka toner | 4,7% | 5,9% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 12,0% | 0,0% |
| Balanserad | 70,0% | 82,3% |
| Livfulla färger | 18,0% | 17,6% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 6,0% | 0,0% |
| Balanserad | 2,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 12,0% | 11,8% |
| Kontrastnivå | 80,0% | 88,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 4,0% | 11,8% |
| Mjukt blandad palett | 2,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 6,0% | 11,8% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 44,0% | 41,2% |
| Enhetlig palett | 44,0% | 35,3% |
Vilka verk av Thomas Sidney Cooper drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| An Evening Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Minster marshes, East Kent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Meadows Near Canterbury | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Goats and Kids in a Shed | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Canterbury meadows | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| An Evening Drink | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Landscape With Cattle And S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mountain Sheep (also known… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Highland Cattle by a Stream | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants and Sheep | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Thomas Sidney Cooper på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 300 | 100,0% |
Hur många personer tittar på Thomas Sidney Cooper varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 26 Sep | 400 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 100 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 400 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 200 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 200 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 100 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 100 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 100 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Thomas Sidney Cooper
Vilka verk av Thomas Sidney Cooper får mest uppmärksamhet?
- The Lord Of The Pastures, med 400 besök (24% av alla visningar för Thomas Sidney Cooper). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på Thomas Sidney Cooper på OriginalUniqueArt.com?
- 2 600 besök under tolv månader: 1 100 på artistsidan och 1 500 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Thomas Sidney Cooper föredrar folk?
- Mjuk luminans (Ljusstyrka): 47% av besöken, jämfört med 32% av katalogen.