Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Simon Bening på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Simon Bening: publiken i korthet
The Seven Sorrows of the Virgin drar till sig flest blickar: 600 besök under tolv månader, vilket motsvarar 46% av alla visningar av Simon Bening på OriginalUniqueArt.com. Följs av Scenes from the Creation och The Temptation of Christ. Simon Bening genererade 900 besök: 0 på artistsidan och 900 på enskilda verk. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 700 besök. Publiken lutar åt Mörka toner (Färgpalett): 75% av besöken, för 8% av konstnärens katalog.
De 7 verk av Simon Bening som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 7 verk av Simon Bening som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
Hur många personer tittar på Simon Bening varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Okt 2025
0
0
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
0
700
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
200
Hur ofta visas verken av Simon Bening?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Simon Bening?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Fridfull
33,3%
77,8%
Lugn
44,4%
11,1%
Nostalgisk
22,2%
11,1%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Reflekterande
33,3%
66,7%
Andlig
22,2%
22,2%
Lugn
11,1%
11,1%
Fridfull
22,2%
0,0%
Nostalgisk
11,1%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
9,5%
0,0%
Mjuk skugga
33,3%
15,4%
Mjuk luminans
52,4%
84,6%
Ljusstyrka
4,8%
0,0%
Ljusstark
0,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
33,3%
15,4%
Dämpad färgsättning
38,1%
7,7%
Måttlig mjukhet
28,6%
76,9%
Tydlig färgmättnad
0,0%
0,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
69,2%
12,5%
Mörka toner
7,7%
75,0%
Neutrala toner
23,1%
12,5%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
33,3%
15,4%
Balanserad
61,9%
76,9%
Livfulla färger
4,8%
7,7%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
4,8%
0,0%
Mild
33,3%
30,8%
Balanserad
19,1%
7,7%
Stark kontrast
19,1%
46,2%
Kontrastnivå
23,8%
15,4%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
33,3%
23,1%
Mjukt blandad palett
23,8%
53,8%
Balanserad harmoni
19,1%
7,7%
Stark färgmässig enhetlighet
19,1%
15,4%
Enhetlig palett
4,8%
0,0%
Vilka verk av Simon Bening drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
Konstverk
Okt 2025
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Landscape with St Jerome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Seven Sorrows of the Vi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Penitent St Jerome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Jesus Among the Doctors
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Temptation of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Book of Hours
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Villagers on Their Way to C…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Calendar Miniatures from a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Vilka språk följer folk Simon Bening på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
Språk
Besök
Dela
Holländska
100
100,0%
Hur många personer tittar på Simon Bening varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
Dag
Besök
ons 23 Sep
100
tors 24 Sep
0
fre 25 Sep
0
lör 26 Sep
0
sön 27 Sep
0
mån 28 Sep
0
tis 29 Sep
0
ons 30 Sep
0
tors 1 Okt
0
fre 2 Okt
0
lör 3 Okt
0
sön 4 Okt
0
mån 5 Okt
0
tis 6 Okt
0
ons 7 Okt
0
tors 8 Okt
0
fre 9 Okt
100
lör 10 Okt
0
sön 11 Okt
0
mån 12 Okt
0
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt (prognos)
0
tors 15 Okt (prognos)
0
fre 16 Okt (prognos)
0
lör 17 Okt (prognos)
0
sön 18 Okt (prognos)
0
mån 19 Okt (prognos)
0
tis 20 Okt (prognos)
0
ons 21 Okt (prognos)
0
tors 22 Okt (prognos)
0
fre 23 Okt (prognos)
0
lör 24 Okt (prognos)
0
sön 25 Okt (prognos)
0
mån 26 Okt (prognos)
0
tis 27 Okt (prognos)
0
ons 28 Okt (prognos)
0
tors 29 Okt (prognos)
0
fre 30 Okt (prognos)
0
lör 31 Okt (prognos)
0
sön 1 Nov (prognos)
0
mån 2 Nov (prognos)
0
tis 3 Nov (prognos)
0
Frågor om Simon Bening
Vilka verk av Simon Bening får mest uppmärksamhet?
The Seven Sorrows of the Virgin, med 600 besök (46% av alla visningar för Simon Bening). Rankingen ovan listar 7 verk.
Hur många tittar på Simon Bening på OriginalUniqueArt.com?
900 besök under tolv månader: 0 på artistsidan och 900 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Simon Bening föredrar folk?
Mörka toner (Färgpalett): 75% av besöken, jämfört med 8% av katalogen.