Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Rasmus Christiansen på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Rasmus Christiansen: vad ett år av besök visar
Ockley Windmill, Surrey är det mest visade verket: 1 200 besök under ett år, vilket motsvarar 29% av all uppmärksamhet som riktats mot Rasmus Christiansen. Det följs av Shiremark Windmill, Capel, Surrey och Gosterwood Manor Farm, Forest Green, Surrey. Konstnärssidan fick 1 000 besök och verken 3 200: 4 200 totalt. Intresset har ökat med 300% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 3 000 besök. Besökare tittar på datorer (83%) och mobiltelefoner (17%). De föredrar Nostalgisk (Känslomässig ton): 63% av besöken mot 0% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Rasmus Christiansen
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Rasmus Christiansen.
-
1
Ockley Windmill, Surrey, 1923
1 200 besök · 28,6%
-
2
Shiremark Windmill, Capel, Surrey, 1919
400 besök · 9,5%
-
3
Gosterwood Manor Farm, Forest Green, Surrey, 1926
400 besök · 9,5%
-
4
Gosterwood Manor, Forest Green, Surrey, 1926
200 besök · 4,8%
-
5
Distant View of Leith Hill, Surrey, with Tower, 1925
200 besök · 4,8%
-
6
Staircase in Cottage at Godstone, Surrey, 1919
200 besök · 4,8%
-
7
Streeters, Terrace and Huddle Cottages, High Street, Oxted, Surrey, 1919
100 besök · 2,4%
-
8
St John the Baptist Church, Okewood, near Ockley, Surrey, 1924
100 besök · 2,4%
-
9
Exterior of Cottage near Oxted, Surrey, 1914
100 besök · 2,4%
-
10
Part of 'The Barracks', Oakwood Hill, Ockley, near Dorking, Surrey, 1919
100 besök · 2,4%
När besöker folk Rasmus Christiansens sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 900 | 2 100 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 0 | 200 |
| Okt 2026 | 0 | 800 |
När visas verken av Rasmus Christiansen?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Rasmus Christiansens verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Känslomässig ton | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 0,0% | 63,2% |
| Fridfull | 33,3% | 21,1% |
| Lugn | 33,3% | 10,5% |
| Tröstande och tryggt | 22,2% | 5,3% |
| Glädjefylld | 11,1% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 4,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 18,0% | 4,8% |
| Ljusstyrka | 60,0% | 42,9% |
| Ljusstark | 18,0% | 52,4% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 6,0% | 2,4% |
| Dämpad färgsättning | 18,0% | 47,6% |
| Måttlig mjukhet | 50,0% | 47,6% |
| Tydlig färgmättnad | 26,0% | 2,4% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 66,0% | 90,2% |
| Naturtema | 12,8% | 2,4% |
| Jordnära | 10,6% | 2,4% |
| Pastellfärger | 6,4% | 2,4% |
| Mörka toner | 4,3% | 2,4% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 2,0% | 0,0% |
| Balanserad | 40,0% | 50,0% |
| Livfulla färger | 58,0% | 50,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,0% | 30,9% |
| Mild | 36,0% | 33,3% |
| Balanserad | 24,0% | 11,9% |
| Stark kontrast | 20,0% | 23,8% |
| Kontrastnivå | 18,0% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,0% | 11,9% |
| Mjukt blandad palett | 16,0% | 42,9% |
| Balanserad harmoni | 18,0% | 14,3% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 30,9% |
| Enhetlig palett | 8,0% | 0,0% |
Vilka är de mest visade verken av Rasmus Christiansen, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ockley Windmill, Surrey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 500 |
| Shiremark Windmill, Capel,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Interior of Cottage, Ockley… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Nørre Fælled in Copenhagen,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Exterior View of Unidentifi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kitchen Range at 'The Hare… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wall with Arched Gateway Op… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Exterior View of Unidentifi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| St John the Baptist Church,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Volvens Farm, Forest Green,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Rasmus Christiansen-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 500 | 83,3% |
| mobiltelefoner | 700 | 16,7% |
På vilka språk följs Rasmus Christiansen?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Rasmus Christiansen, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 100 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 100 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 500 |
| tors 29 Okt | 1 000 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Rasmus Christiansen
Vilket verk av Rasmus Christiansen har flest besök?
- Ockley Windmill, Surrey först, med 1 200 besök, vilket motsvarar 29% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Rasmus Christiansen på OriginalUniqueArt.com?
- 4 200 besök under tolv månader: 1 000 till artistsidan, 3 200 till verken.
Vilka enheter använder publiken för Rasmus Christiansen?
- Publiken kommer från datorer (83%) och mobiltelefoner (17%); datorer står för 83% av besöken.
Vilka verk av Rasmus Christiansen matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Nostalgisk (Känslomässig ton) står för 63% av besöken för 0% av katalogen.