Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Paolo Monaldi på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Paolo Monaldi: publiken i korthet
Peasants Outside a Town Gate drar till sig flest blickar: 100 besök under tolv månader, vilket motsvarar 25% av alla visningar av Paolo Monaldi på OriginalUniqueArt.com. Följs av A woman buying a kid goat from a shepherd, with a boy sitting on a saddle and a man smoking a pipe, by a ruin och Peasants by a Shelter, Coney Catchers. Paolo Monaldi genererade 500 besök: 100 på artistsidan och 400 på enskilda verk. Mindre uppmärksamhet på sistone: antalet besök minskade med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 400 besök. Publiken lutar åt Nostalgisk (Stämning): 100% av besöken, för 25% av konstnärens katalog.
De 4 verk av Paolo Monaldi som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 4 verk av Paolo Monaldi som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
Peasants Outside a Town Gate
100 besök · 25,0%
-
2
A woman buying a kid goat from a shepherd, with a boy sitting on a saddle and a man smoking a pipe, by a ruin
100 besök · 25,0%
-
3
Peasants by a Shelter, Coney Catchers, 1750
100 besök · 25,0%
-
4
A man fishing on the coast, with a group of other figures at leisure
100 besök · 25,0%
Hur många personer tittar på Paolo Monaldi varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 300 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
Hur ofta visas verken av Paolo Monaldi?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Paolo Monaldi?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Stämning | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Nostalgisk | 25,0% | 100,0% |
| Lekfull | 50,0% | 0,0% |
| Fridfull | 25,0% | 0,0% |
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 12,5% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 25,0% | 50,0% |
| Mjuk luminans | 31,2% | 25,0% |
| Ljusstyrka | 31,2% | 25,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 56,2% | 0,0% |
| Dämpad färgsättning | 31,2% | 100,0% |
| Måttlig mjukhet | 12,5% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 56,2% | 25,0% |
| Balanserad | 43,8% | 75,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 18,8% | 25,0% |
| Stark kontrast | 18,8% | 50,0% |
| Kontrastnivå | 62,5% | 25,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 18,8% | 25,0% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 18,8% | 25,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 37,5% | 50,0% |
| Enhetlig palett | 25,0% | 0,0% |
Vilka verk av Paolo Monaldi drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Peasant Dance Before an Ita… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dancing Italian Peasants in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants near Roman Ruins | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants Outside a Town Gate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Prince James receiving his… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants by a Shelter, Cone… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants and a Mendicant Fr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants Making Music | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants Making Music | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Peasants at a Well | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Paolo Monaldi på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många personer tittar på Paolo Monaldi varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Paolo Monaldi
Vilka verk av Paolo Monaldi får mest uppmärksamhet?
- Peasants Outside a Town Gate, med 100 besök (25% av alla visningar för Paolo Monaldi). Rankingen ovan listar 4 verk.
Hur många tittar på Paolo Monaldi på OriginalUniqueArt.com?
- 500 besök under tolv månader: 100 på artistsidan och 400 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Paolo Monaldi föredrar folk?
- Nostalgisk (Stämning): 100% av besöken, jämfört med 25% av katalogen.