Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Orthodox Icons på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Orthodox Icons: nyckeltal
Det mest visade verket är Ss.Sergius and Bacchus: 200 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 11% av Orthodox Iconss totala visningar. Sedan Christ Acheiropoietos (made Without Hands) och Composite Icon with the Crucifixion, Christ, Saints and Gospel Scenes. Totalt 2 500 besök: 1 000 på artistsidan, 1 500 på verken. Publiken minskar: 50% färre besök i Sep 2026 än i Aug 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 1 800 besök. En smak sticker ut: Mjuk skugga (Ljusstyrka) står för 67% av besöken trots att den endast utgör 50% av katalogen.
Orthodox Icons: de 10 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 10 verk av Orthodox Icons som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
-
1
Ss.Sergius and Bacchus
200 besök · 11,1%
-
2
Christ Acheiropoietos (made Without Hands), 1200
200 besök · 11,1%
-
3
Composite Icon with the Crucifixion, Christ, Saints and Gospel Scenes, 1050
200 besök · 11,1%
-
4
Theotokos of Saint Maksim's Vision, 1305
100 besök · 5,6%
-
5
Blachernitissa (Theotokos of Blachernae)
100 besök · 5,6%
-
6
Virgin Mary on the Throne, 1150
100 besök · 5,6%
-
7
Glorification of the Cross (back side of 'Christ Acheiropoietos'), 1200
100 besök · 5,6%
-
8
Deesis from the Church of Nikola of Kozhe, 1300
100 besök · 5,6%
-
9
Archangel Michael, slaying the Shakers, saints Sisinius and Maruf, with the martyrdom of Sisinius, 1831
100 besök · 5,6%
-
10
Our Lady of the Sign from Zverin Monastery (front side), 1250
100 besök · 5,6%
Hur förändras publiken för Orthodox Icons från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 200 | 200 |
| Jul 2026 | 600 | 1 200 |
| Aug 2026 | 100 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
Hur har Orthodox Iconss verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland Orthodox Iconss verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 4,8% | 5,6% |
| Mjuk skugga | 50,0% | 66,7% |
| Mjuk luminans | 40,5% | 27,8% |
| Ljusstyrka | 4,8% | 0,0% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 4,8% | 5,6% |
| Dämpad färgsättning | 21,4% | 22,2% |
| Måttlig mjukhet | 23,8% | 27,8% |
| Tydlig färgmättnad | 50,0% | 44,4% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 46,2% | 56,2% |
| Mörka toner | 48,7% | 43,8% |
| Neutrala toner | 5,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 9,5% | 5,6% |
| Balanserad | 38,1% | 50,0% |
| Livfulla färger | 52,4% | 44,4% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 2,4% | 0,0% |
| Mild | 19,1% | 11,1% |
| Balanserad | 14,3% | 27,8% |
| Stark kontrast | 26,2% | 38,9% |
| Kontrastnivå | 38,1% | 22,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 4,8% | 5,6% |
| Mjukt blandad palett | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 21,4% | 5,6% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 50,0% | 61,1% |
| Enhetlig palett | 23,8% | 27,8% |
Hur ser de mest visade verken av Orthodox Icons ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Composite Icon with the Cru… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The Mother of God of Tender… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Glorification of the Cross… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Deesis from the Church of N… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| St George and the Youth of… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Saint Nikita slaying the de… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Christ Acheiropoietos (made… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 |
| The Saviour of Furious Eye | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Virgin (Theotokos) and Chil… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Praises of the Theotokos. V… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder publiken till Orthodox Icons?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Orthodox Icons ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 21 Sep | 0 |
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 100 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 100 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt (prognos) | 100 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 100 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 100 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 200 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 100 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 100 |
Orthodox Icons: korta svar
Vilket är det mest visade verket av Orthodox Icons?
- Ss.Sergius and Bacchus: 200 besök, vilket utgör 11% av alla visningar för Orthodox Icons. Listan sträcker sig ner till rankning 10.
Hur många besök får Orthodox Icons?
- 2 500 under tolv månader (1 000 på artistsidan, 1 500 på verken).
Föredrar publiken en viss typ av verk av Orthodox Icons?
- Ja, Mjuk skugga (Ljusstyrka): 67% av besöken för 50% av katalogen.