Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Neo Rauch på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Neo Rauch: vad ett år av besök visar
Untitled (599) är det mest visade verket: 1 500 besök under ett år, vilket motsvarar 44% av all uppmärksamhet som riktats mot Neo Rauch. Det följs av Untitled (472) och Der Hirt. Konstnärssidan fick 1 500 besök och verken 2 900: 4 400 totalt. Intresset har minskat med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 3 100 besök. Besökare tittar på mobiltelefoner (66%), datorer (30%) och surfplattor (5%). De föredrar Dämpad (Färgmättnad): 44% av besöken mot 10% av katalogen.
De 4 mest visade verken av Neo Rauch
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Neo Rauch.
När besöker folk Neo Rauchs sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 1 100 | 2 000 |
| Aug 2026 | 300 | 800 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
När visas verken av Neo Rauch?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Neo Rauchs verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 10,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 50,0% | 44,1% |
| Ljusstyrka | 30,0% | 55,9% |
| Ljusstark | 10,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 10,0% | 44,1% |
| Dämpad färgsättning | 50,0% | 55,9% |
| Måttlig mjukhet | 30,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 10,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 50,0% | 55,9% |
| Jordnära | 40,0% | 44,1% |
| Pastellfärger | 10,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 70,0% | 97,1% |
| Livfulla färger | 30,0% | 2,9% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 10,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 10,0% | 2,9% |
| Kontrastnivå | 80,0% | 97,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 30,0% | 44,1% |
| Mjukt blandad palett | 20,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 20,0% | 52,9% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 20,0% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 10,0% | 2,9% |
Vilka är de mest visade verken av Neo Rauch, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Untitled (472) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 900 | 500 | 0 | 0 |
| Untitled (599) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 100 | 300 | 0 | 0 |
| Untitled (522) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (283) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (683) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Der Hirt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (488) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bauer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sud | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Untitled (876) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Neo Rauch-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| mobiltelefoner | 2 900 | 65,9% |
| datorer | 1 300 | 29,5% |
| surfplattor | 200 | 4,5% |
På vilka språk följs Neo Rauch?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Neo Rauch, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 200 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 100 |
| tis 3 Nov | 200 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 100 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 200 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 200 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 200 |
| mån 23 Nov (prognos) | 100 |
| tis 24 Nov (prognos) | 200 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Neo Rauch
Vilket verk av Neo Rauch har flest besök?
- Untitled (599) först, med 1 500 besök, vilket motsvarar 44% av visningarna. 4 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Neo Rauch på OriginalUniqueArt.com?
- 4 400 besök under tolv månader: 1 500 till artistsidan, 2 900 till verken.
Vilka enheter använder publiken för Neo Rauch?
- Publiken kommer från mobiltelefoner (66%), datorer (30%) och surfplattor (5%); mobiltelefoner står för 66% av besöken.
Vilka verk av Neo Rauch matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Dämpad (Färgmättnad) står för 44% av besöken för 10% av katalogen.