Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Miguel A Gandert på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Miguel A Gandert: nyckeltal
Det mest visade verket är El Comanche David, Talpa, NM: 700 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 64% av Miguel A Ganderts totala visningar. Sedan Victor Romero, Albuquerque, New Mexico och Orgullo de Cuerno Verde, Alcalde, NM. Totalt 700 besök: 300 på artistsidan, 400 på verken. Publiken växer: 300% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppmånad: Okt 2026 med 400 besök. En smak sticker ut: Ljusstyrka (Ljusstyrka) står för 82% av besöken trots att den endast utgör 36% av katalogen.
Miguel A Gandert: de 3 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 3 verk av Miguel A Gandert som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
Hur förändras publiken för Miguel A Gandert från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 0 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 400 |
Hur har Miguel A Ganderts verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland Miguel A Ganderts verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 9,1% | 18,2% |
| Mjuk skugga | 27,3% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 27,3% | 0,0% |
| Ljusstyrka | 36,4% | 81,8% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 100,0% | 100,0% |
| Dämpad färgsättning | 0,0% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 0,0% | 0,0% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 100,0% | 100,0% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Livfulla färger | 0,0% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 0,0% | 0,0% |
| Balanserad | 0,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 18,2% | 18,2% |
| Kontrastnivå | 81,8% | 81,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 0,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 18,2% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 9,1% | 18,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 63,6% | 81,8% |
| Enhetlig palett | 9,1% | 0,0% |
Hur ser de mest visade verken av Miguel A Gandert ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| El Comanche David, Talpa, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Los Cautivos, Talpa, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hermanos de La Morada, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trompetas y Clarines, Tome,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Linda Elena, Talpa, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Orgullo de Cuerno Verde, Al… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Soldado de La Santa Cruz, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| David Gonzales, Talpa, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Danza del Aguila, Talpa, NM | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Monarca y su Malinche, Alca… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder publiken till Miguel A Gandert?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för Miguel A Gandert ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 200 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Miguel A Gandert: korta svar
Vilket är det mest visade verket av Miguel A Gandert?
- El Comanche David, Talpa, NM: 700 besök, vilket utgör 64% av alla visningar för Miguel A Gandert. Listan sträcker sig ner till rankning 3.
Hur många besök får Miguel A Gandert?
- 700 under tolv månader (300 på artistsidan, 400 på verken).
Föredrar publiken en viss typ av verk av Miguel A Gandert?
- Ja, Ljusstyrka (Ljusstyrka): 82% av besöken för 36% av katalogen.