Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Maxime Maufra på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Maxime Maufra: vad ett år av besök visar
Sunset on the Loire är det mest visade verket: 400 besök under ett år, vilket motsvarar 5% av all uppmärksamhet som riktats mot Maxime Maufra. Det följs av View of the Port of Auray och Bridge over the Loire. Konstnärssidan fick 1 100 besök och verken 7 600: 8 700 totalt. Intresset har ökat med 17% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 6 100 besök. Besökare tittar på datorer (83%), mobiltelefoner (15%) och surfplattor (2%). De föredrar Fridfull (Stämning): 75% av besöken mot 25% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Maxime Maufra
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Maxime Maufra.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
500
Jul 2026
600
5 500
Aug 2026
100
700
Sep 2026
200
400
Okt 2026
200
500
När visas verken av Maxime Maufra?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Maxime Maufras verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Fridfull
25,0%
75,0%
Dramatisk
75,0%
0,0%
Nostalgisk
0,0%
25,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Fridfull
25,0%
75,0%
Dramatisk
50,0%
0,0%
Melankolisk
0,0%
25,0%
Dyster och högtidlig
25,0%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
10,0%
1,2%
Mjuk skugga
26,0%
27,7%
Mjuk luminans
42,0%
47,0%
Ljusstyrka
20,0%
21,7%
Ljusstark
2,0%
2,4%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
36,0%
22,9%
Dämpad färgsättning
32,0%
55,4%
Måttlig mjukhet
20,0%
18,1%
Tydlig färgmättnad
12,0%
3,6%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Jordnära
48,5%
45,8%
Neutrala toner
39,4%
49,1%
Mörka toner
12,1%
3,4%
Naturtema
0,0%
1,7%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
38,0%
19,3%
Balanserad
44,0%
73,5%
Livfulla färger
18,0%
7,2%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
22,0%
13,2%
Mild
34,0%
20,5%
Balanserad
4,0%
9,6%
Stark kontrast
20,0%
34,9%
Kontrastnivå
20,0%
21,7%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
30,0%
32,5%
Mjukt blandad palett
14,0%
16,9%
Balanserad harmoni
10,0%
14,5%
Stark färgmässig enhetlighet
30,0%
30,1%
Enhetlig palett
16,0%
6,0%
Vilka är de mest visade verken av Maxime Maufra, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
The Heart of the Port of Go…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Evening at the Sea, Quiberon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The village on the river, B…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Fishermen on the Banks of t…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Passing through the Bar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Transatlantic leaving P…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of Colonel La Vill…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Jetty at Pontivy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Émile Dehelly (1871-1969),…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape with pines
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hur ser enhetsfördelningen ut för Maxime Maufra-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Enhet
Besök
Dela
datorer
7 200
82,8%
mobiltelefoner
1 300
14,9%
surfplattor
200
2,3%
På vilka språk följs Maxime Maufra?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
Språk
Besök
Dela
Japanska
100
50,0%
Portugisiska
100
50,0%
Hur många besök per dag får Maxime Maufra, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
Dag
Besök
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt
0
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
100
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
100
tis 27 Okt
0
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
0
lör 31 Okt
100
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov (prognos)
0
ons 4 Nov (prognos)
0
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
0
tis 10 Nov (prognos)
100
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
100
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
100
tis 17 Nov (prognos)
100
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
100
sön 22 Nov (prognos)
0
mån 23 Nov (prognos)
100
Vad folk frågar om Maxime Maufra
Vilket verk av Maxime Maufra har flest besök?
Sunset on the Loire först, med 400 besök, vilket motsvarar 5% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Maxime Maufra på OriginalUniqueArt.com?
8 700 besök under tolv månader: 1 100 till artistsidan, 7 600 till verken.
Vilka enheter använder publiken för Maxime Maufra?
Publiken kommer från datorer (83%), mobiltelefoner (15%) och surfplattor (2%); datorer står för 83% av besöken.
Vilka verk av Maxime Maufra matchar besökarnas smak?
Verk beskrivna som Fridfull (Stämning) står för 75% av besöken för 25% av katalogen.