Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Maxime Maufra på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Maxime Maufra: vad ett år av besök visar
Sunset on the Loire är det mest visade verket: 400 besök under ett år, vilket motsvarar 5% av all uppmärksamhet som riktats mot Maxime Maufra. Det följs av View of the Port of Auray och Bridge over the Loire. Konstnärssidan fick 900 besök och verken 7 100: 8 000 totalt. Intresset har minskat med 25% från Aug 2026 till Sep 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 6 100 besök. Besökare tittar på datorer (88%), telefoner (11%) och surfplattor (1%). De föredrar Balanserad (Färgintensitet): 72% av besöken mot 56% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Maxime Maufra
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Maxime Maufra.
-
1
Sunset on the Loire, 1907
400 besök · 5,3%
-
2
View of the Port of Auray, 1909
300 besök · 3,9%
-
3
Bridge over the Loire, 1892
200 besök · 2,6%
-
4
Brittany, 1892
200 besök · 2,6%
-
5
The Golden Sea - Quiberon, 1900
200 besök · 2,6%
-
6
The Ponce Paper Factory on the Edge of the Sathe Woods, 1918
200 besök · 2,6%
-
7
The Three Cliffs, 1894
200 besök · 2,6%
-
8
The Barges Lighthouse, 1904
200 besök · 2,6%
-
9
By the Sea, 1904
200 besök · 2,6%
-
10
La tempête à Quiberon (Morbihan) (titre attribué)
200 besök · 2,6%
När besöker folk Maxime Maufras sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 500 |
| Jul 2026 | 600 | 5 500 |
| Aug 2026 | 100 | 700 |
| Sep 2026 | 200 | 400 |
När visas verken av Maxime Maufra?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Maxime Maufras verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 4,0% | 1,3% |
| Mjuk skugga | 26,0% | 30,3% |
| Mjuk luminans | 46,0% | 46,1% |
| Ljusstyrka | 20,0% | 19,7% |
| Ljusstark | 4,0% | 2,6% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 34,0% | 25,0% |
| Dämpad färgsättning | 42,0% | 55,3% |
| Måttlig mjukhet | 18,0% | 15,8% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 4,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 48,7% | 51,9% |
| Jordnära | 43,6% | 42,3% |
| Mörka toner | 2,6% | 3,9% |
| Naturtema | 2,6% | 1,9% |
| Monokromt | 2,6% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 32,0% | 21,1% |
| Balanserad | 56,0% | 72,4% |
| Livfulla färger | 12,0% | 6,6% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 20,0% | 11,8% |
| Mild | 18,0% | 22,4% |
| Balanserad | 10,0% | 10,5% |
| Stark kontrast | 36,0% | 32,9% |
| Kontrastnivå | 16,0% | 22,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 34,0% | 35,5% |
| Mjukt blandad palett | 12,0% | 18,4% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 13,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 30,0% | 26,3% |
| Enhetlig palett | 14,0% | 6,6% |
Vilka är de mest visade verken av Maxime Maufra, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Wave | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with pines | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Breton Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Heart of the Port of Go… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Red Rocks at Belle Ile | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Vue du Port de Pont-Aven | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| The Three Cliffs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Landscape by the Water | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Flood | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Cliffs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Maxime Maufra-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 7 000 | 87,5% |
| telefoner | 900 | 11,2% |
| surfplattor | 100 | 1,2% |
På vilka språk följs Maxime Maufra?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Grekiska | 200 | 66,7% |
| Portugisiska | 100 | 33,3% |
Hur många besök per dag får Maxime Maufra, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 20 Sep | 0 |
| mån 21 Sep | 0 |
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 200 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 100 |
| mån 5 Okt | 100 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 100 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt (prognos) | 100 |
| mån 12 Okt (prognos) | 100 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 200 |
| tors 15 Okt (prognos) | 100 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 100 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 200 |
| tors 22 Okt (prognos) | 100 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 100 |
| mån 26 Okt (prognos) | 100 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 300 |
| tors 29 Okt (prognos) | 100 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Maxime Maufra
Vilket verk av Maxime Maufra har flest besök?
- Sunset on the Loire först, med 400 besök, vilket motsvarar 5% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Maxime Maufra på OriginalUniqueArt.com?
- 8 000 besök under tolv månader: 900 till artistsidan, 7 100 till verken.
Vilka enheter använder publiken för Maxime Maufra?
- Publiken kommer från datorer (88%), telefoner (11%) och surfplattor (1%); datorer står för 88% av besöken.
Vilka verk av Maxime Maufra matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Balanserad (Färgintensitet) står för 72% av besöken för 56% av katalogen.