Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Leonor Fini på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Leonor Fini: vad ett år av besök visar
Unconditional Love är det mest visade verket: 600 besök under ett år, vilket motsvarar 18% av all uppmärksamhet som riktats mot Leonor Fini. Det följs av L'Entracte de l'ApothÉose och Rogomelec. Konstnärssidan fick 1 700 besök och verken 1 300: 3 000 totalt. Intresset har ökat med 333% från Sep 2026 till Okt 2026. Okt 2026 var den mest intensiva månaden med 1 300 besök. Besökare tittar på datorer (80%) och mobiltelefoner (20%). De föredrar Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni): 67% av besöken mot 38% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Leonor Fini
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Leonor Fini.
-
1
Unconditional Love, 1958
600 besök · 18,2%
-
2
L'Entracte de l'ApothÉose
600 besök · 18,2%
-
3
Rogomelec, 1978
500 besök · 15,2%
-
4
L'Eau endormie, 1962
400 besök · 12,1%
-
5
Outre songe, 1978
200 besök · 6,1%
-
6
Armoire anthropomorphe
200 besök · 6,1%
-
7
Mrs. Ambrose Chambers, 1940
200 besök · 6,1%
-
8
The Metamorphosis of a Woman, 1987
200 besök · 6,1%
-
9
La LÉ ccedil on d'anatomie, 1966
100 besök · 3,0%
-
10
Os branche, 1943
100 besök · 3,0%
När besöker folk Leonor Finis sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 100 | 1 000 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 300 | 0 |
| Okt 2026 | 1 200 | 100 |
När visas verken av Leonor Fini?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Leonor Finis verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 41,7% | 51,5% |
| Mjuk skugga | 33,3% | 30,3% |
| Mjuk luminans | 4,2% | 6,1% |
| Ljusstyrka | 12,5% | 6,1% |
| Ljusstark | 8,3% | 6,1% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 54,2% | 48,5% |
| Dämpad färgsättning | 29,2% | 18,2% |
| Måttlig mjukhet | 8,3% | 12,1% |
| Tydlig färgmättnad | 8,3% | 21,2% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 64,3% | 55,0% |
| Mörka toner | 7,1% | 30,0% |
| Neutrala toner | 28,6% | 15,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 70,8% | 51,5% |
| Balanserad | 16,7% | 21,2% |
| Livfulla färger | 12,5% | 27,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 25,0% | 21,2% |
| Mild | 37,5% | 36,4% |
| Balanserad | 12,5% | 21,2% |
| Stark kontrast | 16,7% | 9,1% |
| Kontrastnivå | 8,3% | 12,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,5% | 15,2% |
| Mjukt blandad palett | 4,2% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 20,8% | 6,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 37,5% | 66,7% |
| Enhetlig palett | 25,0% | 12,1% |
Vilka är de mest visade verken av Leonor Fini, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rogomelec | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 0 | 0 | 0 |
| Two Women | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of Mrs. Hasellter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mrs. Ambrose Chambers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a woman with ac… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Unconditional Love | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Passenger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Face | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| La Grange Batelière | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ubu The Magical Cat | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Hur ser enhetsfördelningen ut för Leonor Fini-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 2 400 | 80,0% |
| mobiltelefoner | 600 | 20,0% |
På vilka språk följs Leonor Fini?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Bulgariska | 300 | 21,4% |
| Polska | 300 | 21,4% |
| Slovakiska | 200 | 14,3% |
| Tjeckiska | 100 | 7,1% |
| Danska | 100 | 7,1% |
| Engelska | 100 | 7,1% |
| Spanska | 100 | 7,1% |
| Finska | 100 | 7,1% |
| Franska | 100 | 7,1% |
Hur många besök per dag får Leonor Fini, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 100 |
| sön 18 Okt | 100 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 100 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 200 |
| tis 27 Okt | 100 |
| ons 28 Okt | 200 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 200 |
| lör 31 Okt | 500 |
| sön 1 Nov | 300 |
| mån 2 Nov | 100 |
| tis 3 Nov | 300 |
| ons 4 Nov | 100 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 200 |
| lör 7 Nov (prognos) | 500 |
| sön 8 Nov (prognos) | 300 |
| mån 9 Nov (prognos) | 300 |
| tis 10 Nov (prognos) | 400 |
| ons 11 Nov (prognos) | 300 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 200 |
| lör 14 Nov (prognos) | 600 |
| sön 15 Nov (prognos) | 400 |
| mån 16 Nov (prognos) | 300 |
| tis 17 Nov (prognos) | 500 |
| ons 18 Nov (prognos) | 300 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 200 |
| lör 21 Nov (prognos) | 700 |
| sön 22 Nov (prognos) | 500 |
| mån 23 Nov (prognos) | 400 |
| tis 24 Nov (prognos) | 600 |
| ons 25 Nov (prognos) | 400 |
Vad folk frågar om Leonor Fini
Vilket verk av Leonor Fini har flest besök?
- Unconditional Love först, med 600 besök, vilket motsvarar 18% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Leonor Fini på OriginalUniqueArt.com?
- 3 000 besök under tolv månader: 1 700 till artistsidan, 1 300 till verken.
Vilka enheter använder publiken för Leonor Fini?
- Publiken kommer från datorer (80%) och mobiltelefoner (20%); datorer står för 80% av besöken.
Vilka verk av Leonor Fini matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Stark färgmässig enhetlighet (Färgharmoni) står för 67% av besöken för 38% av katalogen.