Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Lawren Stewart Harris på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Lawren Stewart Harris: nyckeltal
Det mest visade verket är Painting No.2, 1939-41: 300 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 15% av Lawren Stewart Harriss totala visningar. Sedan Norra sjön och Ellesmere Island. Totalt 1 900 besök: 700 på artistsidan, 1 200 på verken. Publiken växer: 100% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 1 500 besök. En smak sticker ut: Jordnära (Färgpalett) står för 45% av besöken trots att den endast utgör 20% av katalogen.
Lawren Stewart Harris: de 10 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 10 verk av Lawren Stewart Harris som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
Hur förändras publiken för Lawren Stewart Harris från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
0
Jul 2026
400
1 100
Aug 2026
0
100
Sep 2026
100
0
Okt 2026
200
0
Hur har Lawren Stewart Harriss verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland Lawren Stewart Harriss verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Fridfull
57,9%
68,4%
Minimalistisk
5,3%
15,8%
Nostalgisk
15,8%
5,3%
Modernistisk
5,3%
10,5%
Kraftfull och uttrycksfull
5,3%
0,0%
Dramatisk
5,3%
0,0%
Jordnära
5,3%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Andlig
23,5%
31,6%
Fridfull
29,4%
26,3%
Reflekterande
11,8%
15,8%
Livfull
11,8%
10,5%
Lugn
5,9%
10,5%
Nostalgisk
11,8%
5,3%
Ensamhet
5,9%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
2,0%
0,0%
Mjuk skugga
38,0%
60,0%
Mjuk luminans
24,0%
40,0%
Ljusstyrka
18,0%
0,0%
Ljusstark
18,0%
0,0%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
62,0%
55,0%
Dämpad färgsättning
22,0%
35,0%
Måttlig mjukhet
8,0%
0,0%
Tydlig färgmättnad
8,0%
10,0%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Neutrala toner
48,6%
36,4%
Jordnära
20,0%
45,5%
Mörka toner
11,4%
18,2%
Pastellfärger
14,3%
0,0%
Monokromt
5,7%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
62,0%
50,0%
Balanserad
28,0%
40,0%
Livfulla färger
10,0%
10,0%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
20,0%
20,0%
Mild
12,0%
10,0%
Balanserad
10,0%
0,0%
Stark kontrast
26,0%
40,0%
Kontrastnivå
32,0%
30,0%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
18,0%
10,0%
Mjukt blandad palett
10,0%
25,0%
Balanserad harmoni
18,0%
25,0%
Stark färgmässig enhetlighet
22,0%
40,0%
Enhetlig palett
32,0%
0,0%
Hur ser de mest visade verken av Lawren Stewart Harris ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Isboden
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Muskoka
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sentinels
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Painting No.2, 1939-41
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
North Shore, Lake Superior
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ice House, Coldwell, Lake S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mt. Lefroy
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Ellesmere Island
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Norra sjön
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Snow II
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Vilka språk använder publiken till Lawren Stewart Harris?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
Språk
Besök
Dela
Engelska
100
50,0%
Turkiska
100
50,0%
Hur ser det dagliga besöksantalet för Lawren Stewart Harris ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
Dag
Besök
sön 11 Okt
0
mån 12 Okt
300
tis 13 Okt
0
ons 14 Okt
100
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
0
mån 19 Okt
0
tis 20 Okt
0
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
200
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
100
fre 30 Okt
200
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov (prognos)
0
mån 2 Nov (prognos)
200
tis 3 Nov (prognos)
100
ons 4 Nov (prognos)
100
tors 5 Nov (prognos)
100
fre 6 Nov (prognos)
100
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
0
mån 9 Nov (prognos)
200
tis 10 Nov (prognos)
100
ons 11 Nov (prognos)
100
tors 12 Nov (prognos)
100
fre 13 Nov (prognos)
100
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
0
mån 16 Nov (prognos)
200
tis 17 Nov (prognos)
100
ons 18 Nov (prognos)
100
tors 19 Nov (prognos)
100
fre 20 Nov (prognos)
100
lör 21 Nov (prognos)
0
Lawren Stewart Harris: korta svar
Vilket är det mest visade verket av Lawren Stewart Harris?
Painting No.2, 1939-41: 300 besök, vilket utgör 15% av alla visningar för Lawren Stewart Harris. Listan sträcker sig ner till rankning 10.
Hur många besök får Lawren Stewart Harris?
1 900 under tolv månader (700 på artistsidan, 1 200 på verken).
Föredrar publiken en viss typ av verk av Lawren Stewart Harris?
Ja, Jordnära (Färgpalett): 45% av besöken för 20% av katalogen.