Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för László Moholy-Nagy på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
László Moholy-Nagy: vad ett år av besök visar
Composition z viii (1924.jpg!Blog) är det mest visade verket: 600 besök under ett år, vilket motsvarar 10% av all uppmärksamhet som riktats mot László Moholy-Nagy. Det följs av Jealousy och Changing patterns. Konstnärssidan fick 3 200 besök och verken 4 000: 7 200 totalt. Intresset har ökat med 200% från Sep 2026 till Okt 2026. Okt 2026 var den mest intensiva månaden med 4 500 besök. Besökare läser på Spanska (37%), Italienska (20%) och Tjeckiska (10%). Besökare kommer från Spanien (20%), Italien (20%) och Colombia (10%). Besökare tittar på datorer (69%), mobiltelefoner (29%) och surfplattor (1%). De föredrar Kontrastnivå (Kontrast): 67% av besöken mot 52% av katalogen.
De 10 mest visade verken av László Moholy-Nagy
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av László Moholy-Nagy.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
0
100
Jul 2026
100
900
Aug 2026
0
100
Sep 2026
600
900
Okt 2026
2 500
2 000
När visas verken av László Moholy-Nagy?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland László Moholy-Nagys verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Modernistisk
39,1%
36,4%
Dramatisk
26,1%
30,3%
Kraftfull och uttrycksfull
4,3%
12,1%
Lugn
8,7%
9,1%
Fridfull
4,3%
9,1%
Mystisk
8,7%
3,0%
Elegant
4,3%
0,0%
Lekfull
4,3%
0,0%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Reflekterande
34,8%
36,4%
Livfull
21,7%
21,2%
Spänningsfylld
13,0%
21,2%
Mystisk
17,4%
15,2%
Fridfull
4,3%
6,1%
Lugn
4,3%
0,0%
Lekfull
4,3%
0,0%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
28,0%
31,0%
Mjuk skugga
6,0%
6,9%
Mjuk luminans
24,0%
17,2%
Ljusstyrka
18,0%
22,4%
Ljusstark
24,0%
22,4%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
64,0%
69,0%
Dämpad färgsättning
16,0%
10,3%
Måttlig mjukhet
6,0%
3,5%
Tydlig färgmättnad
14,0%
17,2%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Neutrala toner
54,3%
52,6%
Jordnära
20,0%
21,1%
Metalliska toner
2,9%
15,8%
Mörka toner
8,6%
7,9%
Pastellfärger
11,4%
2,6%
Monokromt
2,9%
0,0%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
60,0%
62,1%
Balanserad
26,0%
20,7%
Livfulla färger
14,0%
17,2%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
12,0%
5,2%
Mild
14,0%
12,1%
Balanserad
6,0%
1,7%
Stark kontrast
16,0%
13,8%
Kontrastnivå
52,0%
67,2%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
14,0%
15,5%
Mjukt blandad palett
8,0%
13,8%
Balanserad harmoni
8,0%
13,8%
Stark färgmässig enhetlighet
34,0%
31,0%
Enhetlig palett
36,0%
25,9%
Vilka är de mest visade verken av László Moholy-Nagy, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Untitled, Dessau
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
Untitled\n\nUntitled
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Untitled
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
0
Hilla Rebay
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Flower
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
0
Pneumatik (1924.jpg!Blog)
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
300
0
Paul Hartland Carnival. Com…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Jealousy
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
300
City Lights
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Broken Marriage
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Hur ser enhetsfördelningen ut för László Moholy-Nagy-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Enhet
Besök
Dela
datorer
5 000
69,4%
mobiltelefoner
2 100
29,2%
surfplattor
100
1,4%
På vilka språk följs László Moholy-Nagy?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
Språk
Besök
Dela
Spanska
1 100
36,7%
Italienska
600
20,0%
Tjeckiska
300
10,0%
Tyska
200
6,7%
Portugisiska
200
6,7%
Serbiska
200
6,7%
Engelska
100
3,3%
Japanska
100
3,3%
Koreanska
100
3,3%
Chinese
100
3,3%
Hur många besök per dag får László Moholy-Nagy, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
Dag
Besök
lör 17 Okt
100
sön 18 Okt
300
mån 19 Okt
100
tis 20 Okt
100
ons 21 Okt
0
tors 22 Okt
300
fre 23 Okt
600
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
400
mån 26 Okt
200
tis 27 Okt
500
ons 28 Okt
200
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
200
lör 31 Okt
200
sön 1 Nov
0
mån 2 Nov
0
tis 3 Nov
200
ons 4 Nov
1 000
tors 5 Nov
300
fre 6 Nov
0
lör 7 Nov (prognos)
100
sön 8 Nov (prognos)
300
mån 9 Nov (prognos)
100
tis 10 Nov (prognos)
300
ons 11 Nov (prognos)
500
tors 12 Nov (prognos)
200
fre 13 Nov (prognos)
300
lör 14 Nov (prognos)
100
sön 15 Nov (prognos)
300
mån 16 Nov (prognos)
100
tis 17 Nov (prognos)
300
ons 18 Nov (prognos)
500
tors 19 Nov (prognos)
200
fre 20 Nov (prognos)
300
lör 21 Nov (prognos)
100
sön 22 Nov (prognos)
300
mån 23 Nov (prognos)
100
tis 24 Nov (prognos)
300
ons 25 Nov (prognos)
500
tors 26 Nov (prognos)
200
fre 27 Nov (prognos)
300
Vad folk frågar om László Moholy-Nagy
Vilket verk av László Moholy-Nagy har flest besök?
Composition z viii (1924.jpg!Blog) först, med 600 besök, vilket motsvarar 10% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för László Moholy-Nagy på OriginalUniqueArt.com?
7 200 besök under tolv månader: 3 200 till artistsidan, 4 000 till verken.
Vilka enheter använder publiken för László Moholy-Nagy?
Publiken kommer från datorer (69%), mobiltelefoner (29%) och surfplattor (1%); datorer står för 69% av besöken.
Vilka språk använder László Moholy-Nagys följare?
Spanska (37%), Italienska (20%) och Tjeckiska (10%); Spanska utgör 37%.
Vilka verk av László Moholy-Nagy matchar besökarnas smak?
Verk beskrivna som Kontrastnivå (Kontrast) står för 67% av besöken för 52% av katalogen.