Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jozsef Nemes Lamperth på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jozsef Nemes Lamperth: vad ett år av besök visar
Nude, Back View är det mest visade verket: 200 besök under ett år, vilket motsvarar 22% av all uppmärksamhet som riktats mot Jozsef Nemes Lamperth. Det följs av The Bier och On The Slopes Of Gellért Hill. Konstnärssidan fick 400 besök och verken 700: 1 100 totalt. Intresset har minskat med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 800 besök. De föredrar Stark kontrast (Kontrast): 56% av besöken mot 23% av katalogen.
De 8 mest visade verken av Jozsef Nemes Lamperth
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Jozsef Nemes Lamperth.
När besöker folk Jozsef Nemes Lamperths sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 600 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 200 | 100 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
När visas verken av Jozsef Nemes Lamperth?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Jozsef Nemes Lamperths verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 28,2% | 55,6% |
| Mjuk skugga | 23,1% | 11,1% |
| Mjuk luminans | 15,4% | 11,1% |
| Ljusstyrka | 23,1% | 11,1% |
| Ljusstark | 10,3% | 11,1% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 56,4% | 44,4% |
| Dämpad färgsättning | 23,1% | 11,1% |
| Måttlig mjukhet | 17,9% | 44,4% |
| Tydlig färgmättnad | 2,6% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 53,1% | 66,7% |
| Neutrala toner | 37,5% | 33,3% |
| Mörka toner | 3,1% | 0,0% |
| Monokromt | 3,1% | 0,0% |
| Pastellfärger | 3,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 56,4% | 44,4% |
| Balanserad | 41,0% | 55,6% |
| Livfulla färger | 2,6% | 0,0% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 10,3% | 0,0% |
| Mild | 2,6% | 0,0% |
| Balanserad | 10,3% | 11,1% |
| Stark kontrast | 23,1% | 55,6% |
| Kontrastnivå | 53,8% | 33,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 12,8% | 22,2% |
| Mjukt blandad palett | 20,5% | 22,2% |
| Balanserad harmoni | 7,7% | 11,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 15,4% | 11,1% |
| Enhetlig palett | 43,6% | 33,3% |
Vilka är de mest visade verken av Jozsef Nemes Lamperth, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cactus | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Plant Still-life | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 |
| Back Of A Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Standing Female Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Standing Female Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Female Nude Turning Away | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait Of Lajos Kassák | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Female Nude Standing Backwa… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bridge Over The Seine | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Standing Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk följs Jozsef Nemes Lamperth?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Jozsef Nemes Lamperth, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Jozsef Nemes Lamperth
Vilket verk av Jozsef Nemes Lamperth har flest besök?
- Nude, Back View först, med 200 besök, vilket motsvarar 22% av visningarna. 8 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Jozsef Nemes Lamperth på OriginalUniqueArt.com?
- 1 100 besök under tolv månader: 400 till artistsidan, 700 till verken.
Vilka verk av Jozsef Nemes Lamperth matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Stark kontrast (Kontrast) står för 56% av besöken för 23% av katalogen.