Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Joseph Pennell på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Joseph Pennell: vad ett år av besök visar
Cafe Du Debarcadere Restaurant är det mest visade verket: 100 besök under ett år, vilket motsvarar 9% av all uppmärksamhet som riktats mot Joseph Pennell. Det följs av Place De L'opéra och The Germantown Academy. Konstnärssidan fick 400 besök och verken 1 000: 1 400 totalt. Intresset har minskat med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 1 200 besök. De föredrar Neutrala toner (Färgpalett): 100% av besöken mot 73% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Joseph Pennell
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Joseph Pennell.
-
1
Cafe Du Debarcadere Restaurant
100 besök · 9,1%
-
2
Place De L'opéra
100 besök · 9,1%
-
3
The Germantown Academy
100 besök · 9,1%
-
4
Ice Around Governor's Island, 1923
100 besök · 9,1%
-
5
Below Atlantic City
100 besök · 9,1%
-
6
From Our Philadelphia -
100 besök · 9,1%
-
7
Bishop's Walk, Ancon Hill, Panama
100 besök · 9,1%
-
8
Under The Bridges, Chicago
100 besök · 9,1%
-
9
Charcoal Drawing Of Steel Mills In Pennsylvania
100 besök · 9,1%
-
10
Taormina From The Theatre
100 besök · 9,1%
När besöker folk Joseph Pennells sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 300 | 900 |
| Aug 2026 | 0 | 100 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 0 |
När visas verken av Joseph Pennell?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Joseph Pennells verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 0,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 12,0% | 9,1% |
| Mjuk luminans | 14,0% | 18,2% |
| Ljusstyrka | 36,0% | 36,4% |
| Ljusstark | 38,0% | 36,4% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 78,0% | 81,8% |
| Dämpad färgsättning | 10,0% | 9,1% |
| Måttlig mjukhet | 8,0% | 9,1% |
| Tydlig färgmättnad | 4,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 72,7% | 100,0% |
| Pastellfärger | 11,4% | 0,0% |
| Jordnära | 6,8% | 0,0% |
| Mörka toner | 4,5% | 0,0% |
| Monokromt | 4,5% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 74,0% | 81,8% |
| Balanserad | 18,0% | 9,1% |
| Livfulla färger | 8,0% | 9,1% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,0% | 0,0% |
| Mild | 26,0% | 45,5% |
| Balanserad | 14,0% | 9,1% |
| Stark kontrast | 20,0% | 27,3% |
| Kontrastnivå | 28,0% | 18,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 2,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 2,0% | 0,0% |
| Balanserad harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 4,0% | 0,0% |
| Enhetlig palett | 92,0% | 100,0% |
Vilka är de mest visade verken av Joseph Pennell, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| St. Paul's, London | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Gun Factory | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Trains That Come | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Girard Street | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Front And Callowhill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Forging Shells - The Slaves… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| From Our Philadelphia - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Charcoal Drawing Of A Colli… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| State House Yard | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| From Our Philadelphia - | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk följs Joseph Pennell?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Joseph Pennell, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Joseph Pennell
Vilket verk av Joseph Pennell har flest besök?
- Cafe Du Debarcadere Restaurant först, med 100 besök, vilket motsvarar 9% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Joseph Pennell på OriginalUniqueArt.com?
- 1 400 besök under tolv månader: 400 till artistsidan, 1 000 till verken.
Vilka verk av Joseph Pennell matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Neutrala toner (Färgpalett) står för 100% av besöken för 73% av katalogen.