Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jervis McEntee på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jervis McEntee: publiken i korthet
Kauterskill Clove drar till sig flest blickar: 300 besök under tolv månader, vilket motsvarar 18% av alla visningar av Jervis McEntee på OriginalUniqueArt.com. Följs av Twilight, a Stroll by the Shore och View of the Catskills at Rondout, New York. Jervis McEntee genererade 2 200 besök: 700 på artistsidan och 1 500 på enskilda verk. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 2 000 besök. Publiken lutar åt Tydlig färgmättnad (Färgmättnad): 53% av besöken, för 22% av konstnärens katalog.
De 10 verk av Jervis McEntee som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av Jervis McEntee som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
Kauterskill Clove
300 besök · 17,6%
-
2
Twilight, a Stroll by the Shore, 1862
200 besök · 11,8%
-
3
View of the Catskills at Rondout, New York
200 besök · 11,8%
-
4
A Journey's Pause in the Roman Campagna, 1868
100 besök · 5,9%
-
5
October in the Catskills, 1866
100 besök · 5,9%
-
6
Study of Birch Trunks (Scribners'), 1869
100 besök · 5,9%
-
7
A Cliff in the Katskills
100 besök · 5,9%
-
8
Mist Rising near New Paltz, 1861
100 besök · 5,9%
-
9
Hamilton's Ranch, Nevada, 1881
100 besök · 5,9%
-
10
The Hudson River Valley
100 besök · 5,9%
Hur många personer tittar på Jervis McEntee varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 100 |
| Jul 2026 | 700 | 1 300 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
Hur ofta visas verken av Jervis McEntee?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Jervis McEntee?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 14,0% | 11,8% |
| Mjuk skugga | 16,0% | 29,4% |
| Mjuk luminans | 38,0% | 41,2% |
| Ljusstyrka | 14,0% | 17,6% |
| Ljusstark | 18,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 38,0% | 29,4% |
| Dämpad färgsättning | 14,0% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 26,0% | 17,6% |
| Tydlig färgmättnad | 22,0% | 52,9% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 41,7% | 50,0% |
| Mörka toner | 16,7% | 31,2% |
| Neutrala toner | 22,9% | 12,5% |
| Pastellfärger | 12,5% | 0,0% |
| Monokromt | 6,2% | 6,2% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 44,0% | 29,4% |
| Balanserad | 40,0% | 35,3% |
| Livfulla färger | 16,0% | 35,3% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 30,0% | 29,4% |
| Mild | 14,0% | 11,8% |
| Balanserad | 6,0% | 0,0% |
| Stark kontrast | 10,0% | 5,9% |
| Kontrastnivå | 40,0% | 52,9% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 2,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 10,0% | 17,6% |
| Balanserad harmoni | 8,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 36,0% | 17,6% |
| Enhetlig palett | 44,0% | 64,7% |
Vilka verk av Jervis McEntee drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Natural Bridge | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mossy Bank | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Indian Summer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| My Little Fisher Girl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Grove of Trees, Ashokan,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Mist Rising near New Paltz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Fall Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Twilight, a Stroll by the S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 |
| The Danger Signal | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Cliff in the Katskills | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Jervis McEntee på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många personer tittar på Jervis McEntee varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 100 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 0 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 100 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 200 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 200 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Jervis McEntee
Vilka verk av Jervis McEntee får mest uppmärksamhet?
- Kauterskill Clove, med 300 besök (18% av alla visningar för Jervis McEntee). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på Jervis McEntee på OriginalUniqueArt.com?
- 2 200 besök under tolv månader: 700 på artistsidan och 1 500 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Jervis McEntee föredrar folk?
- Tydlig färgmättnad (Färgmättnad): 53% av besöken, jämfört med 22% av katalogen.