Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jan Sluijters på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jan Sluijters: publiken i korthet
Sawmill Het Luipaard drar till sig flest blickar: 500 besök under tolv månader, vilket motsvarar 23% av alla visningar av Jan Sluijters på OriginalUniqueArt.com. Följs av Elisha and the Son of the Shunammite Woman och Landscape by Moonlight II. Jan Sluijters genererade 2 400 besök: 700 på artistsidan och 1 700 på enskilda verk. Fler visningar varje månad: besöken ökade med 33% från Sep 2026 till Okt 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 1 700 besök. Publiken lutar åt Jordnära (Färgpalett): 74% av besöken, för 32% av konstnärens katalog.
De 10 verk av Jan Sluijters som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av Jan Sluijters som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
Sawmill Het Luipaard
500 besök · 22,7%
-
2
Elisha and the Son of the Shunammite Woman, 1904
400 besök · 18,2%
-
3
Landscape by Moonlight II, 1911
300 besök · 13,6%
-
4
Houses in the snow print
100 besök · 4,5%
-
5
Townview, Amsterdam ''Het Rokin''
100 besök · 4,5%
-
6
Portrait of the 20-year-old Ina Leaves, 1932
100 besök · 4,5%
-
7
Still life with standing nude
100 besök · 4,5%
-
8
Still Life with Spring Flowers, 1926
100 besök · 4,5%
-
9
Still life with fruit
100 besök · 4,5%
-
10
Paris cityview
100 besök · 4,5%
Hur många personer tittar på Jan Sluijters varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1 200 |
| Aug 2026 | 0 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 300 |
| Okt 2026 | 200 | 200 |
Hur ofta visas verken av Jan Sluijters?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Jan Sluijters?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 6,0% | 22,7% |
| Mjuk skugga | 28,0% | 50,0% |
| Mjuk luminans | 34,0% | 22,7% |
| Ljusstyrka | 18,0% | 4,5% |
| Ljusstark | 14,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 64,0% | 9,1% |
| Dämpad färgsättning | 22,0% | 50,0% |
| Måttlig mjukhet | 8,0% | 27,3% |
| Tydlig färgmättnad | 6,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 13,6% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 32,3% | 73,7% |
| Neutrala toner | 41,9% | 5,3% |
| Mörka toner | 9,7% | 15,8% |
| Monokromt | 6,5% | 5,3% |
| Pastellfärger | 9,7% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 60,0% | 31,8% |
| Balanserad | 32,0% | 54,5% |
| Livfulla färger | 8,0% | 13,6% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 12,0% | 4,5% |
| Mild | 10,0% | 40,9% |
| Balanserad | 10,0% | 4,5% |
| Stark kontrast | 20,0% | 13,6% |
| Kontrastnivå | 48,0% | 36,4% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 16,0% | 31,8% |
| Mjukt blandad palett | 12,0% | 4,5% |
| Balanserad harmoni | 22,0% | 31,8% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 10,0% | 27,3% |
| Enhetlig palett | 40,0% | 4,5% |
Vilka verk av Jan Sluijters drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Elisha and the Son of the S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 |
| Village street in Leende | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Landscape with farm | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Reclining Nude with Black S… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Study of the Bal Tarbarin | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a young lady wi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Farm with Yard in Staphorst | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cubist head | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Black Man in Jungle | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The family Sluijters | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk följer folk Jan Sluijters på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Ryska | 200 | 50,0% |
| Bulgariska | 100 | 25,0% |
| Estländska | 100 | 25,0% |
Hur många personer tittar på Jan Sluijters varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| ons 14 Okt | 100 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 100 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 200 |
| ons 4 Nov (prognos) | 100 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 100 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 200 |
| ons 11 Nov (prognos) | 100 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 100 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 200 |
| ons 18 Nov (prognos) | 100 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 100 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 300 |
Frågor om Jan Sluijters
Vilka verk av Jan Sluijters får mest uppmärksamhet?
- Sawmill Het Luipaard, med 500 besök (23% av alla visningar för Jan Sluijters). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på Jan Sluijters på OriginalUniqueArt.com?
- 2 400 besök under tolv månader: 700 på artistsidan och 1 700 på enskilda verk.
Vilken typ av verk av Jan Sluijters föredrar folk?
- Jordnära (Färgpalett): 74% av besöken, jämfört med 32% av katalogen.