Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Jacques Laurent Agasse på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Jacques Laurent Agasse: publiken i korthet
The Playground - drar till sig flest blickar: 500 besök under tolv månader, vilket motsvarar 15% av alla visningar av Jacques Laurent Agasse på OriginalUniqueArt.com. Följs av White Antelope och A Grey Pony And A Black Charger In A Stable. Jacques Laurent Agasse genererade 3 500 besök: 600 på artistsidan och 2 900 på enskilda verk. Fler visningar varje månad: besöken ökade med 100% från Sep 2026 till Okt 2026. Den mest intensiva månaden var Jul 2026 med 2 500 besök. Publiken tittar på datorer (91%), mobiltelefoner (6%) och surfplattor (3%). Publiken lutar åt Mörk (Ljusstyrka): 48% av besöken, för 28% av konstnärens katalog.
De 10 verk av Jacques Laurent Agasse som drar till sig flest blickar
Rankade efter faktiska besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna: de 10 verk av Jacques Laurent Agasse som folk öppnar mest, med förstaplatsen först.
-
1
The Playground -
500 besök · 15,2%
-
2
White Antelope
300 besök · 9,1%
-
3
A Grey Pony And A Black Charger In A Stable
200 besök · 6,1%
-
4
A Leopard in a landscape
200 besök · 6,1%
-
5
Sleeping fox
200 besök · 6,1%
-
6
The Nubian Giraffe
100 besök · 3,0%
-
7
Lord Rivers Roan Mare in a Landscape
100 besök · 3,0%
-
8
Ibex
100 besök · 3,0%
-
9
White Mule
100 besök · 3,0%
-
10
Colt Of Mare And Arab Horse -
100 besök · 3,0%
Hur många personer tittar på Jacques Laurent Agasse varje månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 300 |
| Jul 2026 | 300 | 2 200 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
| Okt 2026 | 100 | 100 |
Hur ofta visas verken av Jacques Laurent Agasse?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vilken typ av verk väljer betraktarna av Jacques Laurent Agasse?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 28,0% | 48,5% |
| Mjuk skugga | 28,0% | 27,3% |
| Mjuk luminans | 30,0% | 15,2% |
| Ljusstyrka | 14,0% | 9,1% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 28,0% | 24,2% |
| Dämpad färgsättning | 26,0% | 39,4% |
| Måttlig mjukhet | 32,0% | 15,2% |
| Tydlig färgmättnad | 14,0% | 21,2% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 60,5% | 63,3% |
| Mörka toner | 20,9% | 23,3% |
| Neutrala toner | 18,6% | 13,3% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 38,0% | 33,3% |
| Balanserad | 46,0% | 51,5% |
| Livfulla färger | 16,0% | 15,2% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 16,0% | 24,2% |
| Mild | 14,0% | 3,0% |
| Balanserad | 8,0% | 24,2% |
| Stark kontrast | 14,0% | 27,3% |
| Kontrastnivå | 48,0% | 21,2% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 2,0% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 10,0% | 6,1% |
| Balanserad harmoni | 12,0% | 18,2% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 33,3% |
| Enhetlig palett | 34,0% | 42,4% |
Vilka verk av Jacques Laurent Agasse drar mest uppmärksamhet, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Francis Augustus Eliott, Se… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Race Meeting At Epsom | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Nubian Giraffe | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Studies Of Flowers | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| A Pair - Preparing To Start… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Zebra, | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lord River's Stud Farm, Str… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Two Leopards Lying In The E… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The St. Paul's cathedral in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Vicunas, | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka enheter använder människor för att se Jacques Laurent Agasse?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 3 200 | 91,4% |
| mobiltelefoner | 200 | 5,7% |
| surfplattor | 100 | 2,9% |
Vilka språk följer folk Jacques Laurent Agasse på?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Tyska | 100 | 100,0% |
Hur många personer tittar på Jacques Laurent Agasse varje dag, och vad är förväntat?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 0 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 100 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 100 |
| tors 29 Okt | 100 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 100 |
| tis 3 Nov (prognos) | 100 |
| ons 4 Nov (prognos) | 100 |
| tors 5 Nov (prognos) | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 100 |
| tis 10 Nov (prognos) | 100 |
| ons 11 Nov (prognos) | 100 |
| tors 12 Nov (prognos) | 100 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 100 |
| tis 17 Nov (prognos) | 100 |
| ons 18 Nov (prognos) | 100 |
| tors 19 Nov (prognos) | 100 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
Frågor om Jacques Laurent Agasse
Vilka verk av Jacques Laurent Agasse får mest uppmärksamhet?
- The Playground -, med 500 besök (15% av alla visningar för Jacques Laurent Agasse). Rankingen ovan listar 10 verk.
Hur många tittar på Jacques Laurent Agasse på OriginalUniqueArt.com?
- 3 500 besök under tolv månader: 600 på artistsidan och 2 900 på enskilda verk.
På vilka enheter tittar folk på Jacques Laurent Agasse?
- Personer tittar på Jacques Laurent Agasse via datorer (91%), mobiltelefoner (6%) och surfplattor (3%); datorer står för 91% av besöken.
Vilken typ av verk av Jacques Laurent Agasse föredrar folk?
- Mörk (Ljusstyrka): 48% av besöken, jämfört med 28% av katalogen.