Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Henri Harpignies på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
!
Statistiken nollställdes den 1 juli 2026 — ingen data finns tillgänglig före det datumet.
Henri Harpignies: vad ett år av besök visar
Moonlight är det mest visade verket: 800 besök under ett år, vilket motsvarar 11% av all uppmärksamhet som riktats mot Henri Harpignies. Det följs av Autumnal River Landscape och Crémieu. Konstnärssidan fick 1 000 besök och verken 6 400: 7 400 totalt. Intresset har minskat med 25% från Sep 2026 till Okt 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 6 000 besök. Besökare tittar på datorer (93%) och mobiltelefoner (7%). De föredrar Lugn (Stämning): 23% av besöken mot 0% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Henri Harpignies
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Henri Harpignies.
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Månad
Konstnärssida
Verkets sidor
Nov 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Jan 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Maj 2026
0
0
Jun 2026
100
100
Jul 2026
600
5 400
Aug 2026
100
400
Sep 2026
100
300
Okt 2026
100
200
När visas verken av Henri Harpignies?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Henri Harpigniess verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
Stämning
Stämning
Konstverk av konstnären
Besök
Fridfull
100,0%
63,6%
Lugn
0,0%
22,7%
Drömsk och romantisk
0,0%
13,6%
Känslomässig ton
Känslomässig ton
Konstverk av konstnären
Besök
Fridfull
100,0%
68,2%
Lugn
0,0%
13,6%
Nostalgisk
0,0%
13,6%
Reflekterande
0,0%
4,5%
Ljusstyrka
Ljusstyrka
Konstverk av konstnären
Besök
Mörk
16,0%
8,3%
Mjuk skugga
22,0%
37,5%
Mjuk luminans
38,0%
29,2%
Ljusstyrka
14,0%
19,4%
Ljusstark
10,0%
5,6%
Färgmättnad
Färgmättnad
Konstverk av konstnären
Besök
Dämpad
50,0%
27,8%
Dämpad färgsättning
32,0%
47,2%
Måttlig mjukhet
16,0%
15,3%
Tydlig färgmättnad
2,0%
9,7%
Mättad färg
0,0%
0,0%
Färgpalett
Färgpalett
Konstverk av konstnären
Besök
Neutrala toner
54,5%
46,5%
Jordnära
39,4%
48,8%
Mörka toner
3,0%
2,3%
Monokromt
3,0%
0,0%
Pastellfärger
0,0%
2,3%
Färgintensitet
Färgintensitet
Konstverk av konstnären
Besök
Monokrom
46,0%
31,9%
Balanserad
46,0%
55,6%
Livfulla färger
8,0%
12,5%
Kontrast
Kontrast
Konstverk av konstnären
Besök
Harmonisk
10,0%
1,4%
Mild
14,0%
13,9%
Balanserad
12,0%
6,9%
Stark kontrast
18,0%
16,7%
Kontrastnivå
46,0%
61,1%
Färgharmoni
Färgharmoni
Konstverk av konstnären
Besök
Skärande färgskala
2,0%
6,9%
Mjukt blandad palett
14,0%
2,8%
Balanserad harmoni
12,0%
19,4%
Stark färgmässig enhetlighet
46,0%
37,5%
Enhetlig palett
26,0%
33,3%
Vilka är de mest visade verken av Henri Harpignies, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
Konstverk
Nov 2025
Dec 2025
Jan 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Maj 2026
Jun 2026
Jul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Okt 2026
Moonlight
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
200
0
Crémieu
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
0
Path through a Normandy Vil…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
River and Hills
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Avallon
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Fir Trees in Les Trembleaux…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
The Lake
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Landscape of the Côte d'Azu…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Railroad Bridge at Bria…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Hur ser enhetsfördelningen ut för Henri Harpignies-publiken?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
Enhet
Besök
Dela
datorer
6 900
93,2%
mobiltelefoner
500
6,8%
På vilka språk följs Henri Harpignies?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Data i en tabell
Språk
Besök
Dela
Franska
200
66,7%
Chinese
100
33,3%
Hur många besök per dag får Henri Harpignies, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
Dag
Besök
ons 14 Okt
0
tors 15 Okt
0
fre 16 Okt
0
lör 17 Okt
0
sön 18 Okt
100
mån 19 Okt
200
tis 20 Okt
100
ons 21 Okt
100
tors 22 Okt
0
fre 23 Okt
0
lör 24 Okt
0
sön 25 Okt
0
mån 26 Okt
0
tis 27 Okt
100
ons 28 Okt
0
tors 29 Okt
0
fre 30 Okt
100
lör 31 Okt
0
sön 1 Nov
200
mån 2 Nov
100
tis 3 Nov
0
ons 4 Nov (prognos)
0
tors 5 Nov (prognos)
0
fre 6 Nov (prognos)
0
lör 7 Nov (prognos)
0
sön 8 Nov (prognos)
100
mån 9 Nov (prognos)
100
tis 10 Nov (prognos)
100
ons 11 Nov (prognos)
0
tors 12 Nov (prognos)
0
fre 13 Nov (prognos)
0
lör 14 Nov (prognos)
0
sön 15 Nov (prognos)
100
mån 16 Nov (prognos)
100
tis 17 Nov (prognos)
100
ons 18 Nov (prognos)
0
tors 19 Nov (prognos)
0
fre 20 Nov (prognos)
0
lör 21 Nov (prognos)
0
sön 22 Nov (prognos)
100
mån 23 Nov (prognos)
100
tis 24 Nov (prognos)
100
Vad folk frågar om Henri Harpignies
Vilket verk av Henri Harpignies har flest besök?
Moonlight först, med 800 besök, vilket motsvarar 11% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Henri Harpignies på OriginalUniqueArt.com?
7 400 besök under tolv månader: 1 000 till artistsidan, 6 400 till verken.
Vilka enheter använder publiken för Henri Harpignies?
Publiken kommer från datorer (93%) och mobiltelefoner (7%); datorer står för 93% av besöken.
Vilka verk av Henri Harpignies matchar besökarnas smak?
Verk beskrivna som Lugn (Stämning) står för 23% av besöken för 0% av katalogen.