Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för Gunnar Berndtson på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
Gunnar Berndtson: vad ett år av besök visar
Eva Aminoffin Muotokuva är det mest visade verket: 400 besök under ett år, vilket motsvarar 15% av all uppmärksamhet som riktats mot Gunnar Berndtson. Det följs av Tytön muotokuva och Kulosaaren Salmi. Konstnärssidan fick 200 besök och verken 2 500: 2 700 totalt. Intresset har minskat med 50% från Aug 2026 till Sep 2026. Jul 2026 var den mest intensiva månaden med 2 400 besök. De föredrar Dämpad färgsättning (Färgmättnad): 73% av besöken mot 54% av katalogen.
De 10 mest visade verken av Gunnar Berndtson
Varje placering återspeglar antalet besök på OriginalUniqueArt.com under de senaste tolv månaderna; plats 1 är det mest besökta verket av Gunnar Berndtson.
-
1
Eva Aminoffin Muotokuva
400 besök · 15,4%
-
2
Tytön muotokuva
400 besök · 15,4%
-
3
Kulosaaren Salmi
300 besök · 11,5%
-
4
Kesä
300 besök · 11,5%
-
5
Taiteentuntijoita Louvressa
200 besök · 7,7%
-
6
Maisema Pernajan Fantsnäsistä
100 besök · 3,8%
-
7
Kyllä - Ei, Lepohetki Ateljeessa
100 besök · 3,8%
-
8
Portrait of a young lady in a white dress
100 besök · 3,8%
-
9
Lohenpyynti, Langinkoski
100 besök · 3,8%
-
10
Ikkunassa Kuhertelua
100 besök · 3,8%
När besöker folk Gunnar Berndtsons sida?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Data i en tabell
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Okt 2025 | 0 | 0 |
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 2 200 |
| Aug 2026 | 0 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 100 |
När visas verken av Gunnar Berndtson?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer besökarna bland Gunnar Berndtsons verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Data i en tabell
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 14,3% | 7,7% |
| Mjuk skugga | 28,6% | 15,4% |
| Mjuk luminans | 39,3% | 57,7% |
| Ljusstyrka | 17,9% | 19,2% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 17,9% | 15,4% |
| Dämpad färgsättning | 53,6% | 73,1% |
| Måttlig mjukhet | 28,6% | 11,5% |
| Tydlig färgmättnad | 0,0% | 0,0% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 21,4% | 15,4% |
| Balanserad | 64,3% | 80,8% |
| Livfulla färger | 14,3% | 3,9% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 3,6% | 3,9% |
| Mild | 7,1% | 3,9% |
| Balanserad | 7,1% | 3,9% |
| Stark kontrast | 10,7% | 15,4% |
| Kontrastnivå | 71,4% | 73,1% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 14,3% | 19,2% |
| Mjukt blandad palett | 14,3% | 7,7% |
| Balanserad harmoni | 10,7% | 23,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 57,1% | 50,0% |
| Enhetlig palett | 3,6% | 0,0% |
Vilka är de mest visade verken av Gunnar Berndtson, månad för månad?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Data i en tabell
| Konstverk | Okt 2025 | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| The Bride | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Hänen Nimensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Almée, an Egyptian Dancer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Kamarimusiikkia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Portrait of a young lady in… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Almée, Egyptiläinen Tanssij… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lohenpyynti, Langinkoski | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Gösta Philip Armfelt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
| Sakkia | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Eero Järnefelt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
På vilka språk följs Gunnar Berndtson?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur många besök per dag får Gunnar Berndtson, och vad händer härnäst?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Data i en tabell
| Dag | Besök |
|---|---|
| tis 22 Sep | 0 |
| ons 23 Sep | 0 |
| tors 24 Sep | 0 |
| fre 25 Sep | 0 |
| lör 26 Sep | 0 |
| sön 27 Sep | 0 |
| mån 28 Sep | 0 |
| tis 29 Sep | 0 |
| ons 30 Sep | 0 |
| tors 1 Okt | 0 |
| fre 2 Okt | 0 |
| lör 3 Okt | 0 |
| sön 4 Okt | 0 |
| mån 5 Okt | 0 |
| tis 6 Okt | 0 |
| ons 7 Okt | 0 |
| tors 8 Okt | 0 |
| fre 9 Okt | 0 |
| lör 10 Okt | 0 |
| sön 11 Okt | 0 |
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt (prognos) | 0 |
| ons 14 Okt (prognos) | 0 |
| tors 15 Okt (prognos) | 0 |
| fre 16 Okt (prognos) | 0 |
| lör 17 Okt (prognos) | 0 |
| sön 18 Okt (prognos) | 0 |
| mån 19 Okt (prognos) | 0 |
| tis 20 Okt (prognos) | 0 |
| ons 21 Okt (prognos) | 0 |
| tors 22 Okt (prognos) | 0 |
| fre 23 Okt (prognos) | 0 |
| lör 24 Okt (prognos) | 0 |
| sön 25 Okt (prognos) | 0 |
| mån 26 Okt (prognos) | 0 |
| tis 27 Okt (prognos) | 0 |
| ons 28 Okt (prognos) | 0 |
| tors 29 Okt (prognos) | 0 |
| fre 30 Okt (prognos) | 0 |
| lör 31 Okt (prognos) | 0 |
| sön 1 Nov (prognos) | 0 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
Vad folk frågar om Gunnar Berndtson
Vilket verk av Gunnar Berndtson har flest besök?
- Eva Aminoffin Muotokuva först, med 400 besök, vilket motsvarar 15% av visningarna. 10 verk är rankade ovanför.
Hur stor är publiken för Gunnar Berndtson på OriginalUniqueArt.com?
- 2 700 besök under tolv månader: 200 till artistsidan, 2 500 till verken.
Vilka verk av Gunnar Berndtson matchar besökarnas smak?
- Verk beskrivna som Dämpad färgsättning (Färgmättnad) står för 73% av besöken för 54% av katalogen.