Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Turner på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
George Turner: nyckeltal
Det mest visade verket är A Rest From Grazing Art Print: 700 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 18% av George Turners totala visningar. Sedan In A Derbyshire Lane Art Print och The Shepherd's Rest Art Print. Totalt 3 100 besök: 400 på artistsidan, 2 700 på verken. Publiken växer: 400% fler besök i Okt 2026 än i Sep 2026. Toppmånad: Jul 2026 med 2 100 besök. Enhetsfördelning för publiken: datorer (61%), mobiltelefoner (26%) och surfplattor (13%). En smak sticker ut: Stark kontrast (Kontrast) står för 36% av besöken trots att den endast utgör 16% av katalogen.
George Turner: de 10 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 10 verk av George Turner som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
-
1
A Rest From Grazing Art Print
700 besök · 17,9%
-
2
In A Derbyshire Lane Art Print
500 besök · 12,8%
-
3
The Shepherd's Rest Art Print
400 besök · 10,3%
-
4
Windley Brook, Derbyshire
400 besök · 10,3%
-
5
Landscapes On Tan Paper - (038)
300 besök · 7,7%
-
6
Littleover Hollow, Derbyshire
200 besök · 5,1%
-
7
Watering Place
200 besök · 5,1%
-
8
The old cottage littleover lane
100 besök · 2,6%
-
9
Mx Paintings - (001)
100 besök · 2,6%
-
10
Mx Paintings - (002)
100 besök · 2,6%
Hur förändras publiken för George Turner från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 0 | 0 |
| Jul 2026 | 200 | 1 900 |
| Aug 2026 | 100 | 300 |
| Sep 2026 | 100 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 500 |
Hur har George Turners verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland George Turners verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 2,0% | 2,6% |
| Mjuk skugga | 16,0% | 33,3% |
| Mjuk luminans | 60,0% | 41,0% |
| Ljusstyrka | 22,0% | 23,1% |
| Ljusstark | 0,0% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 8,0% | 5,1% |
| Dämpad färgsättning | 30,0% | 35,9% |
| Måttlig mjukhet | 50,0% | 48,7% |
| Tydlig färgmättnad | 12,0% | 10,3% |
| Mättad färg | 0,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Jordnära | 48,8% | 55,6% |
| Neutrala toner | 41,5% | 36,1% |
| Mörka toner | 9,8% | 8,3% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,0% | 5,1% |
| Balanserad | 72,0% | 82,0% |
| Livfulla färger | 20,0% | 12,8% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 0,0% | 0,0% |
| Mild | 12,0% | 7,7% |
| Balanserad | 8,0% | 25,6% |
| Stark kontrast | 16,0% | 35,9% |
| Kontrastnivå | 64,0% | 30,8% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 8,0% | 17,9% |
| Mjukt blandad palett | 6,0% | 5,1% |
| Balanserad harmoni | 10,0% | 5,1% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 42,0% | 30,8% |
| Enhetlig palett | 34,0% | 41,0% |
Hur ser de mest visade verken av George Turner ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Watering Place | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| The Shepherd's Rest Art Pri… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 300 |
| A Rest From Grazing Art Pri… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | 100 | 0 | 100 |
| In The Derbyshire Hills | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Autumn Landscape | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Trout Stream Near Betws-y-c… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Old Cottage | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Woman And Child On A Countr… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Harvest Scene In Surrey | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Littleover Hollow, Derbyshi… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner, surfplattor eller datorer: var har George Turner visats?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 1 900 | 61,3% |
| mobiltelefoner | 800 | 25,8% |
| surfplattor | 400 | 12,9% |
Vilka språk använder publiken till George Turner?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för George Turner ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| mån 12 Okt | 0 |
| tis 13 Okt | 100 |
| ons 14 Okt | 200 |
| tors 15 Okt | 0 |
| fre 16 Okt | 0 |
| lör 17 Okt | 100 |
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 200 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 200 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov (prognos) | 0 |
| tis 3 Nov (prognos) | 0 |
| ons 4 Nov (prognos) | 0 |
| tors 5 Nov (prognos) | 0 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
George Turner: korta svar
Vilket är det mest visade verket av George Turner?
- A Rest From Grazing Art Print: 700 besök, vilket utgör 18% av alla visningar för George Turner. Listan sträcker sig ner till rankning 10.
Hur många besök får George Turner?
- 3 100 under tolv månader (400 på artistsidan, 2 700 på verken).
Tittar folk på George Turner via en mobil eller en dator?
- På båda: datorer (61%), mobiltelefoner (26%) och surfplattor (13%); datorer leder med 61%.
Föredrar publiken en viss typ av verk av George Turner?
- Ja, Stark kontrast (Kontrast): 36% av besöken för 16% av katalogen.