Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Ștefănescu-Râmnic på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
George Ștefănescu-Râmnic: nyckeltal
Det mest visade verket är Saint George and the Dragon: 300 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 20% av George Ștefănescu-Râmnics totala visningar. Sedan The little Prince och Pagan Ritual. Totalt 1 800 besök: 700 på artistsidan, 1 100 på verken. Toppmånad: Jul 2026 med 1 500 besök. En smak sticker ut: Dämpad (Färgmättnad) står för 47% av besöken trots att den endast utgör 24% av katalogen.
George Ștefănescu-Râmnic: de 10 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 10 verk av George Ștefănescu-Râmnic som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
-
1
Saint George and the Dragon, 2001
300 besök · 20,0%
-
2
The little Prince, 1986
200 besök · 13,3%
-
3
Pagan Ritual, 1981
200 besök · 13,3%
-
4
The Red Torero, 1975
100 besök · 6,7%
-
5
The Beloved Toy, 2006
100 besök · 6,7%
-
6
Cavalcade, 1970
100 besök · 6,7%
-
7
Fishes at the Japan Sea, 1966
100 besök · 6,7%
-
8
Selfportrait, 1958
100 besök · 6,7%
-
9
Star of Betlehem, 1993
100 besök · 6,7%
-
10
Studio Corner, 1979
100 besök · 6,7%
Hur förändras publiken för George Ștefănescu-Râmnic från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 0 |
| Jul 2026 | 500 | 1 000 |
| Aug 2026 | 100 | 0 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 0 | 100 |
Hur har George Ștefănescu-Râmnics verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland George Ștefănescu-Râmnics verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 10,0% | 0,0% |
| Mjuk skugga | 14,0% | 0,0% |
| Mjuk luminans | 16,0% | 20,0% |
| Ljusstyrka | 26,0% | 26,7% |
| Ljusstark | 34,0% | 53,3% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 24,0% | 46,7% |
| Dämpad färgsättning | 14,0% | 13,3% |
| Måttlig mjukhet | 22,0% | 13,3% |
| Tydlig färgmättnad | 34,0% | 26,7% |
| Mättad färg | 6,0% | 0,0% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Neutrala toner | 29,8% | 50,0% |
| Pastellfärger | 21,3% | 28,6% |
| Mörka toner | 21,3% | 7,1% |
| Jordnära | 23,4% | 0,0% |
| Solnedgång | 2,1% | 14,3% |
| Varma toner | 2,1% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 16,0% | 26,7% |
| Balanserad | 44,0% | 46,7% |
| Livfulla färger | 40,0% | 26,7% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 4,0% | 0,0% |
| Mild | 20,0% | 13,3% |
| Balanserad | 10,0% | 6,7% |
| Stark kontrast | 8,0% | 6,7% |
| Kontrastnivå | 58,0% | 73,3% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 44,0% | 46,7% |
| Mjukt blandad palett | 20,0% | 40,0% |
| Balanserad harmoni | 8,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 24,0% | 13,3% |
| Enhetlig palett | 4,0% | 0,0% |
Hur ser de mest visade verken av George Ștefănescu-Râmnic ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portrait of a Child (Radu) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Selfportrait ( Râmnic ) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Waiting for | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Selfportrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| At Grass | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Self-Portrait | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Cavalcade | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Princess | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Nude | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Courtesan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vilka språk använder publiken till George Ștefănescu-Râmnic?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Hur ser det dagliga besöksantalet för George Ștefănescu-Râmnic ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| sön 18 Okt | 0 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 0 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 0 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 0 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 0 |
| fre 6 Nov | 0 |
| lör 7 Nov | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 0 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 0 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
| fre 27 Nov (prognos) | 0 |
| lör 28 Nov (prognos) | 0 |
George Ștefănescu-Râmnic: korta svar
Vilket är det mest visade verket av George Ștefănescu-Râmnic?
- Saint George and the Dragon: 300 besök, vilket utgör 20% av alla visningar för George Ștefănescu-Râmnic. Listan sträcker sig ner till rankning 10.
Hur många besök får George Ștefănescu-Râmnic?
- 1 800 under tolv månader (700 på artistsidan, 1 100 på verken).
Föredrar publiken en viss typ av verk av George Ștefănescu-Râmnic?
- Ja, Dämpad (Färgmättnad): 47% av besöken för 24% av katalogen.