Vad innehåller den här sidan?
Den här sidan visar hur många som besöker sidorna för George Graham på den här webbplatsen. Ett besök innebär att en person har öppnat en sida. Varje diagram nedan har sin egen korta förklaring.
George Graham: nyckeltal
Det mest visade verket är Earth, Sun, Moon and Star, Castle Bolton: 600 visningar under tolv månader, vilket motsvarar 19% av George Grahams totala visningar. Sedan The Creation of Fishes och The Creation of Heaven and Earth. Totalt 3 700 besök: 900 på artistsidan, 2 800 på verken. Toppmånad: Jul 2026 med 1 900 besök. Enhetsfördelning för publiken: datorer (73%) och mobiltelefoner (27%). En smak sticker ut: Måttlig mjukhet (Färgmättnad) står för 39% av besöken trots att den endast utgör 11% av katalogen.
George Graham: de 10 mest visade verken
Denna ranking baseras på visningar, inte katalogpoäng: de 10 verk av George Graham som visats mest på OriginalUniqueArt.com under tolv månader.
-
1
Earth, Sun, Moon and Star, Castle Bolton, 1943
600 besök · 19,4%
-
2
The Creation of Fishes, 1937
400 besök · 12,9%
-
3
The Creation of Heaven and Earth, 1938
200 besök · 6,5%
-
4
And God Rested from His Labours, 1939
200 besök · 6,5%
-
5
The Creation of the Deep Seas, Salt Dykes, 1938
200 besök · 6,5%
-
6
Evening, 1938
200 besök · 6,5%
-
7
The Evening of Creation, 1939
200 besök · 6,5%
-
8
Winter, Winchelsea, 1933
200 besök · 6,5%
-
9
The Creation, 1938
200 besök · 6,5%
-
10
The Great Beast, 1940
100 besök · 3,2%
Hur förändras publiken för George Graham från månad till månad?
Varje stapel representerar en månad och visar hur många gånger besökare har öppnat den här konstnärens sida under respektive månad under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Månad | Konstnärssida | Verkets sidor |
|---|---|---|
| Nov 2025 | 0 | 0 |
| Dec 2025 | 0 | 0 |
| Jan 2026 | 0 | 0 |
| Feb 2026 | 0 | 0 |
| Mar 2026 | 0 | 0 |
| Apr 2026 | 0 | 0 |
| Maj 2026 | 0 | 0 |
| Jun 2026 | 100 | 200 |
| Jul 2026 | 300 | 1 600 |
| Aug 2026 | 100 | 200 |
| Sep 2026 | 0 | 0 |
| Okt 2026 | 400 | 800 |
Hur har George Grahams verk visats under året?
Varje stapel representerar en månad och visar det sammanlagda antalet besök på alla konstnärens verkssidor, månad för månad, under ett år.
De månatliga siffrorna för båda diagrammen finns i den första tabellen ovan.
Vad väljer publiken bland George Grahams verk?
Varje spindeldiagram jämför två olika saker. Den streckade formen representerar konstnärens egna verk: femtio slumpmässigt utvalda konstverk, sorterade efter en specifik egenskap. Den heldragna formen visar hur besöken faktiskt har fördelats under de senaste tolv månaderna. Där den heldragna formen sträcker sig längre ut än den streckade, drar den typen av konstverk till sig mer uppmärksamhet än vad som är proportionellt i förhållande till konstnärens samlade produktion.
Stämning
Känslomässig ton
Ljusstyrka
Färgmättnad
Färgpalett
Färgintensitet
Kontrast
Färgharmoni
Visa siffrorna
| Ljusstyrka | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörk | 8,3% | 6,5% |
| Mjuk skugga | 13,9% | 9,7% |
| Mjuk luminans | 36,1% | 51,6% |
| Ljusstyrka | 38,9% | 32,3% |
| Ljusstark | 2,8% | 0,0% |
| Färgmättnad | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Dämpad | 16,7% | 12,9% |
| Dämpad färgsättning | 19,4% | 0,0% |
| Måttlig mjukhet | 11,1% | 38,7% |
| Tydlig färgmättnad | 41,7% | 41,9% |
| Mättad färg | 11,1% | 6,5% |
| Färgpalett | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Mörka toner | 41,9% | 47,4% |
| Neutrala toner | 32,3% | 21,1% |
| Jordnära | 22,6% | 31,6% |
| Naturtema | 3,2% | 0,0% |
| Färgintensitet | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Monokrom | 8,3% | 0,0% |
| Balanserad | 30,6% | 16,1% |
| Livfulla färger | 61,1% | 83,9% |
| Kontrast | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Harmonisk | 61,1% | 64,5% |
| Mild | 19,4% | 12,9% |
| Balanserad | 8,3% | 3,2% |
| Stark kontrast | 5,6% | 19,4% |
| Kontrastnivå | 5,6% | 0,0% |
| Färgharmoni | Konstverk av konstnären | Besök |
|---|---|---|
| Skärande färgskala | 11,1% | 0,0% |
| Mjukt blandad palett | 5,6% | 6,5% |
| Balanserad harmoni | 0,0% | 0,0% |
| Stark färgmässig enhetlighet | 44,4% | 51,6% |
| Enhetlig palett | 38,9% | 41,9% |
Hur ser de mest visade verken av George Graham ut under året i jämförelse?
Varje rad representerar ett populärt konstverk. Varje stapel visar hur många besök det specifika konstverket fick under en månad. Högre staplar innebär fler besök den månaden.
Visa siffrorna
| Konstverk | Nov 2025 | Dec 2025 | Jan 2026 | Feb 2026 | Mar 2026 | Apr 2026 | Maj 2026 | Jun 2026 | Jul 2026 | Aug 2026 | Sep 2026 | Okt 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Earth, Sun, Moon and Star,… | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 0 | 0 | 200 |
| Shipping Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Wensley Village, Yorkshire | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
| Winter River Scene | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Creation | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 |
| The Heavens Rejoice | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| The Empowering of the Clouds | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Evening | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| The Creation of Fishes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 100 | 0 | 0 | 100 |
| Spheres and Atoms | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 |
Mobiltelefoner, surfplattor eller datorer: var har George Graham visats?
Varje tårtbit representerar en typ av enhet: mobil, surfplatta eller dator. Ju större tårtbit, desto fler besök kom från den enheten under de senaste tolv månaderna.
Visa siffrorna
| Enhet | Besök | Dela |
|---|---|---|
| datorer | 2 700 | 73,0% |
| mobiltelefoner | 1 000 | 27,0% |
Vilka språk använder publiken till George Graham?
Varje tårtbit representerar ett språk. Ju större tårtbiten är, desto fler besökare har använt webbplatsen på det språket under de senaste trettio dagarna. Endast de tio största visas.
Visa siffrorna
| Språk | Besök | Dela |
|---|---|---|
| Engelska | 500 | 83,3% |
| Franska | 100 | 16,7% |
Hur ser det dagliga besöksantalet för George Graham ut, och vad är prognosen?
Varje stapel motsvarar en dag. De första staplarna visar antalet besök under de senaste tre veckorna. Staplarna i den andra färgen är vår prognos för de kommande tre veckorna.
Visa siffrorna
| Dag | Besök |
|---|---|
| fre 16 Okt | 100 |
| lör 17 Okt | 0 |
| sön 18 Okt | 200 |
| mån 19 Okt | 0 |
| tis 20 Okt | 0 |
| ons 21 Okt | 0 |
| tors 22 Okt | 0 |
| fre 23 Okt | 0 |
| lör 24 Okt | 100 |
| sön 25 Okt | 0 |
| mån 26 Okt | 0 |
| tis 27 Okt | 0 |
| ons 28 Okt | 0 |
| tors 29 Okt | 200 |
| fre 30 Okt | 0 |
| lör 31 Okt | 0 |
| sön 1 Nov | 100 |
| mån 2 Nov | 0 |
| tis 3 Nov | 0 |
| ons 4 Nov | 0 |
| tors 5 Nov | 100 |
| fre 6 Nov (prognos) | 0 |
| lör 7 Nov (prognos) | 0 |
| sön 8 Nov (prognos) | 100 |
| mån 9 Nov (prognos) | 0 |
| tis 10 Nov (prognos) | 0 |
| ons 11 Nov (prognos) | 0 |
| tors 12 Nov (prognos) | 100 |
| fre 13 Nov (prognos) | 0 |
| lör 14 Nov (prognos) | 0 |
| sön 15 Nov (prognos) | 0 |
| mån 16 Nov (prognos) | 0 |
| tis 17 Nov (prognos) | 0 |
| ons 18 Nov (prognos) | 0 |
| tors 19 Nov (prognos) | 0 |
| fre 20 Nov (prognos) | 0 |
| lör 21 Nov (prognos) | 0 |
| sön 22 Nov (prognos) | 0 |
| mån 23 Nov (prognos) | 0 |
| tis 24 Nov (prognos) | 0 |
| ons 25 Nov (prognos) | 0 |
| tors 26 Nov (prognos) | 0 |
George Graham: korta svar
Vilket är det mest visade verket av George Graham?
- Earth, Sun, Moon and Star, Castle Bolton: 600 besök, vilket utgör 19% av alla visningar för George Graham. Listan sträcker sig ner till rankning 10.
Hur många besök får George Graham?
- 3 700 under tolv månader (900 på artistsidan, 2 800 på verken).
Tittar folk på George Graham via en mobil eller en dator?
- På båda: datorer (73%) och mobiltelefoner (27%); datorer leder med 73%.
Föredrar publiken en viss typ av verk av George Graham?
- Ja, Måttlig mjukhet (Färgmättnad): 39% av besöken för 11% av katalogen.